Czyszczenie kanapy ECO płynem

Czyszczenie kanapy ECO płynem

Sprawdź sam jak wygląda czyszczenie kanapy ECO płynem. Kanapa należy do niezbędnych mebli w każdym domu. Zajmuje główne miejsce w salonie, gdzie spotyka się cała rodzina, aby odpocząć po całym dniu. Na kanapę zaprasza się gości, a często dzięki funkcji spania pozwala przenocować rodzinę i przyjaciół. Kanapa pełni wiele funkcji, dlatego wymaga regularnego czyszczenia. Na ulubionym meblu mogą często pojawiać się zabrudzenia po spożywanych posiłkach oraz po napojach. Czyszczenie kanapy okazuje się być sporym wyzwaniem.

Czyszczenie kanapy ECO płynem. Sprawdzone sposoby na czyszczenie kanapy 

Plamy na kanapie należą do bardzo często spotykanych, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów na czyszczenie kanapy. Tłuste plamy na kanapie najlepiej usuwać za pomocą talku lub mąki ziemniaczanej. Plamę na kanapie należy posypać talkiem lub mąką ziemniaczaną, a po kilkunastu minutach odkurzyć, następnie przetrzeć wilgotną szmatką. Metoda jest skuteczna, ale jedynie w przypadku świeżych zabrudzeń. Bardzo częstym powodem czyszczenia kanapy są plamy z wina, kawy lub herbaty. Na świeże plamy skutecznym sposobem jest roztwór wody i kwasku cytrynowego, który należy nanieść bezpośrednio na powstałe zabrudzenie, a następnie przeprać tapicerkę proszkiem do prania. Do czyszczenia kanapy najczęściej stosuje się płyn do mycia naczyń, a w przypadku tapicerki z weluru roztwór wody i amoniaku. Domowe sposoby bywają skuteczne, ale mają również sporo wad:

  • domowe metody sprawdzają się jedynie w przypadku świeżych plam,
  • podczas czyszczenia kanapy istnieje ryzyko odbarwienia tapicerki,
  • czyszczenie kanapy domowymi sposobami wymaga ostrożnego używania wody, ponieważ przemoczenie tapicerki może znacznie powiększyć zabrudzenie,
  • domowe sposoby zazwyczaj są bardzo pracochłonne.

Czyszczenie kanapy ECO płynem. Czyszczenie kanapy z różnego rodzaju zabrudzeń

Sprawdzone, domowe sposoby na czyszczenie kanapy najczęściej przynoszą oczekiwane rezultaty w przypadku świeżych zabrudzeń, a przy tym wymagają dostosowania użytych środków do rodzaju plamy oraz materiału, z którego wykonano kanapę. Znacznie prostszym i bardziej efektownym sposobem jest użycie specjalistycznego preparatu do czyszczenia kanapy. Ekologiczny środek oparty na naturalnych wyciągach roślinnych doskonale sprawdza się podczas usuwania plam z kawy, herbaty, wina czy tłustych potraw z różnego rodzaju tapicerki, w tym weluru. ATAPA to bezpieczny środek do czyszczenia kanapy o szerokim spektrum działania: usuwa nawet najstarsze zabrudzenia, odświeża i zapewnia delikatny zapach. W przeciwieństwie do innych preparatów czyszczenia kanapy płynem ATAPA jest bezpieczne dla zdrowia i czyszczonej powierzchni, a także dla środowiska naturalnego. Z ekologicznym płynem ATAPA czyszczenie kanapy to prawdziwa przyjemność.