Czyszczenie mebli tapicerowanych

Czyszczenie mebli tapicerowanych

Jak powinno wyglądać czyszczenie mebli tapicerowanych? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się między innymi tego, że płyn ATAPA to najlepszy płyn do czyszczenia mebli tapicerowanych.

Meble tapicerowane są obecne praktycznie w każdym domu. Sofy, kanapy, krzesła, fotele czy pufy są niezbędne w salonie, jadalni, przedpokoju, sypialni, a także w pomieszczeniach biurowych. Nowoczesna sofa w pięknym odcieniu czy klasyczne krzesła do jadalni z ponadczasowym wzorem idealnie współgrają z wystrojem wnętrz i pełnią funkcję praktyczną oraz ozdobną. Niestety, często używane meble są narażone na wiele zabrudzeń oraz trudne do usunięcia plamy. Sprawdzone sposoby pozwolą utrzymać czyste meble tapicerowane na długi czas.

Czyszczenie mebli tapicerowanych. Sprawdzone sposoby na czyste meble tapicerowane

Codzienne użytkowanie krzeseł, sofy, fotela czy pufy sprawia, że meble narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia. Plamy z kawy, herbaty, wina czy tłustych potraw nie wyglądają estetycznie, a przy tym są dość trudne do usunięcia. Zachowanie czystych mebli tapicerowanych może okazać się sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli zabrudzenia wnikną głęboko w strukturę tkaniny. W przypadku plam z kawy, herbaty czy wina bardzo dobrze sprawdza się roztwór wody i kwasku cytrynowego, jednak istotna jest jak najszybsza reakcja na pojawiające się zabrudzenie. Kwasek cytrynowy działa jedynie na świeże zabrudzenia.

Czyszczenie mebli tapicerowanych. Usuwanie tłustych zabrudzeń z tapicerki

Podobnie rzecz się ma z usuwaniem tłustych zabrudzeń, o które łatwo podczas codziennego spożywania posiłków. Plamy z jedzenia na sofie czy krzesłach są bardzo nieestetyczne zwłaszcza na jasnej tapicerce. Szybkie potraktowanie tłustej plamy mąką ziemniaczaną lub talkiem pozwoli pozbyć się uporczywego zabrudzenia. Po kilkunastu minutach należy odkurzyć talk lub mąką ziemniaczaną z czyszczonej powierzchni, a następnie przetrzeć wilgotną szmatką. Podobnie jak w przypadku kwasku cytrynowego, użycie talku czy mąki ziemniaczanej sprawdza się jedynie w przypadku świeżych zabrudzeń. Czyste meble tapicerowane wymagają regularnej pielęgnacji. Dobrym sposobem jest użycie płynu do mycia naczyń lub proszku do prania oraz wody. Czyszczenie tapicerki wymaga jednak ostrożności i stosowania odpowiedniej ilości wody. Zbytnie przemoczenie tkaniny obiciowej może spowodować powstanie nieestetycznych zacieków.

Czyszczenie mebli tapicerowanych. Czyste meble tapicerowane przez długi czas

Meble tapicerowane wymagają regularnego czyszczenia i jak najszybszego usunięcia powstałych zabrudzeń. Domowe sposoby sprawdzają się jedynie w przypadku świeżych plam, a przy tym są pracochłonne i wymagają zachowania ostrożności. Specjalistyczny środek do mebli tapicerowanych ATAPA, skutecznie i bezpiecznie czyści i usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Nowoczesna formuła preparatu oparta na wyciągach roślinnych jest bezpieczna dla czyszczonej powierzchni oraz przyjazna środowisku naturalnemu. ATAPA ma przyjemny zapach i jest całkowicie biodegradowalna. Czyste meble tapicerowane bez wysiłku, bez ryzyka powstawania zacieków i odbarwień? Z ekologicznym środkiem do tapicerki jest to możliwe.