Ekologiczne produkty do czyszczenia w czasach COVID-19.

Ekologiczne produkty do czyszczenia i dezynfekcji

Ekologiczne produkty do czyszczenia. Pandemia wywołana koronawirusem COVID-19 bardzo mocno uderzyła w sektor turystyczny. Jednak środki ostrożności, które należy podjąć podczas pandemii, niekoniecznie muszą przywracać stosowanie produktów jednodawkowych w szpitalach. Innymi słowy, wyzwaniem jest walka z rozprzestrzenianiem się wirusa, a jednocześnie zachowanie zielonej gościnności  dzięki ekologicznemu systemowi czyszczenia i dezynfekcji.

Zwiększy się ilość odpadów z powodu używania rękawiczek, masek i ściereczek do czyszczenia, ale można uniknąć całkowitego powrotu do jednorazowego użytku. Na przykład, aby zmniejszyć ilość odpadów, można stosować nadające się do prania i wielokrotnego użytku maski z tkaniny, które są w stanie odfiltrować 90% kropli i jedną trzecią aerozolu. Dodatkowo, stosując filtr wewnątrz , można zwiększyć działanie filtrujące maski. Jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie niż jednorazowe.

Ekologiczne produkty do czyszczenia. Zdrowie musi być priorytetem

W tym okresie musisz używać środków czyszczących i dezynfekujących, które są w stanie wyeliminować COVID-19. Dlatego może być konieczne użycie produktów ze składnikami, których zwykle unikasz. Stanowi to duży problem dla zdrowia ludzi i środowiska.

Ekologiczne produkty do czyszczenia. Produkty przeciwko koronawirusowi

Z całą pewnością wiemy, że skuteczne produkty do czyszczenia i dezynfekcji są oparte na alkoholu lub chlorze (typ wybielacza).

UWAGA!

Należy ich używać ostrożnie, ponieważ zawierają substancje lotne, które mogą powodować podrażnienia i toksyczność. Dlatego podczas używania tych produktów środowisko musi być wentylowane.

Ekologiczne produkty do czyszczenia. Produkty, których należy unikać

Nie zaleca się stosowania środków czyszczących na bazie podchlorynu sodu (szkodliwe dla środowiska, ale także dla skóry i układu oddechowego) oraz czwartorzędowych związków amoniowych lub quatów. Quaty mogą być toksyczne w przypadku wdychania, a także powodują wady wrodzone i są toksyczne dla organizmów morskich, jeśli dostaną się do dróg wodnych.

Ekologiczne alternatywy do czyszczenia i dezynfekcji

f4b20d55-81e9-4338-9623-8968d6f95388

Kupuj produkty do czyszczenia i dezynfekcji, które są agresywne wobec koronawirusa, ale delikatne dla planety. Te ekologiczne produkty są dobre dla zdrowia każdego! Następujące maszyny mogą odkażać i sterylizować zanieczyszczone środowiska.  Jednak do ich zakupu wymagana jest początkowa inwestycja.

1. Odkażanie parą w temperaturze 160 stopni

Pomieszczenia można odkażać w bardziej naturalny i ekologiczny sposób, używając odkurzaczy parowych . Maszyny te mogą dezynfekować zmywalne powierzchnie i podłogi, eliminując do 99,99% wirusów, zarazków i bakterii.

2. Czyszczenie ozonem

Maszyny ozonu (O3) można zdezynfekować ograniczone przestrzenie, dzięki przeciwgrzybiczego i bakteriobójcze działanie ozonu. Te urządzenia mobilne umieszcza się na środku pokoju i pozostawia na 90 minut. Proces odkażania obejmuje przemianę tlenu w ozon, aż do nasycenia pomieszczenia. Podczas pracy maszyny nikt nie może wchodzić do pomieszczenia , aby nie wdychać ozonu, jako toksycznego gazu niebezpiecznego dla zdrowia. Pod koniec cyklu ozon powraca do tlenu. W rezultacie gwarantowane jest oczyszczenie i sterylizacja z dowolnego rodzaju zanieczyszczeń obecnych w powietrzu .

3. Czyszczenie nadtlenkiem wodoru

Pomieszczenia można dezynfekować za pomocą maszyn, które rozpylają środek dezynfekujący na bazie nadtlenku wodoru (H2O2), niszcząc bakterie bez generowania wilgoci. Zabieg nie wytwarza lotnych związków organicznych, nie jest toksyczny ani rakotwórczy. Po około 20 minutach degradacja produktu przekracza 99,99%.

Ekologiczne mydła i żele odkażające

Na rynku możesz wybrać ekologiczne mydła do rąk i bio-żele odkażające . Możesz również poszukać innych środków czyszczących wykonanych z określonych składników aktywnych o niższej toksyczności , takich jak

  • nadtlenek wodoru,
  • alkohol etylowy (etanol),
  • kwas cytrynowy,
  • tymol
  • Kwas L-mlekowy,
  • kwas kaprylowy (kwas oktanowy)

Wybierz certyfikowane produkty przyjazne dla środowiska

Karta AISE i raportowanie wskaźników KPI - AISEŹródło: Strona internetowa AISE Charter for Sustainable Cleaning

Karta Zrównoważonego chemiczna promuje zrównoważony rozwój w sektorze czystości i higieny oraz jest zgodna z okrągłym gospodarki. Możesz szukać tej marki na produktach, aby zagwarantować wysokie standardy bezpieczeństwa środowiskowego i zminimalizować straty. Jest to uznana etykieta spełniająca wymagania normy ISO 14025 dla etykiet i deklaracji środowiskowych typu III.

Ekologiczne produkty do czyszczenia. Wkraczając w „nową normalność”

Głównym celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa Tobie, Twoim gościom i pracownikom, a także zaoferowanie gościom pozytywnych wrażeń i komfortowego wypoczynku . Gościnność w tym okresie dostosuje się do nowych okoliczności, w których  należy zagwarantować najwyższe standardy zdrowotne i niezbędny dystans społeczny. Zrób co w twojej mocy, aby zachować przyjazne dla środowiska czyszczenie i dezynfekcję zgodnie ze  zrównoważonymi i zdrowymi podstawami, dla naszej bardziej zielonej przyszłości !