Środki czyszczące do podłóg.

Czyszczenie drewnianych podłóg

11 wypróbowanych sposobów pielęgnacji podłóg z twardego drewna

Środki czyszczące do podłóg. Zgodnie z projektem nasze podłogi będą najbardziej narażone na zużycie spośród wszystkich elementów wyposażenia w naszym domu. Nawet jeśli normalnie obchodzisz się z podłogami, życie toczy się. Szczególnie podłogi drewniane wymagają szczególnej uwagi, aby wyglądały ładnie.

Wybierz odpowiednią szczotkę odkurzacza

Środki czyszczące do podłóg. Tak, możesz odkurzyć drewniane podłogi. W rzeczywistości może to złapać kurz, który ukrywa się między deskami podłogowymi. Wybierz odkurzacz, który działa dobrze na podłogach drewnianych.

Środki czyszczące do podłóg. Mniej znaczy więcej

Jeśli twoje podłogi są naprawdę brudne, chcesz użyć więcej środka czyszczącego, prawda? Źle! Zbyt dużo szorstkiego produktu nie jest dla nich dobre. Zamiast tego najpierw dokładnie zamieść lub odkurzyć. Następnie użyj umiarkowanej ilości środka czyszczącego, aby je wyczyścić. Przeczytaj etykiety, aby upewnić się, że używasz produktu, który jest bezpieczny dla Twojego rodzaju podłogi.

Delikatne środki czyszczące

Środki czyszczące do podłóg z drewna
Środki czyszczące do podłóg z drewna

Dobrą praktyczną zasadą do czyszczenia podłóg jest użycie najpierw najdelikatniejszych środków czyszczących, a następnie podniesienie stawki, jeśli potrzebujesz czegoś mocniejszego. Na początek dobre jest delikatne mydło lub biały ocet i woda. Cokolwiek wybierzesz, nie wyrzucaj niczego prosto na podłogę. Do czyszczenia użyj mopa lub miękkiej szmatki.

Środki czyszczące do podłóg. Dbaj o meble

Przenoszenie mebli to jeden z najszybszych sposobów na zniszczenie idealnie dobrych podłóg. Zmieniając przestrzeń, podnieś regały lub kanapy zamiast pchać lub ciągnąć. W przeciwnym razie może nadszedł czas, aby zacząć kupować dywaniki,  aby zakryć te nieestetyczne zadrapania.

Środki czyszczące do podłóg. Podkładki meblowe

Nawet jeśli nie przeprowadzasz się do nowego miejsca, meble mogą uszkodzić Twoje podłogi. Zainstalowanie podkładek meblowych na nogach krzesła lub stołu może zapobiec porysowaniu podłóg.

Sprawdź wysokie obcasy przy drzwiach

Stukot szpilek na drewnianej podłodze to śmiertelny dzwonek. Chroń podłogę przed wgnieceniami, zakładając wygodne buty lub kapcie w pomieszczeniach.

Środki czyszczące do podłóg. Naprawianie wgnieceń

Może być konieczna wymiana wgniecionej deski podłogowej , ale to może być duży projekt. W przypadku mniejszych wgnieceń żelazko parowe może załatwić sprawę. Wypróbuj żelazko w rogu lub w ukrytym miejscu – niektóre wykończenia mogą się odbarwić pod wpływem pary. Następnie zwilż obszar i umieść na nim mokry ręcznik. Przyłóż rozgrzane żelazko do szmatki i odczekaj kilka minut. Ciepło powinno pomóc sprasowanym włóknom odzyskać swój kształt.

Środki czyszczące do podłóg. Opieka nad Zwierzętami

Dbanie o wygodę zwierząt domowych pomoże również Twoim podłogom. Trzymaj paznokcie przycięte i jak najszybciej usuwaj wszelkie przypadkowe wpadki, aby zapobiec trwałym uszkodzeniom.

Środki czyszczące do podłóg. Podłogi z kofeiną

Daj matowym podłogom z twardego drewna odrobinę wzmocnienia dzięki herbacie. Zagotuj 5 lub 6 torebek herbaty w 5 filiżankach wody i pozostaw do ostygnięcia. Za pomocą mopa nałóż herbatę na podłogi, aby uzyskać tymczasowy połysk, który jest szybszy niż renowacja.

Środki czyszczące do podłóg. Renowacja

Jeśli zdecydujesz się odnawiać własne podłogi, wypróbuj losową szlifierkę orbitalną i użyj papieru ściernego, który jest wystarczająco dobry, aby ich nie uszkodzić. Przesuwaj szlifierkę po deskach podłogowych, tak jakbyś kosił trawnik, rząd po rzędzie, aby uzyskać równy wygląd. Podczas nakładania plamy pamiętaj, aby przetestować ją w niepozornym miejscu, na wypadek gdyby odcień nie był tym, o czym myślałeś.

Skrzypiące podłogi

Jeśli drewniane podłogi skrzypią, wbijanie gwoździ w deski prawdopodobnie nie zatrzyma dźwięku i na pewno nie będzie ładnie wyglądać. Zamiast tego sprawdź podłogi od spodu. Problemem może być ocieranie się podłoża i legarów. W takim przypadku będziesz chciał pociągnąć je razem za pomocą metalowych wsporników mocujących lub śrub do płyt kartonowo-gipsowych.

Nie przegap!

Chcesz czystszego, uporządkowanego i lepiej zorganizowanego domu? Zapisz się do newslettera Think ECO Think BIO, aby otrzymywać cotygodniowe wskazówki, narzędzia i ciekawe pomysły, które pomogą Ci zmaksymalizować kolejną sesję sprzątania.