Wymiana zaprawy

Na długo przed zużyciem płytek fuga między nimi może wyglądać na zmęczoną, brudną lub poplamioną. Dobre szorowanie może pomóc ją odświeżyć, ale w pewnym momencie fuga będzie wymagać wymiany. Nowa fuga może przedłużyć żywotność tych płytek o wiele lat.

Pierwszym krokiem jest usunięcie starej fugi. Możesz zeskrobać go ręcznie za pomocą narzędzia do usuwania fugi, ale praca przebiega szybciej, jeśli używasz piły do ​​fug lub nasadki do fug do piły szablastej lub obrotowej. Uważaj tylko, aby nie zarysować płytki.

Po usunięciu starej fugi należy zmyć powierzchnię środkiem do czyszczenia fug i płytek. Wymieszaj nową fugę do konsystencji pasty do zębów, a następnie nałóż ją za pomocą pacy do fug. Rozprowadź fugę ukośnie na płytce, trzymając pacę pod kątem 45 stopni. Po mocnym upakowaniu spoin zetrzyj nadmiar. Odstaw na kilka minut, a następnie wytrzyj ponownie wilgotną gąbką. Fuga powinna być nieco niższa niż poziom płytki.

Gdy fuga wyschnie, wytrzyj całą powierzchnię tak, jak polerujesz samochód. Po trzech dniach użyj uszczelniacza do fug, aby zabezpieczyć go przed przyszłymi plamami.