Drewniane podłogi. Czy to dla ciebie?

Drewniane podłogi

12 powodów, dla których podłogi z twardego drewna mogą nie być odpowiednie dla Twojego domu

Drewniane podłogi stały się w ostatnich latach tak popularne, że obecnie są niemal wszechobecne w nowych domach. Ale niekoniecznie są najlepszym wyborem dla każdego. Sprawdź 12 powodów, dla których drewniane podłogi mogą nie być odpowiednią opcją dla Twojego domu.

Nie ma ich w Twoim budżecie

Nie ma co do tego wątpliwości – drewniane podłogi są piękne. Są również drogie. Drewno liściaste jest jedną z najdroższych opcji podłóg, ponad dwukrotnie droższe niż wykładzina. Tak więc, jeśli Twój budżet jest napięty, możesz pominąć drewno liściaste.

Masz zwierzęta

Zwierzęta – szczególnie psy – są szorstkie na drewnianej podłodze. Ślizgają się w błocie i ziemi z zewnątrz, a ich paznokcie rysują wykończenie. Zwierzęta są również podatne na wypadki, zwłaszcza gdy są młode, pozostawiając plamy i zapachy, które są bardzo trudne do usunięcia. Jeśli dzielisz swój dom ze zwierzętami, możesz nie chcieć umieszczać twardego drewna na szczycie listy podłóg. 

Masz dzieci

Dzieci, zwłaszcza te małe, zajmują drugie miejsce po zwierzętach w skali twardych podłóg drewnianych. Dzieci mają tendencję do ciągnięcia knagów, butów do stepowania, hulajnóg i wszelkiego rodzaju innych przedmiotów niszczących podłogę w całym domu, w trakcie nacinania, skrobania i drapania tych pięknych desek. Co więcej, podłogi z twardego drewna nie są zbyt wygodne do toczenia i zabawy. 

Nie chcesz konserwacji

Podłogi z twardego drewna nie są łatwe w utrzymaniu na żadnym etapie wyobraźni. Wymagają regularnego zamiatania i czyszczenia, aby zapobiec uszkodzeniom powierzchni i zachować ładny wygląd. I musisz je czyścić produktami, które nie uszkodzą wykończenia i zachowaj szczególną ostrożność z wodą. Jeśli nie masz czasu na pielęgnację twardego drewna, poszukaj innego rozwiązania podłogowego.

Drewniane podłogi. Potrzebujesz trochę izolacji akustycznej

Dźwięk odbija się od drewnianej podłogi i jest wzmacniany, co oznacza, że ​​wszystko jest głośniejsze – instrumenty muzyczne, głosy, telewizor. Jeśli potrzebujesz cichych przestrzeni w swoim domu, rozważ dywan, korek, winyl lub inną, bardziej dźwiękochłonną opcję.

Drewniane podłogi. Twoje stawy nie wytrzymują wysiłku

Podłogi z twardego drewna nie dają prawie takich właściwości jak dywan czy winyl. Stanie na drewnianej podłodze przez długi czas może być niewygodne, szczególnie dla osób cierpiących na problemy ze stawami. Jeśli Twoje fizyczne potrzeby wymagają bardziej wyściełanej powierzchni podłogi, spójrz na coś innego niż drewno liściaste.

Drewniane podłogi. Może marzy ci się nietypowa podłoga?

Nietypowa podłoga
Nietypowa podłoga

Może dlatego, że tak dużo bawią się na pokazach nieruchomości i remontów domów, ale drewniane podłogi stały się tak popularne, że są postrzegane jako obowiązkowe w nowych domach. Z tego powodu zaczynają wydawać się ogólne. Jeśli naprawdę chcesz, aby wystrój Twojego domu był oryginalny, drewniane podłogi mogą nie być biletem.

Drewniane podłogi. Będą piszczeć

Bez względu na to, jak drogie lub nowe są i jak dobrze zostały zamontowane, wszystkie podłogi z drewna w końcu skrzypną. Taka jest natura bestii. Niestety, naprawa nie zawsze jest łatwa. Jeśli trochę piszczenie na drodze doprowadzi Cię do szaleństwa, pomyśl o dywanie.

Niekoniecznie zwiększą wartość Twojego domu

Nie instaluj podłóg z twardego drewna tylko dlatego, że myślisz, że uczynią Twój dom bardziej wartościowym. Tak jest często, ale nie ma gwarancji. Ponieważ są prawie oczekiwane w nowych domach, nie są tak wysoko cenione jak kiedyś.

Może są zimne?

Drewniane podłogi nie są przytulne. W rzeczywistości mogą być wręcz zimne, zwłaszcza zimą.

Drewniane podłogi. Kurz

Spójrzmy prawdzie w oczy: podłogi z twardego drewna szybko się brudzą. Zamiatasz rano i zanim dzień się skończy, możesz zobaczyć swoje ślady w pyle, który osiadł od tamtej pory. Jeśli chcesz, aby Twoje drewniane podłogi wyglądały dobrze przez cały czas, musisz nadążać za nimi każdego dnia.

Nadal potrzebujesz dywaników

Tak, nadal musisz kupować dywany, nawet jeśli masz drewniane podłogi. Dywaniki pomagają absorbować dźwięk i wprowadzają wizualne i rzeczywiste ciepło do pomieszczenia. Rozebrana drewniana podłoga może być zimna i niewygodna, szczególnie jeśli lubisz się rozciągać i relaksować na podłodze. Tak więc, jeśli dywaniki terenowe nie są twoją ulubioną rzeczą, to podłogi z twardego drewna prawdopodobnie też nie będą.

Trudna prawda

Drewniane podłogi są piękne, ale nie dla wszystkich są one właściwą odpowiedzią. Na szczęście istnieje wiele innych doskonałych opcji podłóg. 

Nie przegap!

Sprytne pomysły na projekty i samouczki krok po kroku dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej w każdą sobotę rano – zapisz się już dziś,  aby otrzymywać biuletyn Weekend Think!