Czysta podłoga. 7 niezwykłych sztuczek

Czyste podłogi

Czysta podłoga. Nie da się tego obejść. Niezależnie od tego, czy masz drewnianą podłogę, płytki czy dywan, wszystkie podłogi muszą zostać oczyszczone z brudu i gruzu wyniesionego z zewnątrz. Ale ten tradycyjny obowiązek wcale nie musi być taki … nudny. Sprawdź nasze ulubione niekonwencjonalne sztuczki

Czysta podłoga. Użyj pieluch dla odmiany

czyste podłogi
Czyste podłogi

Czysta podłoga. Pieluchy materiałowe są zarówno miękkie, jak i chłonne – jeśli się nad tym zastanowić, to od tego zależy ich główna odpowiedzialność. Te cechy sprawiają, że są również doskonałe do polerowania po głębokim oczyszczeniu twardego drewna. Tak więc, kiedy nie są owinięte wokół majtek Twojego dziecka, zachowaj kilka z tych (czystych!) Wstępnych pieluch i wkładek z tkaniny do wycierania po całym domu.

Czysta podłoga. Wyprasuj wgniecenia w twardym drewnie

Podobnie jak sztywne zmarszczki na ubraniach, wgniecenia w drewnianej podłodze można w rzeczywistości usunąć niewielką ilością pary. Po prostu nałóż mokrą szmatkę lub wilgotny ręcznik papierowy na wgniecenie i przesuwaj żelazko (na dużym ogniu) okrężnymi ruchami po tym obszarze przez kilka minut. Czy nie wykorzystać tę poprawkę na piętrach, które są woskowane lub dostaniesz białą aureolę wokół obszaru, i zawsze przetestować niewidocznym miejscu pierwszym.

Czysta podłoga. Ukryj zadrapania herbatą

Z drugiej strony, lżejsze rysy na drewnianej podłodze można przykryć mocną herbatą. Umieść torebkę czarnej herbaty w filiżance i pozwól jej zaparzyć się tylko w kilku łyżkach wody; im dłużej czekasz, tym ciemniejsze wykończenie może pasować. Następnie nałóż napar na zadrapania za pomocą bawełnianego wacika, z kilkoma dodatkowymi ruchami, jeśli podłogi są ciemne, i pozostaw plamę do wyschnięcia.

Czysta podłoga. Usuń zadrapania piłką tenisową

Ekipy konserwacyjne w budynkach komercyjnych stosują tę sztuczkę od lat: pożegnaj się z czarnymi zadrapaniami na podłogach, wycierając je piłką tenisową. Jeśli tego rodzaju zadrapania są dla Ciebie częstym problemem, wytnij szczelinę w piłce tenisowej i wrzuć ją na koniec miotły lub mopa, a następnie schowaj swoje nowe, dwufunkcyjne narzędzie w schowku na miotły do ​​wykorzystania w przyszłości.

Ściągaczka do włosów

Nie pozwól, aby sierść zwierząt w dywanach doprowadzała Cię do szału. Kiedy nawet najlepsze odkurzacze nie wciągną zmatowiałego lub delikatnego futra latającego dookoła, zamiast tego nałóż ściągaczkę na dywany. Będziesz zaskoczony tym, ile zbierzesz w ten sposób brudu.

Pasta do butów i Twoja fuga

Czyszczenie fug to odwieczne wyzwanie. Jeśli wypróbowałeś wszystkie zwykłe metody, a Twoja fuga nadal nie wygląda na tak białą, jak byś chciał, użyj odrobiny białej pasty do butów (płyn w butelce z gąbką będzie najłatwiejszy do posługiwać się). Zastosuj i pozostaw na noc, a rano zetrzyj pastę z płytek, a fuga będzie wyglądać na odświeżoną.

Odkurzaj w bezpieczny sposób

Podczas odkurzania pod meblami lub w innych miejscach, których nie widać wyraźnie, naciągnij nylonowe rajstopy na nasadkę z twardego drewna. Kurz i brud będą nadal zamiatane i trzymane na tym siateczkowym pokryciu, ale Legos i luźna zmiana nie.

Czysta podłoga

Te sztuczki sprzątające zdziałają cuda w Twoim domu, jeśli dasz im szansę. Więc wypróbuj jeden lub wypróbuj je wszystkie. Jedyna rzecz, którą musisz stracić? To brudne podłogi!

Czysta podłoga. Nie przegap!

Chcesz czystszego, uporządkowanego i lepiej zorganizowanego domu? Zapisz się do newslettera Think ECO Think BIO, aby otrzymywać cotygodniowe wskazówki, narzędzia i ciekawe pomysły, które pomogą Ci zmaksymalizować kolejną sesję sprzątania.