Wystrój wnętrz. Przedmioty w stylu vintage

Wystrój wnętrz.

Wystrój wnętrz w stylu vintage. Jest wiele rzeczy, które już nigdy nie powinny stać się modne, na przykład kuszące fryzury i spodnie z 50-calowymi nogawkami. Podczas gdy niektóre mody retro należą do przeszłości, wystrój domu w stylu vintage nie jest jednym z nich.

Dobrze wykonany wystrój wnętrz w stylu vintage może być połączeniem współczesnych udogodnień i Twoich ulubionych czasów. Chociaż mogły minąć dziesięciolecia, styl minionych epok pozostaje ponadczasowy.

Słowo ostrzeżenia – gdy zaczniesz szukać antyków, zobaczysz, że są wszędzie .

Zanim zaczniesz swoją podróż, aby odkryć skarby wystroju w stylu vintage, musisz dokonać wyboru. Jaki motyw zamierzasz stworzyć? Wiedza o tym z wyprzedzeniem pomoże ci trzymać się tylko tego, co pasuje do twojej ogólnej atmosfery bramkowej.

Aby wprowadzić do domu klasyczny wygląd wystroju w stylu vintage, wybierz jeden z tych pięciu motywów.


1. Wystrój wnętrz. Zabawa

Jasne, niektóre epoki w przeszłości były trochę nudne. Ale sporo było dzikich i kolorowych!
Nawet czarno-białe filmy z okresów kina niemego pokazały nam, że wtedy ludzie wiedzieli, jak się dobrze bawić.

Jeśli chcesz użyć vintage, aby dodać dzikie odcienie zmieszane z radykalnymi wynalazkami, sprawdź lata 70., 80. i 90. Te dziesięciolecia były dobrze znane z wprowadzania wielu osobowości i stylów do każdego domu.

Aby zapoznać się z pomysłami, jak uwzględnić w pomieszczeniu zabawę z każdej epoki, wypróbuj następujące sugestie:

  • Lata 70-te – Imprezy o tematyce dyskotekowej były pełne cekinów i złota. Kolory były jasne i odważne, jak tunel Willy’ego Wonki w dole rzeki czekolady w filmie Charlie and the Chocolate Factory. Barbie i Hot Wheels były wściekłością, a neony płonęły wszędzie.
  • Lata 80-te – Gry wideo stały się integralną częścią domu, podobnie jak telewizory i magnetowidy. Arkady były miejscem, w którym można było znaleźć dzieci i dorosłych. Pac-Man i Mario Bros. to powszechnie znane nazwiska. MTV przyniosło wideo, które zabiło gwiazdę radia, a im bardziej szalona kombinacja kolorów, tym lepiej.
  • Lata 90-te – stonując lata 80., lata 90. przyniosły wysadzane klejnotami odcienie do kombinacji kolorów. Gry wideo były teraz przenośne, a na scenie pojawiła się muzyka grunge i alternatywna. Programy typu Friends i Seinfeld ugruntowały swoje miejsce w historii. Wystrój wnętrza obejmował neutralne szarości i fiołki lub bogate i królewskie błękity i głębokie czerwienie.

Możesz użyć dowolnego z tych pomysłów, aby wydobyć na światło dzienne emocje związane z wybraną dekadą. Przywróć muzykę i filmy z tamtej epoki, znajdź pasujące do nich meble i użyj odpowiednich kolorów, aby to wszystko zaakcentować!

2. Wystrój wnętrz. Współczesność i vintage

Wystrój wnętrz
Wystrój wnętrz

Nowoczesne i retro jak dwa przeciwieństwa. Kiedy jednak połączysz te dwa style, mogą się one uzupełniać!

Pomyśl o epoce, którą chcesz odtworzyć. Gdybyś żył w tym czasie, czy naprawdę czułbyś się wtedy tak komfortowo, wiedząc, co wiesz teraz?

Dzięki nowoczesnym innowacjom nasze życie stało się znacznie łatwiejsze. Technologia umożliwia producentom projektowanie modeli retro nowoczesnych udogodnień, które wyglądają jak vintage.

Zacznij od jednego pomieszczenia na raz i zdecyduj, gdzie możesz połączyć styl retro z dzisiejszymi wynalazkami. W kuchni możesz wykorzystać kolory i wzory swojej dekady, aby uzyskać akcesoria.

Jeśli chodzi o urządzenia , szukaj stylu vintage z ulepszoną technologią. To nie tylko dla wygody. Korzystanie z urządzeń sprzed dziesięcioleci może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.


3. Wystrój wnętrz. Antyk

Co wyobrażasz sobie, myśląc o polowaniu na antyki?

Popularne programy, takie jak Antiques Roadshow i American Pickers , pokazały przeciętnemu widzowi, że nie jest łatwo znaleźć wysokiej jakości antyki. Musisz przekopać się przez dużo kurzu i gruzu, aby odkryć skarby.

Ale jeśli absolutnie kochasz określoną epokę i cały jej wystrój, zanurzenie się w antykach może być satysfakcjonujące. Jednak prawdopodobnie nie będziesz chodzić od domu do domu, jak w programach telewizyjnych.

Prawdopodobnie w Twojej okolicy są sklepy, zazwyczaj sklepy z używaną odzieżą lub komisowe, w których można kupić antyki. Jeśli wiesz, czego szukasz i potrafisz odróżnić autentyczne od replik, poznaj konecznie właściciela takiego sklepu.

Kiedy kupujesz autentyczne meble i akcesoria z tamtego okresu i znasz kogoś, kto wie, że mówisz poważnie, jest to wygrana i zysk. 

Zobacz też: 5 pomysłów na niedrogie centralne elementy, które upiększą Twój stół kuchenny

4. Wystrój wnętrz. Eklektyczny

Eklektyczny wystrój w stylu vintage to dla Ciebie styl szeroko otwarty. Eklektyczny oznacza, że ​​możesz użyć szerokiej gamy antyków do dekoracji swojego domu.

Ten wybór projektu wymaga jednak nieco więcej przemyślenia. Musisz upewnić się, że to, co wnosisz do pokoju, jest spójne z resztą stylu.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wybór schematu kolorów, który pasuje do każdej epoki. Pracuj nad swoimi meblami i akcesoriami z tą paletą i nie odchodź!
Pamięć jest również niezbędna w eklektycznym motywie. Łatwo jest przejść przez linię od „eklektycznego kolekcjonera” do „stróża bałaganu”. Prostym sposobem rozwiązania tego problemu jest użycie obszernego mebla, takiego jak komoda lub bagażnik, jako głównego elementu.

Przy tym jednym głównym elemencie popracuj nad dodatkami w pozostałej części pokoju, jeśli zajdzie taka potrzeba. Eclectic daje ci prawie wolną rękę do dekoracji, jak chcesz, ale znowu, utrzymuj wszystko jakoś połączone.


5. Rustykalny

Nazywany również „wiejskim domem”, rustykalny vintage ożywia atmosferę starego wiejskiego życia.

W tym stylu jest dużo mebli drewnopochodnych i ciepłych kolorów. W rustykalnym wystroju często pojawia się bordo, burgund, granat, biel i szarość.

Jeśli szukasz pomysłów na dekorację w stylu wiejskiego domu, sprawdź, czy któryś z nich przyciąga Twoją uwagę:

  • Koguty
  • Bawełniany materiał w kratkę
  • Owoce
  • Stodoły (zwłaszcza wrota do stodół)
  • Cegła
  • Krowy lub konie
  • Słoneczniki

Wszystko to elegancko wpisuje się w rustykalny, wiejski wygląd.

Wniosek

Jak widać, nie ma złego sposobu na wykonanie domu w stylu vintage. Sprowadza się to do podjęcia decyzji, jaką osobowość chcesz wypełnić pokój, a następnie znalezienia przedmiotów pasujących do tego tematu.

Gromadząc elementy retro, łatwo jest wymknąć się spod kontroli. Trzymaj się preferowanego stylu i zachowaj porządek! Bycie kolekcjonerem zabytkowych pamiątek jest wspaniałe, o ile nie przesadzisz.