Sprzątanie mieszkań. 9 sposobów na czystość w domu.

Sprzątanie mieszkań.

Sprzątanie mieszkań. Czyszczenie – to niewdzięczne zadanie. Podsumowując, przeciętny człowiek spędza około pięciu lat, powtarzając w kółko te same prace związane ze sprzątaniem. Wiemy, że masz rzeczy, które wolisz robić poza czyszczeniem, dlatego zebraliśmy nasze najlepsze wskazówki dotyczące bezbolesnego czyszczenia. Wszystko po to byś miała więcej czasu dla siebie i rodziny 🙂

Wypoleruj szafki kuchenne

Cienka warstwa wosku do mebli wypełnia drobne pęknięcia słojów drewna na pomalowanych i poplamionych szafkach. Rezultatem jest gładsza powierzchnia, która jest łatwiejsza do czyszczenia, co sprawia, że ​​przyszłe wycieki i pryskanie to pestka. Przed nałożeniem wosku do mebli oczyścić i osuszyć szafki, a następnie woskować i wypolerować do połysku.

Sprzątanie mieszkań. Wytrzyj listwy przypodłogowe arkuszami zmiękczającymi tkaniny

Jeśli kurz tłoczy się na listwach przypodłogowych, wypróbuj tę sprytną sztuczkę. Po wyczyszczeniu listwy przypodłogowej wytrzyj czystą powierzchnię ściereczką z mikrofibry. Antystatyczne właściwości mikrofibry zapobiegają przywieraniu brudu i zanieczyszczeń, dzięki czemu elementy ozdobne pozostają wolne od kurzu przez wiele miesięcy.

Jak szybciej wyczyścić deski do krojenia?

Drewniane deski do krojenia są atrakcyjnym akcentem kuchennym, ale gdy wyschną i popękają, mogą uwięzić cząsteczki jedzenia, które można usunąć tylko przez mocne szorowanie. Odrobina oleju mineralnego może zmienić stan suchego drewna i uprościć czyszczenie. Po dokładnym wyczyszczeniu deski do krojenia nałóż grubą warstwę oleju mineralnego spożywczego. Pozostaw na noc, a następnie wytrzyj do czysta rano, aby uzyskać gładką, łatwą do czyszczenia powierzchnię.

Sprzątanie mieszkań. Zachowaj dobry srebrny połysk bez polerowania

Lśniące srebro ciotki Barbary nakrywa piękny stół, ale trudno jest polerować każdą łyżkę i widelec przed specjalną kolacją. Przygotuj się teraz na następną specjalną okazję, myjąc i susząc sztućce, a następnie dokładnie owijając każdy kawałek w plastikową folię, co spowalnia tempo matowienia srebra. Na następnej imprezie Twój zestaw sztućców będzie tak błyszczący, jak wtedy, gdy go spakowałeś.

Sprzątanie mieszkań. Woskowany papier

Utrzymuj górne blaty regałów w czystości i ogranicz odkurzanie, wykładając je woskowanym papierem. Kiedy arkusz wosku się zabrudzi, po prostu zwiń go wraz z kurzem i wyrzuć do kosza.

Sprzątanie mieszkań. JAK WIOSNĄ OCZYŚCIĆ 10 NAJBARDZIEJ BRUDNYCH MIEJSC W DOMU

Dzisiaj jest drugi post z mojej trzyczęściowej serii o tym, jak wiosennie czyścić 10 najbrudniejszych miejsc w twoim domu na podstawie badania bakterii NSF z 2011 roku. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie są 3 najbrudniejsze miejsca, kliknij TUTAJ, aby przeczytać ten post.

Teraz przyjrzyjmy się trzem bardziej zaskakująco brudnym przestrzeniom, którym przydałyby się gruntowne wiosenne porządki!

CO BĘDZIESZ POTRZEBOWAŁ?:

  • Zwykły 3% nadtlenek wodoru
  • Uniwersalny środek do czyszczenia nadtlenku wodoru
  • Bezzapachowe mydło w płynie Castille
  • Chusteczki z nadtlenkiem wodoru
  • Ocet biały (opcjonalnie)

A teraz zacznijmy tę imprezę!

Sprzątanie mieszkań. 4 ZBIORNIK NA KAWĘ

Stwierdzono, że zbiorniki na kawę miały drugie co do wielkości stężenie drożdży i pleśni (najwyższe były ścierki do naczyń). Muszę powiedzieć, że ten mnie zaskoczył. To ma sens, że zbiornik na kawę byłby siedliskiem zarazków, ponieważ jest stale ciemny i wilgotny, ale nie zdawałem sobie sprawy, jakie to naprawdę paskudne. Kiedy przypominam sobie, ile kawy piłem z darmowego, ale nigdy nieczyszczonego dzbanka i zaparzacza mojego poprzedniego biura, wzdrygam się.

Przygotowując się do napisania tego artykułu, poszperałem trochę, aby zobaczyć, jakie informacje są dostępne w Internecie, jeśli chodzi o czyszczenie dzbanka do kawy. Każdy znaleziony przeze mnie artykuł wspominał tylko o przepuszczaniu przez browar octu, który jest żałośnie nieodpowiedni do dezynfekcji. Ponieważ ocet sam nie jest dobry w zabijaniu zarazków, będziesz potrzebować czegoś z trochę większą mocą, aby wykonać zadanie (przeczytać artykuł o eksperymencie testującym właściwości bakteriobójcze octu). Jednak gdy używasz octu w połączeniu z nadtlenkiem wodoru, tworzy on bardzo silny środek dezynfekujący. Pamiętaj jednak, że nie możesz połączyć tych dwóch w tej samej butelce – musisz użyć jednego, a potem drugiego. Kolejność użycia nie ma znaczenia; po prostu nie możesz ich używać razem w tym samym czasie.

Oto jak używać octu i nadtlenku do czyszczenia ekspresu do kawy. Jeśli możesz, umyj zbiornik gorącą wodą z mydłem (jeśli nie, pomiń ten krok). Następnie napełnij zbiornik połową 3% nadtlenku i połową wodą. Odstaw na około 30 minut. Przepuść roztwór nadtlenku przez ekspres do kawy i wyrzuć. Prawdopodobnie zauważysz, że woda, którą przepłynęła przez maszynę, jest gazowana i wygląda jak woda seltzer, ponieważ nadtlenek nadal zabija zarazki.

Następnie napełnij pojemnik na kawę w połowie białym destylowanym octem i połową wodą i przepuść go przez ekspres do kawy. Ważne jest, aby na tym etapie użyć octu destylowanego, ponieważ usunie on wszelkie osady mineralne w twoim ekspresie, oprócz pracy z nadtlenkiem w celu dezynfekcji.

Na koniec przepuść przez ekspres do kawy czystą wodę. Zrobiłem to około dwa razy, aby upewnić się, że cały ocet i nadtlenek zostały usunięte z maszyny. Ale zdecydowanie upewnij się, że nie zostawisz żadnego nadtlenku. Nadtlenek jest bardzo silnym utleniaczem i może spowodować rdzewienie wewnętrznych metalowych części ekspresu do kawy, jeśli pozostawi się go zbyt długo. Dlatego najpierw lubię zmywać nadtlenek, aby z pewnością został usunięty octem i czystą wodą.

Sprzątanie mieszkań. 5 ZLEW KUCHENNY

Na szczęście liczba zarazków w zlewozmywakach kuchennych spadła o prawie połowę ze zbiorników na kawę w badaniu. Ale nie popełnij błędu, ten obszar nadal wymaga dokładnego czyszczenia!

Aby wyczyścić, dokładnie umyj zlew, aby usunąć wszelkie resztki jedzenia i obficie spryskaj go 3% nadtlenkiem wodoru. Pozostaw na około 30 sekund przed spłukaniem. Środki czyszczące z nadtlenkiem wodoru firmy Pyoure usuwają żywność i zawierają nadtlenek, więc są świetną, jednoetapową alternatywą.

W przypadku zlewozmywaków podblatowych należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce, w którym zlew styka się z blatem:

Czyszczenie zlewu
Czyszczenie zlewu

Ta luka jest idealnym miejscem do gromadzenia się bakterii, ponieważ ma skłonność do łapania starej żywności i wilgoci. W tym obszarze bardzo polecam delikatne wyszorowanie surowego i starego jedzenia szczotką do naczyń, a następnie rozpylenie 3% nadtlenku w szczelinie. Pozostaw nadtlenek na co najmniej 30 minut przed spłukaniem. Jeśli widzę, że nadtlenek nadmiernie pieni się podczas siedzenia, oznacza to, że jest tam duża ilość bakterii i zwykle powtarzam aplikację kilka razy.

Sprzątanie mieszkań. 6 ZABAWKI DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH

Oto kolejna pozycja dla zwierząt, która znalazła się na liście 10 najlepszych: zabawki dla zwierząt. Ponieważ zwierzaki bawią się zabawkami przede wszystkim przez usta i łapy, możesz całkowicie zobaczyć, jak bardzo mogą stać się nieprzyjemne po pewnym czasie.

Co ciekawe, w badaniu stwierdzono najwyższe ogólne stężenie gronkowca w zabawkach dla zwierząt domowych. Staph to rodzina bakterii wywołujących różnego rodzaju paskudne choroby. Chociaż na ogół spokojnie współistnieje na skórze naszych zwierząt i nas samych, jeśli nie jest kontrolowany, gronkowiec szybko się rozmnaża i może siać spustoszenie w naszym ciele. Same bakterie, oprócz wytwarzanych przez siebie toksyn, mogą powodować czyraki, zatrucia pokarmowe, ropnie i zespół wstrząsu toksycznego, żeby wymienić tylko kilka.

Aby bezpiecznie zdezynfekować zabawkę dla zwierzaka, dokładnie umyj zabawkę w ciepłej wodzie z mydłem i spłucz. Następnie pozwól zabawce moczyć się w roztworze połowy 3% nadtlenku wodoru i połowy wody przez 30 minut i dokładnie wypłucz. Usuń jak najwięcej nadmiaru wody i pozwól zabawce wyschnąć. (Dodatkowy bonus: to czyszczenie zmniejsza również roztocza na miękkich zabawkach!)

I przeszliśmy przez 6 najbrudniejszych miejsc w naszym domu! Czekajcie na ostatnie cztery elementy wiosennych porządków! Jak tam twoje sprzątanie? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Jeśli przegapiłeś link u góry, kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się, jak wyczyścić 3 najbrudniejsze miejsca w domu.