Biodegradowalna i Ekologiczna szczoteczka do zębów.

BIO i ECO Szczoteczka do zębów.

Szczoteczka do zębów. Green Box: zestaw przyborów hotelowych wykonany z kompostowalnego tworzywa sztucznego

Szczoteczka do zębów w hotelu. Zaprojektowany, aby pomóc w usuwaniu plastikowych odpadów w branży hotelarskiej, Green Box to okrągły zestaw kosmetyków hotelowych pełen artykułów łazienkowych wykonanych z plastiku nadającego się do kompostowania. W środku zestaw zawiera grzebień, szczoteczkę do zębów, maszynkę do golenia i dwa waciki.

Standardowo oczekuje się, że dobry hotel będzie wyposażony w jednorazowe udogodnienia dla gości krótkoterminowych, którzy zapomnieli o szczoteczce do zębów lub potrzebują w pośpiechu grzebienia lub brzytwy. Produkty te są przeznaczone do użycia tylko kilka razy jako szybkie rozwiązanie, ale często są wykonane z trwałych, twardych tworzyw sztucznych, które trafiają na wysypiska śmieci lub oceany, gdzie nie ulegają biodegradacji.

Ale zestaw Green Box idzie dalej, oferując kompostowalne przybory toaletowe. Każdy zestaw zawiera pojemnik na odpady dla każdego pokoju, dzięki czemu goście mogą oddzielać odpady od zielonych komponentów w celu kompostowania przemysłowego w kontrolowanym środowisku lub ekologicznego recyklingu. Goście są szkoleni w zakresie zrównoważonych praktyk i samego materiału kompostowalnego, jednocześnie zapoznając się z gospodarką o obiegu zamkniętym i bardziej ekologicznymi strumieniami odpadów. Materiały nadające się do kompostowania umieszcza się w zielonej części pudełka, podczas gdy inne niekompostowalne części (takie jak główka szczoteczki do zębów, która zostaje zanieczyszczona bakteriami) trafiają do białej części pudełka do utylizacji wraz z odpadami ogólnymi.

Kompostowalne elementy z zielonej strony pudełka są mieszane z pozostałymi odpadami organicznymi hotelu i przewożone do zakładu przemysłowego, gdzie przechodzi proces metanizacji. Po 10 tygodniach materiał przekształca się w mieszankę nawozu doglebowego i biogazu, która kwalifikuje się jako odnawialne źródło energii. Każdy kompostowany zestaw może wytworzyć ilość biogazu wystarczającą do zasilania standardowej żarówki LED przez ponad 27 godzin.

Green Box pochodzi ze szwedzkiego OnMateria Collective, firmy zorientowanej na zrównoważony rozwój, odpowiedzialnej za odnawialne włókno lniane DuoLin i serię dzieł artystycznych TRIPÔLE stworzonych ze strumieni odpadów konsumenckich.

Kompost

Ekologiczna i biodegradowalna szczoteczka do zębów. TĘ EKOLOGICZNĄ I BIODEGRADOWALNĄ SZCZOTECZKĘ MOŻNA PO UŻYCIU ZWRÓCIĆ PRODUCENTOWI

Prawdopodobnie jest przyszłość, w której nie będziemy już kupować jednorazowych plastikowych butelek. Wydaje się to ambitne, ale nadal jest możliwe, jeśli zdecydujesz się wszędzie nosić ze sobą własną metalową butelkę lub szklaną butelkę, może nigdy nie będziesz musiał kupować plastikowej butelki… ale co ze szczoteczką do zębów? Szczoteczka do zębów nie jest zakupem, którego można całkowicie uniknąć, a problem polega na tym, że większość z nich jest wykonana z plastiku.

Jest powód, dla którego plastikowe szczoteczki do zębów są o wiele bardziej popularne niż naturalne szczoteczki bambusowe. Są szybsze w produkcji, dobrze wyglądają, są trwałe i wyjątkowo łatwe do czyszczenia / konserwacji. Faceci stojący za szczoteczką Reswirl całkowicie zgadzają się, że plastik jest o wiele lepszym materiałem, jeśli chodzi o produkcję szczoteczek do zębów… po prostu nie byli przekonani, że producenci używają „właściwego rodzaju” plastiku.

Zamiast wybierać tworzywa sztuczne oparte na paliwach kopalnych, Reswirl jest wytwarzany z biopolimeru na bazie manioku zwanego PHA, który naturalnie ulega biodegradacji w lądzie lub wodzie… funkcja, która jest przydatna, gdy ostatecznie wyrzucisz pędzel, ale to, co sprawia, że ​​Reswirl jest wyjątkowy, to że jego projektanci nie chcą, abyś go wyrzucił. Szczoteczka jest częścią programu subskrypcji Reswirl, który pozwala firmie wysłać Ci nową szczoteczkę, gdy skończysz ze starą. Każdy pędzel jest dostarczany w biodegradowalnym opakowaniu, które jest opłacone z góry za zwrot, więc wystarczy, że włożysz zużyty pędzel z powrotem do starego pudełka i wrzucisz do najbliższej skrzynki pocztowej, a on wróci do fabryki. W fabryce szczotka Reswirl może być czyszczona, sproszkowana i poddawana recyklingowi w nową, skutecznie zamieniając odpady z powrotem w surowiec.

Plastikowa konstrukcja Reswirl natychmiast wydaje się znajoma w dotyku, ale bez poczucia winy związanego z nieulegającymi biodegradacji tworzywami sztucznymi. Jest wyposażony w teksturowany cylindryczny korpus, który jest ergonomiczny, wytrzymały i łatwy w użyciu, ale jednocześnie wydrążony, aby zminimalizować ilość użytego materiału i zmaksymalizować zdolność szczoteczki do rozkładu. Całkiem sprytnie, jeśli o mnie chodzi. Włosie szczoteczki również jest bio, wykonane ze specjalnego nylonu pochodzącego z oleju rycynowego – który ulega biodegradacji, ale w wolniejszym tempie niż rączka, dlatego firma uważa, że ​​o wiele lepiej mieć podejście „od kołyski do kołyski” zamiast polegać na naturze zajmującej się naszymi odpadami. Zdecydowanie mógłbym oprzeć się na takim sposobie myślenia. Ponadto firma sprawia, że ​​recykling pędzli jest niezwykle łatwy.

Reswirl – Biodegradowalna plastikowa szczoteczka do zębów

Reswirl to jedyna na świecie plastikowa szczoteczka do zębów zwrotna, ekologiczna i nadająca się do wymiany. Nowa opcja dla dbających o środowisko. Ta nieskończona szczoteczka do zębów ma korpus wykonany z alternatywnego plastiku, który jest w pełni biodegradowalny.

Wygląda, czuje się i działa jak każda inna szczoteczka do zębów, ale w przeciwieństwie do innych plastikowych szczoteczek do zębów nie pozostanie problemem dla przyszłych pokoleń. Co więcej, twórcy chcą odzyskać każdą zużytą szczoteczkę do zębów, aby móc ją przerobić na nowe.

Problem z plastikową szczoteczką do zębów

Odkąd zaczęliśmy go używać, ludzie wyrzucili ponad 6,3 miliarda ton plastiku i w ten czy inny sposób nadal żyjemy z prawie całego plastiku. Ponad połowa całego plastiku wyprodukowanego od 1950 roku została wyprodukowana w ciągu ostatnich 14 lat. A czy wiesz, że każdego roku na całym świecie sprzedaje się około 3,5 miliarda szczoteczek do zębów. 99% z nich to tworzywa sztuczne na bazie paliw kopalnych.

Szczoteczka do zębów.
Plastikowa szczoteczka do zębów

Niedawno na plażach maleńkich Wysp Kokosowych (klęczących), 600 mieszkańców, naukowcy morscy znaleźli 373 000 szczoteczek do zębów wyrzuconych wśród innych plastikowych śmieci.

Szczoteczka do zębów. Reswirl jest wykonany z bio-plastiku

Rączki szczoteczki do zębów Reswirl są wykonane ze specjalnej mieszanki tworzyw sztucznych pochodzenia biologicznego, które są również biodegradowalne nawet w niskich temperaturach, takich jak domowy kompost lub morze. Jeden z głównych składników jest polimeryzowany bezpośrednio z surowców roślinnych, podczas gdy drugi pochodzi z mikrobiologicznej fermentacji roślin uprawnych, takich jak kukurydza lub maniok (wszystkie bez GMO). Składniki (wszystkie certyfikowane również jako bezpieczne do kontaktu z żywnością) są starannie mieszane i przygotowywane w postaci granulatu do formowania wtryskowego.

Pod koniec swojego życia mieszanka tworzyw sztucznych wraca do natury w postaci dwutlenku węgla, wody i biomasy. Zespół pozyskał składniki, które uzyskały certyfikat kompostowalności jako folie opakowaniowe. Będą też kompostować jako formowanie szczoteczki do zębów, jeśli zajmie trochę więcej czasu. Cechą bezpieczeństwa jest ich biodegradowalność. Zespół wolałby, abyś odesłał je z powrotem do ich zakładu w celu recyklingu.

Włosie pędzla Reswirl będzie również w 100% oparte na bio. Są to specjalny nylon pochodzący z oleju rycynowego, który można poddać recyklingowi – to kolejny dobry powód, aby odesłać im zużyte pędzle.

BIO i ECO Szczoteczka do zębów. Cechy konstrukcyjne

Cylindryczny korpus dla maksymalnego komfortu, łatwości użytkowania i precyzji opuszków palców podczas szczotkowania trudno dostępnych miejsc.

Chwyt –   podczas gdy inni producenci szczoteczek do zębów mieszają twarde i miękkie tworzywa sztuczne w swoich rączkach, co sprawia, że ​​recykling jest niepraktyczny, zespół uformował wzorzystą powierzchnię zapewniającą dobry chwyt.

Komfort – po szeroko zakrojonych testach zespół zdecydował się na rozmiar głowy, który według nich będzie odpowiedni. Nie za duży, by utrudniać dostęp, i nie za mały, by był nieefektywny.

Delikatny –  czubek głowy jest delikatnie zaokrąglony, aby nie dotykać ust i dziąseł.

Włosie –  do wyboru cztery świeże kolory (Aqua, Gold, Purple i Natural), o średniej sztywności, aby dopasować się do Twojego stylu lub śledzić, który pędzel należy do kogo. Końcówki wysokiej jakości włosia na bazie biologicznej są zaokrąglone i wypolerowane, aby były przyjazne dla dziąseł.

Uchwyt  – wydrążona konstrukcja zmniejsza zużycie materiału i przyspiesza biodegradację. Jeśli kiedykolwiek szczotka skończy się tam, gdzie nie powinna, wówczas rozkład mikrobiologiczny gleby lub wody może rozpocząć się zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, przywracając materiał do naturalnych elementów o wiele szybciej.

Bez kompromisów – nawet przy użyciu biologicznego, biodegradowalnego tworzywa sztucznego nie musisz martwić się o możliwości swojej szczoteczki do zębów. Przed wysyłką zespół upewni się, że szczoteczki Reswirl spełniają normy EN / ISO dotyczące szczoteczek do zębów, w tym utrzymanie kępek, wytrzymałość na uderzenia i zmęczenie przez 75 000 cykli.

Cykl Reswirl

Krok 1 – Szczoteczki do zębów Reswirl są wykonane w całości z plastiku pochodzenia biologicznego, nawet włosia.

Krok 2  – Zespół wysyła Ci nową szczoteczkę do zębów co trzy miesiące. Twoje szczoteczki do zębów są wysyłane do Ciebie w pudełku wykonanym w całości z przetworzonego i nadającego się do recyklingu kartonu.

Krok 3 – Użyj szczoteczki.

Krok 4 – Odeślij nam starą zużytą szczoteczkę w tym samym przedpłaconym pudełku, w którym została dostarczona nowa szczoteczka.

Krok 5 – Włosie zwróconych szczotek zostanie usunięte w celu oddzielnego recyklingu, zanim uchwyty zostaną zmielone w celu uformowania w nowe. Zespół kompostuje każdy niepotrzebny materiał, przywracając go do naturalnych elementów, zamiast zaśmiecać wysypiska śmieci lub zanieczyszczać oceany.