Jak usunąć plamę z atramentu?

Jak usunąć plamę z atramentu? Plamy z długopisów to uporczywe plamy, którym zwykle trzeba przeciwdziałać chemikaliami. Ale nie musisz kupować do tego żadnych specjalnych chemikaliów – masz gwarancję, że masz w domu takie środki chemiczne, które służą do rozpuszczania plam po długopisach.

Jak usunąć plamę z atramentu?Domowe sposoby na plamy z długopisu

  • Lakier do włosów
  • Alkohol do wycierania
  • zmywacz do paznokci
  • Czyścik do pędzli

Co łączy te produkty? Wszystkie zawierają rozpuszczalniki! Spowoduje to rozpuszczenie wysuszonych cząstek farby, a także zawartości żywicy. Następnie wystarczy je odessać z tkaniny.

Uważaj na kolorowe pranie lub tanie dżinsy! Rozpuszczalniki mogą rozpuścić nie tylko kolor długopisu, ale także kolor Twojej odzieży. Dlatego należy wcześniej przetestować obszycie od wewnętrznej strony, aby sprawdzić, czy kolor Twoich tekstyliów wytrzyma zabieg. Jeśli nie, możesz wypróbować bezrozpuszczalnikowy środek domowy, taki jak

  • Pasta do zębów (natrzeć plamę, odstawić, spłukać – gotowe)
  • Esencja z kwasu cytrynowego lub octu (a także pasta do zębów)
  • Mleko (namoczyć w nocy, umyć – gotowe)

Jak usunąć plamę z atramentu?Instrukcja usuwania plam po piórze lakierem do włosów, alkoholem lub innym z wymienionych środków

Jak usunąć plamę z atramentu?

1. Zastosuj detergent

Spryskaj plamę po długopisie lakierem do włosów lub nałóż na nią kilka kropli spirytusu, zmywacza do paznokci lub środka do czyszczenia pędzli. Pozwól agentowi pracować przez pięć minut.

2. Zimnica

Następnie wytrzyj plamę chłonną szmatką. Dzięki temu powinieneś być w stanie zassać resztki farby. W razie potrzeby nałóż więcej detergentu i wcieraj, aż plama zniknie.

3. Zmyć

Na koniec wypłucz ubrania pod ciepłą bieżącą wodą, a następnie włóż je do pralki.

Jeśli nie jest to ubranie, ale dywan lub meble tapicerowane, które zostały zabrudzone, po usunięciu plam wyczyść obficie powierzchnię wodą z niewielką ilością Fit lub silnie działającego detergentu i nasącz płyn szmatką. Najlepszym rozwiązaniem byłoby czyszczenie na mokro całego dywanu lub sofy, aby zapobiec tworzeniu się krawędzi.

Jak usunąć plamę z atramentu?Plamy po piórze na ścianie

Jeśli Twoje kochane maluchy uwieczniły się na ścianie w salonie, to też nie jest dramat: po prostu nałóż jeden z wyżej wymienionych środków czyszczących na bazie rozpuszczalnika na plamę, pozwól mu działać przez chwilę i wytrzyj go wilgotną szmatką.
Uważaj na kolorową tapetę lub farbę ścienną! Najpierw sprawdź w niewidocznym miejscu, czy farba ścienna przetrwa zabieg.