Jak usunąć plamy z sofy?

Jak usunąć plamy z sofy?

Jak usunąć plamy z sofy? Sofa jest bardzo przytulnym meblem i dlatego służy do wielu czynności: w chłodne dni w salonie pije się kawę i je ciasto, a wieczorem ogląda filmy przy popcornie i napojach lub po prostu poczyta książkę. Ze względu na intensywne użytkowanie sofa może szybko się zabrudzić.

Jak usunąć plamy z sofy? Należy o tym pamiętać, jeśli na sofie są plamy

Zwłaszcza jeśli sofa jest starsza i nie była czyszczona przez długi czas, brzydkie krawędzie można zobaczyć, gdy plamy zostaną potraktowane wodą po wysuszeniu. Powstają one, ponieważ starszy brud jest usuwany z tapicerki i przenoszony na krawędź wilgotnej powierzchni.
Aby przeciwdziałać tworzeniu się takich krawędzi, po usunięciu plam należy wyczyścić dużą powierzchnię sofy w celu poluzowania innych zabrudzeń. Do tego celu najlepiej nadaje się odkurzacz do pracy na mokro. W mgnieniu oka możesz również wyczyścić kanapę niewielką ilością wody i Fit lub detergentu, szczoteczki i szmatki do wchłonięcia płynu.

Jak usunąć plamy z sofy? Wysuszone plamy są wstępnie usuwane

Świeże plamy są zawsze łatwiejsze do usunięcia niż stare. Dlatego ważne jest szybkie działanie. Jeśli później zauważysz plamę, przed przystąpieniem do jej usuwania należy najpierw zmiękczyć ją wodą mineralną.

Sofy a środek do czyszczenia dywanów – delikatna cudowna broń

Wszelkiego rodzaju plamy na sofie można bez wahania usunąć środkiem do czyszczenia dywanów. Jeśli nie masz takiego w domu, możesz użyć jednego z poniższych domowych środków zaradczych.

Plamy z kawy lub coli na sofie

Jak usunąć plamy z sofy?
Jak usunąć plamy z sofy?

Pianka do golenia zapobiega plamom z kawy lub coli. Nałóż trochę na plamę, rozprowadź pędzelkiem i pozostaw na 10 minut. Następnie odessij środek z włókien szmatką i odrobiną wody. Wchodź do środka od krawędzi plamy, delikatnie przecierając.

Plamy ciasta na kanapie

Zanim zaczniesz czyścić plamę, pamiętaj, aby usunąć szmatką wszelkie większe pozostałości, takie jak bita śmietana, okruchy lub cokolwiek innego. Jeśli plama jest jeszcze świeża, wlej na nią łyk mleka i delikatnie przetrzyj ją szmatką. Następnie usuń mleko niewielką ilością wody i dopasuj i suchą szmatką. Czy plama zniknęła? Nie? Wtedy możesz użyć nieco bardziej pikantnych domowych środków do tkanin o jasnych kolorach: idealny jest kwas cytrynowy lub esencja octu. Połóż to na tapicerce wacikiem lub szmatką i zetrzyj plamę od zewnątrz do wewnątrz. Następnie spłucz ciepłą wodą.

Usuń tłuste plamy z sofy / fotela

Plamy z tłuszczu należy najpierw odkurzyć. Możesz użyć skrobi kukurydzianej lub proszku do pieczenia. Po prostu nałóż proszek na sucho na plamę, rozprowadź szmatką lub pędzelkiem i pozostaw na około 30 minut. Następnie odkurzyć odkurzaczem, a następnie zmyć pozostałości niewielką ilością wody i detergentu rozpuszczającego tłuszcz.

PORADY I WSKAZÓWKI

Plamy należy zawsze delikatnie wycierać i nigdy nie pocierać, aby brud nie wniknął jeszcze głębiej we włókna lub nawet go nie rozprowadził.