Plamy z rdzy na tarasie. Jak im zapobiedz?

Plamy z rdzy na tarasie.

Unikaj plam rdzy na tarasie

Plamy z rdzy na tarasie są spowodowane kapiącą wodą ze skorodowanych balustrad, wodą mineralną, środkami przeciw mchu lub nawozami do trawników, które często zawierają żelazo. Ze względu na różne wykładziny podłogowe, tylko wypróbowanie pomaga je usunąć. Unikanie przyszłości jest ważne.

Plamy z rdzy na tarasie. Czyszczenie zgodnie z materiałem pokrywającym

Nie ma ogólnych zaleceń dotyczących usuwania plam rdzy z tarasu za pomocą dużego wyboru wykładzin podłogowych. Zazwyczaj taras jest wykonany z betonu lub kamienia naturalnego. Podczas gdy kwaśne środki czyszczące zwykle dają dobre rezultaty podczas usuwania rdzy z betonu , kamienie naturalne są wrażliwe.

  • Przeczytaj także – Delikatnie usuwaj plamy rdzy z kamiennych płyt
  • Przeczytaj również – Usuń plamy rdzy z wanny
  • Sprawdź także – po prostu usuń plamy rdzy ze sztućców

W celu usunięcia plam rdzy z płyt kamiennych należy wziąć pod uwagę specyficzne właściwości kamienia naturalnego. Granit jako twardy kamień ma inną wrażliwość niż miękki kamień marmurowy. Przed usunięciem plam rdzy należy zbadać rodzaj kamienia i jego kompatybilność ze środkami czyszczącymi.

Plamy z rdzy na tarasie. Typowe przyczyny plam rdzy

Plamy z rdzy na tarasie.

Nawet jeśli plamy rdzy można zwykle usunąć mniej lub bardziej dobrze, większość typowych przyczyn należy wcześniej wyeliminować, aby ich uniknąć.

Plamy z rdzy na tarasie. Środki na mech

Środki do usuwania mchu są oferowane szczególnie jako płyny do kamienia naturalnego i powierzchni strukturalnych, takich jak beton z kruszywem. Prawie wszystkie produkty zawierają żelazo, które może prowadzić do plam rdzy. Lepszą alternatywą jest, co prawda, czasochłonne usuwanie ręczne lub stosowanie domowych środków bez żelaza, takich jak napoje gazowane.

Nawóz do trawników

Podobnie jak w przypadku zjadaczy mchu, wiele nawozów do trawników zawiera siarczany żelaza, które zwykle mają zapobiegać powstawaniu mchu na trawnikach. W przypadku stosowania tego typu nawozu do trawników taras należy przykryć lub zabezpieczyć przed latającymi cząsteczkami nawozu płotem ochronnym np. Z mocnej tektury

balustrada

Oczywiście całkowite usunięcie plam rdzy z metalu balustrad i innych wzmocnień. W tym przypadku należy uwzględnić nie tylko „ociekające” pręty, ale przede wszystkim odkurzyć i uszczelnić kotwy podłogowe lub wloty.

Przedmioty metalowe

Częściej z przechowywania metalowych przedmiotów powstają niepożądane plamy rdzy. Szczególną uwagę należy zwrócić na narzędzia ogrodnicze, takie jak grabie i nożyczki do roślin, metalowe doniczki i skrzynki na rośliny, konewki i metalowe drążki do siedzenia, szczególnie w porze deszczowej i gdy w nocy tworzy się rosa.PORADY I WSKAZÓWKIMożesz delikatnie pozbyć się świeżych plam rdzy za pomocą zmywacza do cementu, który można również stosować na tarasach z kamienia naturalnego.