Jak usunąć plamy z żelaza?

Jak usunąć plamy z żelaza?

Jak usunąć plamy z żelaza? Suplementy żelaza mają silne działanie koloryzujące, co jest szczególnie widoczne, gdy kropla tego żelaza dostanie się na odzież. Ciemnobrązowe plamy nie wyglądają zbyt ładnie, a ponadto okazują się bardzo odporne na próby czyszczenia. Jak usunąć plamy po żelazie z tekstyliów?

Jak usunąć plamy z żelaza? Z półki babci: domowe sposoby na plamy żelaza

Zwłaszcza, gdy małe dzieci muszą wziąć krople żelaza, co jakiś czas zdarza się wypadek i kilka kropel dostaje się na bluzkę lub spodnie. Dlatego najmłodszym dobrze jest wyposażyć najmłodszych w śliniaczek przed podaniem leków i ewentualnie założyć chusteczkę na kolana.

  • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy po jagodach
  • Sprawdź również – Jak usunąć plamy z mniszka lekarskiego
  • Przeczytaj także – plamy po praniu

Jeśli część soku z żelaza dostanie się na ubrania, możesz sięgnąć po półkę w kuchni: koncentrat soku z cytryny działa stosunkowo dobrze na plamy z żelaza, ale ten środek nie zawsze całkowicie usuwa plamę.

Jeśli szybko posypiesz dużą porcję soli na jeszcze wilgotną plamę, istnieje duża szansa, że ​​sól wyciągnie kolorowy płyn z włókien. Gdy plama pozostaje, często pomaga ukierunkowane wybielanie na słońcu.

Środki chemiczne przeciw plamom żelaza na odzieży

Jak usunąć plamy z żelaza?
Jak usunąć plamy z żelaza?

Nawet nowoczesna chemia ma wiele do zaoferowania w tej dziedzinie, substancje w drogerii są w wielu przypadkach nawet bardziej skuteczne niż stare domowe środki. Przed praniem w pralce wypróbuj następujące produkty :

  • Potraktuj zabrudzoną odzież specjalnym odrdzewiaczem do tekstyliów, znanych marek, takich jak Dr. Beckmann ma dobrą ofertę w tej dziedzinie.
  • Jeśli pranie jest białe, użyj po prostu wybielacza, który usunie plamę i sprawi, że ubranie będzie ponownie czysto białe.

PORADY I WSKAZÓWKI

Chemia z drogerii nie jest oczywiście tania. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, lepiej wypróbować niedrogie produkty, które są również łatwiej dostępne:
Na przykład użyj kwasu askorbinowego z apteki (proszek witaminy C) z kilkoma kroplami wody, aby spienić plamę. Lub dokładnie przetrzyj plamę mydłem żółciowym przed praniem , które usunie prawie każdy brud.