Jak usunąć szminkę z ubrań?

Jak usunąć szminkę z ubrań?

Usuń plamy ze szminki

Jak usunąć szminkę z ubrań? Kiedy już zbliżyłeś się do swojej dziewczyny to poza całusem możesz także otrzymać plamę ze szminki na kołnierzu. Kobiety często same plamią ubrania, kiedy zakładają topy na głowę i szczotkują przy tym pomalowane usta. Plamy szminki nie usuwają się podczas normalnego prania. Ale możesz użyć tych domowych środków, aby je usunąć!

Jak usunąć szminkę z ubrań? Te domowe środki okazały się skuteczne w usuwaniu plam ze szminki

  • Mydło żółciowe
  • Alkohol lub alkohol
  • gliceryna
  • Benzyna biała lub terpentyna
  • Amoniak

Jak usunąć szminkę z ubrań?Instrukcje usuwania uporczywych plam ze szminki

Jak usunąć szminkę z ubrań?

Ta metoda jest odpowiednia zarówno do plam szminki na tekstyliach, jak i plam na sofie, foteliku samochodowym lub dywanie. Plamy na ścianie można również ostrożnie zetrzeć jednym z wyżej wymienionych środków.

OSTRZEŻENIE: Podczas czyszczenia kolorowych tekstyliów należy zachować ostrożność podczas używania eteru naftowego, terpentyny, spirytusu, amoniaku lub alkoholu. Środki są żrące i mogą rozpuszczać kolor – i to nie tylko w przypadku szminki. Dlatego przed zabiegiem należy przetestować zabrudzone tkaniny, tapicerkę lub dywany pod kątem trwałości koloru na niewidocznym miejscu: nałożyć część preparatu na jedno miejsce, zmyć po dziesięciu minutach i sprawdzić, czy kolor się utrzymał.

1. Zamocz detergentem

Nanieś spirytus, alkohol, amoniak lub benzynę na bawełniany wacik lub ściereczkę i wytrzyj plamę, aż zniknie.

2. Mycie

Następnie wypierz tekstylia jak zwykle w pralce lub ręcznie.

W przypadku plam na tapicerce lub dywanie należy po usunięciu plam na miejsce nałożyć trochę wody z łagodnym detergentem, zmyć szczoteczką i nasączyć szmatką. W drugim kroku nałóż czystą wodę na miejsce i namocz ją szmatką.

Co zrobić z delikatnymi tekstyliami

Wrażliwych tkanin, takich jak jedwab, nie należy czyścić agresywnymi środkami czyszczącymi, ponieważ uszkadzają one włókna. Tutaj możesz spróbować gliceryny: delikatnie przetrzyj nią plamę, pozostaw na chwilę, a następnie wrzuć ubranie do prania.
W razie wątpliwości zabierz swóją koszulę lub inną odzież ubrudzoną szminką do pralni chemicznej.