Szyby bez smug – to bardzo proste

szyby bez smug

Chcąc wyczyścić okna bez smug, podczas pracy należy zwrócić uwagę na kilka małych punktów. Oto mycie okien bez smug i pasków nie kojarzonych z większą pracą. Tutaj pokazujemy małe sztuczki.

Szyby bez smug. Unikaj słońca

Szyba w deszczu

Przede wszystkim, jeśli chcesz uniknąć smug , czyszczenia nie należy przeprowadzać na słońcu . Promieniowanie słoneczne nagrzewa szybę, a woda zbyt szybko wysycha. Mało kto jest na tyle szybki, aby wysuszyć szybę w słońcu zamszem. Tworzy to niekochane paski i smugi.

  • Przeczytaj także – Śmierdzi w pralce
  • Przeczytaj także – czyszczenie szczotki drucianej jest rzadko wymagane
  • Sprawdź koniecznie – Czyszczenie kanistrów z bakterii, kamienia i kurzu

Szyby bez smug. Twarda woda – rozpuścić wapno

W niektórych regionach woda jest bardzo twarda. Oznacza to po prostu, że szczególnie duża ilość wapna jest rozpuszczana w wodzie. Ten kamień powoduje również smugi, a czasem nawet lekki osad, który wygląda tak, jakby szyba była zaparowana.

Wodę można zneutralizować niewielką ilością octu, aby zapobiec temu efektowi. Jednak ocet nie czyści nadmiernie okna. Dlatego okno należy najpierw normalnie wyczyścić, a następnie umyć wodą z octem.

Mydło do naczyń i ciepła woda

Najłatwiejszym i najtańszym sposobem na wyczyszczenie okna bez smug jest zwykły płyn do mycia naczyń w ciepłej wodzie. Jeśli na przedniej szybie i ramie wylądowało wiele plamek odchodów much, woda powinna być trochę cieplejsza.

Zamsz i ściągacz

Im szybciej szyba jest ponownie suszona po czyszczeniu, tym łatwiej uzyskać połysk bez smug. Dlatego bardzo przydatna jest ściągaczka, która szybko odprowadza pozostałą wodę z dala od okna.

Następnie najlepiej jest zetrzeć pozostałą wilgoć za pomocą irchy lub niestrzępiącej się ściereczki do suszenia. Stare ściereczki lub ściereczki z mikrofibry dobrze nadają się do osuszania przedniej szyby.

Odkurzacz parowy bez środków czyszczących

Jeśli chcesz, aby Twoje szyby były wolne od smug bez środków czyszczących, możesz użyć odkurzacza parowego. Czyści wyłącznie gorącą parą i nie wymaga żadnych środków czyszczących. Jednak tankowanie może być denerwujące, jeśli chcesz wyczyścić wiele okien jednocześnie.

Dlatego przy zakupie urządzenia należy zwrócić uwagę na ilość wody, jaką można jednorazowo napełnić. Przed ponownym napełnieniem urządzenie musi najpierw ostygnąć. Przyjaciel sprzątający musi również położyć kabel zasilający w swoim miejscu użytkowania, ponieważ większość urządzeń nie jest dostępna z baterią.

Te punkty ułatwiają czyszczenie bez smug

  • Środek do mycia naczyń ciepłą wodą
  • Spłucz wodą z octem
  • nie czyścić na słońcu
  • Spirytus i gazeta uszkadzają szyby

PORADY I WSKAZÓWKI

Zamiast drabiny użyj ściągaczki do okien z uchwytem teleskopowym, zwłaszcza od zewnątrz. Podłoga wokół domu nie zawsze jest całkowicie płaska, a drabiny stanowią ogromne zagrożenie, bo przecież w domu zdarzają się najpoważniejsze wypadki, często dochodzi do drabin domowych.