Płonące szkło do satynowania: tak to działa!

Płonące szkło

Płonące szkło, czy to możliwe? Czasami jest to konieczne do satynowania powierzchni, odpowiednie satynowe kolory mogą być trwale związane ze szkłem jedynie poprzez działanie ciepła. Udzielamy informacji o tym, jak iw jakiej temperaturze odbywa się pieczenie – oraz podpowiadamy, jak uzyskać udane wykończenie satynowe.

Płonące szkło. Wypal szklankę w piekarniku

Do wypalenia satynowej farby nie są wymagane szczególnie wysokie temperatury, wystarczy prosty domowy piekarnik. Nie musisz się martwić, że materiał zmięknie, a nawet stopi się : szkło mięknie dopiero przy około 550 ° C, a następnie topi się.

Odpowiednia temperatura do wypalania świeżo zmrożonego szkła to około 80 ° C. W związku z tym zapoznaj się z instrukcją użytkowania satynowego wykończenia, aby wszystko zrobić poprawnie.

Jak działa satynowe wykończenie?

Płonące szkło

Oczywiście przed wypaleniem szkła najpierw nałóż farbę w odpowiednie miejsce. Użyj folii samoprzylepnej lub taśmy maskującej z zapasów rzemieślniczych, aby precyzyjnie oddzielić motyw. Następnie nałóż satynowe wykończenie gąbką lub pędzelkiem.

Po nałożeniu farby ostrożnie zdejmij folię. Uważaj, aby niczego nie rozmazać! Następnie wstaw szklankę do nagrzanego piekarnika. Czas wypalania jest zwykle krótki, około 15 minut.

Teraz szkło musi tylko ostygnąć – i samodzielnie zaprojektowane szkło świąteczne z zmywalnym satynowym wykończeniem jest gotowe! W ten sposób możesz również zaprojektować bardzo osobiste prezenty, na przykład na ślub lub rocznicę.

Matowe szkło bez przypalania

Szkło można również matować bez przypalania, do czego dostępne są różne kremy trawiące. Jednak środki te nie są bezpieczne, podczas ich stosowania należy zawsze nosić okulary ochronne i rękawice ochronne.

Ponadto, piaskowanie jest odpowiedni do powierzchni szkła bez mrożenia wykonanych potrzeb grzewczych. Jest to jednak stosunkowo złożony proces ze specjalnym wyposażeniem.

PORADY I WSKAZÓWKI

Piaskowanie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku szczególnie precyzyjnie wykonanych motywów. Istnieją specjalni usługodawcy, którzy projektują szkło zgodnie z Twoimi specyfikacjami.