Pralka śmierdzi

Pralka śmierdzi

Pralka śmierdzi. Jeśli pralka brzydko pachnie, konieczne jest całkowite czyszczenie. W wielu przypadkach śmierdzi nie tylko pralka, ale także świeżo uprane pranie. Zwłaszcza przy częstym myciu w niskich temperaturach zapach jest nieunikniony ze względu na rozprzestrzenianie się zarazków w gumach drzwi i filtrze kłaczków.

Często dopiero późno zauważa się, że niegdyś tak przyjemny zapach płynu do zmiękczania tkanin i świeżego prania stopniowo zanika, a na końcu pozostaje stęchły i nieprzyjemny zapach. Ale nie tylko smród, ale także kontakt z samymi zarazkami jest szkodliwy dla zdrowia i może prowadzić do chorób.

  • Przeczytaj także – Pranie zasłon: co należy wziąć pod uwagę?
  • Przeczytaj także – Organizacja wykonania i korzystania z szatni
  • Sprawdź także – Czyszczenie kanistrów z bakterii, kamienia i kurzu

Pralka śmierdzi. Pusty cykl pod kątem 90 stopni

Czyszczenie pralki
Pralka

Nawet jeśli chcesz oszczędzać energię elektryczną, nieuniknione jest poddanie pralki pustemu cyklowi prania w temperaturze wrzenia 90 stopni, ponieważ usuwa to zarazki i grzyby oraz zapewnia czystą i nie śmierdzącą maszynę. Osady wapna sprzyjają również tworzeniu się nieprzyjemnych zapachów, ponieważ na wapnie można znaleźć bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach. W większości przypadków problem można rozwiązać, czyszcząc maszynę; jeśli nie, odpływ może być zatkany i należy go wyczyścić.

Czyste gumy

Jeśli na bębnie piorącym i gumach drzwiowych osadził się już tłusty film, konieczne jest pilne czyszczenie. To tutaj żyją grzyby i bakterie, które z każdym praniem dostają się do odzieży. Film smarny pod gumami można łatwo usunąć szmatką, a problem śmierdzącego pralki można szybko zneutralizować. Jeśli mycie jest często wykonywane tylko w programach ekonomicznych i delikatnych, dodaje się za dużo lub za mało detergentu wysokiej jakości, a maszyna jest blokowana natychmiast po umyciu, szybciej śmierdzi i rozwija własny biotop z grzybami, zarazkami i dużą ilością bakterii. Jako użytkownik jesteś daleko od czystego i pachnącego prania. Najlepiej czyścić gumy po każdym praniu.

Czyszczenie różnych powierzchni powinno przynieść porządany efekt, ale bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Żadna z czyszczonych powierzchni nie powinna być jakkolwiek uszkodzona. Używaj bezpiecznych i innowacyjnych płynów marki Think ECO Think BIO!