Piękne płytki do kuchni i łazienki: renowacja

Piękne płytki

Co trzeba zrobić, by Twoje płytki znowu były piękne?. Płytki też trochę gryzie upływ czasu: tutaj przeczytasz, jakie opcje trzeba zrobić, by stare płytki znów lśniły nowym blaskiem.

Piękne płytki. Łatwa renowacja płytek

Dopóki płytki są nadal nienaruszone i dobrze przylegają do ściany, niekoniecznie musisz je usuwać, aby tchnąć nowe życie i zabłysnąć na wyłożonej kafelkami ścianie. Są na to inne sposoby.

Decyzja o tym, co jest najlepsze dla Ciebie, zależy od stanu płytek: czy płytki są popękane, czy mają wywiercone otwory, które nie są już potrzebne lub inne uszkodzenia? A może nadal są całkowicie nienaruszone? Jak duża jest wyłożona kafelkami ściana? Który dekor chciałbyś mieć i czy obecny kolor fugi pasuje? Jaki budżet chcesz przeznaczyć?

W zależności od twoich odpowiedzi istnieją różne sposoby upiększania płytek. Przeczytaj, co jest możliwe poniżej.

Piękne płytki. Naklejki na płytki

Mogą być używane indywidualnie do ozdabiania pojedynczych płytek, a tym samym wizualnie urozmaicają kafelkową ścianę. Efekt jest czasami niesamowity.

Ale możesz też umieścić naklejki na wszystkich kafelkach, być może nawet na swoich. Gotowe naklejki są proste, folia samoprzylepna jest zwykle tańsza.

W przypadku uszkodzonych płytek jest to również dobry sposób na wyeliminowanie uszkodzeń.

Kompletne opakowanie

Jeśli istniejący kolor fugi nie będzie już pasował, można również pokryć całą ścianę folią z tworzywa sztucznego. Daje to ciekawy efekt optyczny, szczególnie w przypadku motywów obrazkowych.

Popraw lub zmień kolor spoin

Piękne płytki
Piękne płytki

Jeśli lubisz płytki, ale fuga stała się nieestetyczna lub jest w kolorze, który Ci się nie podoba, możesz również ponownie fugować płytki. Różne kolory fug mogą również stworzyć zupełnie inny efekt na tych samych płytkach. Jednak praca jest złożona.

Lakier do płytek

Lakier do płytek to stosunkowo tania, ale czasochłonna i czasami trudna praca. Często wymagałoby to ponownego fugowania. Ale jeśli chcesz po prostu mieć inny kolor, to też może być sposób.

PORADY I WSKAZÓWKI

Zwłaszcza przy naklejaniu naklejek upewnij się, że powierzchnia jest całkowicie wolna od tłuszczu – jest to ważne, aby folia lub naklejka dobrze się przykleiły. Do odtłuszczenia wystarczy użyć rozcieńczalnika nitro.