Meble dla Twojego domu.

Umebluj nowe przestrzenie mieszkalne wygodnie i indywidualnie

Umebluj nowe przestrzenie mieszkalne wygodnie i indywidualnie

Meble dla domu. Gdy zbliża się przeprowadzka, oznacza to nie tylko spakowanie starego mieszkania do pudełek i przeprowadzkę do innego miasta, ale także ponowne umeblowanie nowego. Nowe pokoje, które oferują zupełnie nowe możliwości aranżacyjne niż w starym mieszkaniu. Dla większości ludzi komfort i indywidualność są priorytetami, jeśli chodzi o wyposażenie.

W końcu przestrzeń życiowa powinna odzwierciedlać Twoją osobowość i dawać innym wskazówkę, kto jest jej mieszkańcem. Warto jednak wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych aspektów, aby pokoje w nowym mieszkaniu naprawdę zachęcały do ​​dobrego samopoczucia. Jest to ważne, aby w nowym mieście było miejsce na odosobnienie, jeśli sprawy nie układają się tak dobrze w pracy lub podczas zawierania znajomości. Nowe mieszkanie powinno być trochę u siebie, aby stres w nim był zmniejszony i nie zwiększony przez złe samopoczucie. Poniższa lista kontrolna pokazuje, na które punkty należy zwrócić uwagę, aby nowy dom stał się miejscem relaksu.

  1. Uwzględnij wszystkie pokoje w dekoracjach
  2. Wybierz odpowiednio kolory
  3. Znajdź swój własny styl
  4. Nie używaj zbyt wielu akcesoriów
  5. Nie ignoruj ​​funkcjonalności

1. Meble dla domu. Uwzględnij wszystkie pokoje w dekoracjach

Większość ludzi myśli o salonie i sypialni, kiedy myśli o dekoracji. Mieszkanie składa się z jeszcze większej liczby pokoi: zdecydowanie dobudowana jest kuchnia i łazienka oraz w zależności od wielkości mieszkania gabinet lub jadalnia, a nawet jedno i drugie. Wszystkie pokoje muszą być udekorowane tak, aby uzyskać harmonijny ogólny obraz, w którym łatwo jest żyć. Ważny jest również korytarz: często o nim zapomina się i tylko płaszcze wiszą w szatni obok szafki na buty. Obraz i ładna lampka również mogą uwydatnić ten obszar, dzięki czemu uczucie dobrego samopoczucia zaczyna się zaraz po wejściu do mieszkania, a nie tylko po dojściu do salonu. Harmonijny, całościowy obraz tworzy domową atmosferę, dlatego dekorując nie należy zapominać o żadnym pomieszczeniu. Oznacza to, że badanie nie musi być spartańskie. Oprócz biurka i komputera w pokoju mogą znaleźć się regały, piękny abażur oraz rośliny, dzięki czemu ten pokój współgra również z resztą mieszkania.

2. Meble dla domu. Wybierz odpowiednie kolory

Śródziemnomorska przytulność, biała elegancja czy stylowa szarość – istnieje wiele możliwości zaaranżowania pomieszczeń kolorami. Ci, którzy lubią bardziej kolorowe, mogą spokojnie wrócić do stylu śródziemnomorskiego: ciepłe kolory, które współgrają ze sobą, takie jak beż, brąz czy pomarańcz. Kolorystyka bieli lub szarości wydaje się bardziej stonowana, ale też elegancka. Ale kolory takie jak niebieski, zielony lub żółty mogą być również bardzo dobrze wykorzystane do aranżacji wnętrz, pod warunkiem przestrzegania kilku zasad. Na przykład nie należy mieszać zbyt wielu kolorów. To sprawia, że ​​pokój jest zbyt kolorowy, a przez to zbyt niestabilny, jest bardziej niespokojny niż relaks. Dotyczy to również tego samego koloru w różnych tonach: Na przykład jasne i ciemne odcienie zieleni mogą wydawać się równie nietrwałe i kolorowe, jak zieleń zmieszana z pomarańczą i błękitem. Jeśli chcesz mieć wzory na ścianach, upewnij się, że nie więcej niż dwa różne ze sobą pomieszane. Najlepiej zastosować tylko wzór lub w przypadku ściany monochromatycznej naklejkę ścienną. Taki tatuaż jest prosty i nieskomplikowany, nie przeszkadza i nadal wizualnie upiększa pomieszczenie. W niskich pomieszczeniach ważne jest jeszcze coś: ciemne kolory są w dolnej części, jasne w górnej. W ten sposób pomieszczenie jest wizualnie rozciągane w górę i powstaje wrażenie przestrzeni zamiast ciasnoty. Poza starymi budynkami z bardzo wysokimi sufitami zasadę tę należy stosować we wszystkich pomieszczeniach.

3. Meble dla domu. Znajdź swój własny styl

Meble dla domu.
Salon

Śródziemnomorska, klasycznie elegancka, ponadczasowa czy raczej wiejska – istnieje wiele możliwości wyposażenia Twojego nowego mieszkania. Style nie mają prawie żadnych ograniczeń. Ważne jest jednak, aby mieszkaniec z góry wiedział, jaki styl chce narzucić. Romantyczne, zabawne, przytulne, klasyczne czy minimalistyczne – wygląda jak układanka, gdy pokoje zbytnio różnią się od siebie stylistycznie. Nie tworzy to harmonii i zmniejsza się przytulność. Dlatego należy wcześniej wyjaśnić, czy styl ma być na przykład przytulny i przytulny, czy też klasyczno-minimalistyczny. Aby poznać własny styl, wystarczy prosty autotest: Co lubisz najba. rdziej spontanicznie, bez opinii innych, np. Partnera, matki czy najlepszej przyjaciółki,zawrzeć? Jeśli jest to mieszanka stylów, jest to również możliwe. Należy jednak wtedy upewnić się, że ogólne wrażenie nie jest zbyt niechlujne, ale powstaje harmonijny obraz. Na przykład jedna lub dwie zabawne dekoracje w klasycznie urządzonym pokoju. Zasadniczo, jeśli chodzi o styl, zasada, że ​​wszystko jest dozwolone – w końcu są też ludzie, którzy naprawdę czują się jak w domu w pomieszczeniach zbyt zagraconych dla innych.

4. Nie używaj zbyt wielu akcesoriów

Meble dla domu to jak serce dla ciała, to one nadają domom charateru i indywidualnego stylu. Oprócz kolorystyki, mebli i stylu ważne dla wnętrza są także dodatki. Obrazy, rośliny, świece i inne drobiazgi tworzą domową atmosferę i przyciągają wzrok. Na przykład wyglądające na puste narożniki można wzbogacić rośliną. Światło pośrednie tworzy przytulną atmosferę, dlatego też należy to uwzględnić w planowaniu. Jednak z akcesoriami łatwo jest przesadzić. Jeśli pokój jest zbyt przyciągający wzrok, wydaje się niespokojny, oko nie wie, gdzie odpocząć. Dlatego z akcesoriami należy obchodzić się ostrożnie – zwłaszcza jeśli w wyposażeniu i kolorystyce zastosowano już kolory. W tym przypadku mniej znaczy więcej, aby nie zakłócać domowej i przytulnej atmosfery. Przede wszystkim kolorystyka dodatków powinna współgrać z kolorystyką reszty pomieszczenia. Na przykład czarne dodatki wyglądają raczej ponuro w kolorowym pomieszczeniu, podczas gdy w białym lub szarym pomieszczeniu zapewniają jeszcze więcej elegancji. Z drugiej strony plamy koloru całkiem dobrze pasują do pomieszczeń, których głównym kolorem jest biały lub szary: to rozluźnia atmosferę. Jednak plamy koloru nie powinny być przesadzone, zwykle wystarczą dwa lub trzy kolorowe akcesoria.

5. Nie zaniedbuj funkcjonalności

Przy wszystkich możliwościach dekoracji najważniejsza jest jednak funkcjonalność: pokój stylowo urządzony, funkcjonalny, ale nieużyteczny, nikomu się nie przyda. Na przykład salon, który ma elegancką, dużą sofę, świetną meblościankę i pasujące akcesoria, ale nie oferuje żadnego ukrytego miejsca do przechowywania, dzięki czemu wszystkie przechowywane tam rzeczy są zawsze widoczne. Dlatego przy zakupie mebli zawsze ważnym czynnikiem powinna być funkcjonalność. To jedyny sposób, aby zapewnić, że pożądany styl nie zostanie zakłócony przez brak miejsca do przechowywania. Jest to szczególnie konieczne w małych mieszkaniach, ponieważ przestrzeń magazynowa jest tutaj ograniczona. Łóżko z szufladą, stół w salonie z półką pod powierzchnią lub półka z matowymi drzwiami zapewniają miejsce do przechowywania, w którym wszelkiego rodzaju rzeczy mogą szybko zniknąć bez zakłócania wyglądu i stylu pomieszczenia.

Projektowanie nowych przestrzeni życiowych to zadanie, które trwa zwykle kilka tygodni. Najlepiej byłoby, gdyby planowanie to miało miejsce z wyprzedzeniem, a nie po przeprowadzce. Oznacza to, że stare meble można posortować i wymienić na nowe podczas przeprowadzki, zamiast zabierać wszystko z poprzedniego mieszkania do nowego. Pozwala to na szybsze ustalenie własnego stylu w nowym mieszkaniu i nie ma wrażenia tymczasowego rozwiązania. Zapewnia to szybciej poczucie komfortu i domu. Wstępne planowanie ewentualnej sprzedaży starych mebli ma również tę zaletę, że mieszkańcy nie muszą ponosić dużych kosztów podczas przeprowadzki. Dzięki temu łatwiej będzie urządzić mieszkanie według własnych życzeń i znaleźć własny styl. Mieszkanie będzie wygodne od samego początku, jeśli wszystkie pomieszczenia zostaną uwzględnione w planie. Po kilku tygodniach, kiedy wszystkie pożądane nowe meble i dodatki zostały zakupione, mieszkanie jest komfortowo i indywidualnie urządzone. Nowy dom bardzo szybko staje się ulubionym domem.