Skuteczne środki ochrony przed owadami w całym domu

Środki ochrony przed owadami

Środki ochrony przed owadami. Lato to czas owadów. To delikatna sprawa, szczególnie dla alergików, bo ugryzienie przez niewłaściwego owada może być nie tylko bolesne, ale i zagrażające życiu. Ale owady są nieprzyjemne nie tylko dla alergików. Ich ukąszenia nierzadko są bolesne i swędzą przez kilka dni po faktycznym ugryzieniu, przeszkadzają też w wygodnym siedzeniu na zewnątrz i bardzo chętnie wtulają się w miseczki z owocami i inne nieprzyjemne miejsca w mieszkaniu. Niestety, nie jest łatwo utrzymać owady na zewnątrz lub z tarasów i balkonów, a gdy już znajdą dla siebie miejsce, a nawet osiedlą się w jednym miejscu, trudno im ponownie uciec. Na szczęście dzięki odpowiednim sztuczkom i środkom nie jest to całkowicie niemożliwe.

Środki ochrony przed owadami. Światło UV przeciwko owadom na balkonie i tarasie

Środki ochrony przed owadami. Światło UV

Przytulny letni wieczór i balkon lub taras, może fajny grill lub po prostu posiedzenie z rodziną. To marzenie wielu właścicieli tarasu czy balkonu. Niestety rzeczywistość jest często inna. Nie tylko ludzie cieszą się świeżym mięsem z grilla, lemoniadą czy ciastem truskawkowym. Gdy tylko ludzie zostaną wyciągnięci na zewnątrz, osy, komary, muchy i inne irytujące owady nie będą daleko. Chociaż nadal stosunkowo łatwo jest utrzymać niechciane szkodniki z dala od domu, prawie niemożliwe jest całkowite pozbycie się owadów na zewnątrz. Niemniej jednak istnieją sposoby i środki, które niekoniecznie muszą całkowicie odstraszać osy i inne firmy, ale minimalizować uciążliwości powodowane przez zwierzęta.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów trzymania owadów z dala od ludzi i ich pożywienia na zewnątrz są pułapki na owady, które działają ze światłem UV. Te pułapki mają tę zaletę, że nie działają z chemikaliami ani innymi toksynami i dlatego są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi. Zasada działania tych pułapek jest bardzo prosta: światło UV jest bardzo atrakcyjne dla owadów, więc są one przyciągane przez światło i wlatują do urządzenia. W zależności od konstrukcji pułapki UV owady zostają złapane na folii samoprzylepnej lub wlatują do siatki, która jest naładowana elektrycznie. Rzadko się też zdarza, że ​​pułapka na owady, która działa na światło UV, jest wyposażona w wentylator. Kontakt z tym jest zwykle śmiertelny dla owadów.

Kupując pułapkę na owady UV, niezależnie od rodzaju, należy upewnić się, że urządzenie posiada znak CE. Certyfikat ten potwierdza, że ​​pułapka została przetestowana pod kątem bezpieczeństwa elektrycznego.

Środki ochrony przed owadami. Mrówki w domu i na tarasie

W przeciwieństwie do owadów latających, takich jak osy, komary czy muchy, mrówki początkowo nie są aktywnym czynnikiem zakłócającym, ale należą do bardziej nieprzyjemnych owadów w domu i ogrodzie. Dzieje się tak, ponieważ kiedy już tam są, atakują, oblegają i zjadają wszystko, co jadalne, i trudno jest z nimi walczyć i uciec.

Dlatego najskuteczniejszą metodą zwalczania mrówek jest upewnienie się, że nie osiedlają się one nawet w pobliżu, na tarasie, a nawet w domu. Aby osiągnąć ten cel, ważne jest, aby nie przyciągać owadów. Oznacza to pozostawienie jak najmniejszej ilości jedzenia na zewnątrz przez długi czas i zamiatanie tarasu po grillowaniu, aby uwolnić go od okruchów i innych resztek jedzenia, które owady mogą zidentyfikować jako źródło pożywienia. Jeśli odkryjesz drogę mrówek, która prowadzi Cię w kierunku zamieszkałego obszaru posesji, powinieneś spróbować jak najszybciej przerwać i zmienić kierunek przepływu owadów. Szlak mrówek najlepiej przerwać posypać go proszkiem do pieczenia lub cynamonem. Aby te metody były skuteczne, ścieżka musi być przygotowywana przez dłuższy czas, w przeciwnym razie owady szybko powrócą na swoją dawną trasę. Może również pomóc w oparzeniu ulicy wrzącą wodą, ale w większości przypadków jest to rozwiązanie krótkotrwałe.
Aby mrówki trzymać z dala od tarasu i poza domem, granice tarasu oraz framugi drzwi i okien można przygotować za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, tak aby mrówki przylegały, próbując je przekroczyć.

Jeśli w pobliżu tarasu osiedliło się całe gniazdo mrówek, a owady grożą zaatakowaniem przestrzeni mieszkalnej, niestety pomaga to tylko zniszczyć gniazdo i zmusić mrówki do przeniesienia się. Najlepszym sposobem na to jest wylanie sody oczyszczonej na wejścia do mrowiska, a następnie oparzenie go wrzątkiem.

Latające owady w domu

Aby trzymać się z dala od domu nie tylko mrówek, ale także komarów, os i innych owadów latających, zwykle pomagają proste metody, takie jak moskitiery i rolety przed oknami i drzwiami. Specjalne zapachy, na które owady reagują negatywnie, mogą również uniemożliwić im zasiedlanie przestrzeni życiowej ludzi. Jeśli komar lub coś podobnego zgubi się w pomieszczeniu, można go rozwiązać za pomocą urządzenia elektrycznego, które emituje dźwięki o częstotliwości niesłyszalnej dla ludzi.

Możesz więc przeżyć lato w większości bez owadów, zrelaksowany i bez ukąszeń.