Pompy ciepła do użytku w basenach

Pompy ciepła do użytku w basenach

Wiele osób zna zastosowanie pomp ciepła w technologii ogrzewania budynków mieszkalnych. Ale urządzenia są jeszcze bardziej wszechstronne i można je również wykorzystać np. Do doprowadzenia basenu do żądanej temperatury kąpieli. Bardzo dobrymi źródłami energii są pompy ciepła, dzięki którym woda w basenie może być podgrzewana termodynamicznie. Pompa ciepła potrzebuje jedynie energii elektrycznej z zewnętrznego źródła zasilania do sprężarki.

Pompy ciepła do użytku w basenach
Pompy ciepła do użytku w basenach

Pompy ciepła powietrze / woda nadają się szczególnie do pracy przy basenie. W przeciwieństwie do gruntowych pomp ciepła nie są potrzebne żadne wiercenia ani prace ziemne. Ponadto urządzenia te bardzo dobrze nadają się do użytku na zewnątrz, ponieważ wydajność pompy ciepła wzrasta wraz ze wzrostem temperatury. Na przykład w pompie ciepła Zodiac wentylator, który jest niezbędny do zasysania powietrza z otoczenia, można regulować trzystopniowo – w zależności od aktualnie potrzebnej mocy.

  • Przeczytaj także – Ubieganie się o połączenie telefoniczne
  • Przeczytaj także – Skuteczne środki odstraszające owady w całym domu
  • Sprawdź także – Łącze telefoniczne w nowych budynkach

Pompy ciepła do użytku w basenach. Łatwa obsługa

Pompy ciepła są łatwe w obsłudze i nadają się również do późniejszej instalacji. Wszystko, co jest potrzebne do montażu, to linia zasilająca i odprowadzająca wodę z basenu oraz gniazdo. Istniejące systemy grzewcze można po prostu odłączyć. Ogrzewacz basenu można ustawić w pobliżu basenu i jest gotowy do użycia w mgnieniu oka.

Z programu „Smart” można korzystać w normalnych warunkach. Oznacza to, że zadana temperatura wody jest stale utrzymywana. Gdy woda nieco ostygnie, można ją szybko podgrzać do żądanej temperatury za pomocą trybu „Boost”. W trybie „SolentEco” pompa ciepła pracuje wyjątkowo delikatnie i cicho i nie przeszkadza sąsiadom, na przykład w nocy.