Plastikowe kratki do trawników.

Plastikowe kratki do trawników

Przewodnik po plastikowych kratkach do trawników

Plastikowe kratki do trawników. Jako prawie niewidoczna stabilizacja trawnika, dobrym wyborem są plastikowe kratki. Są one szczególnie popularne, zwykle nazywane panelami padokowymi, do zabezpieczania stajni i podjazdów na farmach koni, gdzie zapobiegają powstawaniu dziur błotnych.

Plastikowe kratki do trawników. Niedrogie wzmocnienie podłoża i zboczy

Trawnik

Przede wszystkim plastikowe kratki trawnikowe nadają się do stabilizacji samego trawnika. Na pochyłych lub wznoszących się zboczach trawnik można zabezpieczyć przed wypłukiwaniem w przypadku silnych opadów deszczu. Innym aspektem jest ochrona trawnika przed małymi zwierzętami, od kotów norowych po zapobieganie wyrzucaniu kretowisk. Jeśli otwory w kratce są małe, stabilność obciążenia jest wystarczająca dla chodników lub okazjonalnej jazdy i parkowania pojazdu. Musisz sprawdzić, czy częstsze używanie nie jest konieczne w późniejszym czasie, co może szybko doprowadzić do zużycia. Inne lokalizacje to drogi ucieczki, pola golfowe, pola festiwalowe i place zabaw, farmy i umocnienia bankowe.

  • Przeczytaj także – Siatki do trawników – jak bezpiecznie zabezpieczyć trawnik
  • Przeczytaj także – Układanie nawierzchni trawnikowych: przewodnik
  • Sprawdź również – Pomiary dla układarek trawnika

Plastikowe kratki do trawników. Formy produktów są zgodne z różnymi teoriami

Kształt plastikowych kratek trawnikowych jest bardzo zróżnicowany; producenci opracowują produkty od kształtów plastra miodu po złożone trójwymiarowe struktury infiltracyjne. Kształt kratki trawnikowej ma na celu osiągnięcie optymalnej stabilności i sprężystości przy dobrym wzroście i łatwej urabialności. Większość kratek trawnikowych jest oferowana w poręcznych kształtach płyt o wymiarach bocznych około pięćdziesięciu centymetrów, które można łączyć modułowo za pomocą prostych systemów wtykowych. 

Nie kupuj taniego plastiku

Rodzaje tworzyw sztucznych są bardzo różne i obejmują zarówno zwykłe tworzywa sztuczne, jak i wysokiej jakości specjalne mieszanki. Podczas gdy niedrogie lub tanie surowce mogą reagować na sól drogową, nagłe obciążenia punktowe, takie jak uderzenie gałęzi lub stałe zanieczyszczenie wody z rozkładem, gniciem lub pękaniem, zwykle nie stanowi to problemu w przypadku wysokiej jakości tworzyw sztucznych – również wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Najtańsze ceny metrów kwadratowych kratek trawnikowych Ceny tworzyw sztucznych kosztują około ośmiu 36 zł. Większość produktów o niezawodnej jakości mieści się w przedziale cenowym od 40 do 90 zł, niektórzy producenci pobierają nawet 120 zł.