Perfekcyjne czyszczenie plastiku: nasze najlepsze rady

Czyszczenie plastiku

Czyszczenie plastiku. W dzisiejszych czasach wiele rzeczy jest wykonanych z plastiku, od plastikowych krzeseł po żaluzje i zabawki. Żadna z tych rzeczy nie pozostaje trwale czysta, plamy wkradają się i nie znikają same, a następnie trzeba interweniować na lepsze lub gorsze i wyczyścić plastik najlepiej, jak potrafisz. Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze metody.

Czyszczenie plastiku. Ocet: potężny środek na brud

Wiele zabrudzeń można usunąć za pomocą esencji octowej, nawet na plastikowych powierzchniach. Naturalna substancja działa na wapno, pleśń i tłuszcz. A więc prawdziwie wszechstronny!

 • Przeczytaj także – Przewodnik po plastikowych siatkach do trawników
 • Przeczytaj także – Plastikowe deski – trwała alternatywa dla drewna
 • Sprawdź również – Niedrogie, dekoracyjne i szybko ułożone: płytki balkonowe z tworzywa sztucznego

Rozcieńczyć esencję octu w stosunku 1: 5 wodą i zmyć nią wszystkie brudne przedmioty. Użyj miękkiej szmatki. Następnie spłucz czystą wodą i pozwól powierzchniom wyschnąć.

Ocet ma tę wielką zaletę, że jest dostępny w prawie każdym gospodarstwie domowym. Jest również uważany za przyjazny dla zdrowia i bezpieczny dla żywności, więc nie musisz się martwić o jego stosowanie.

Soda oczyszczona: kolejny doskonały domowy środek

Czyszczenie plastiku
Soda oczyszczona

Soda oczyszczona pomaga w zwalczaniu wielu rodzajów zabrudzeń, można ją również bez problemu stosować do wszystkich rodzajów tworzyw sztucznych. Czyszczenie przebiega w następujący sposób:

 • Zrobić owsiankę z sody oczyszczonej i wody.
 • Nałóż mieszaninę na uporczywe plamy.
 • Poczekaj kilka minut, aby agent mógł pracować.
 • Przetrzyj powierzchnię sodą oczyszczoną.
 • Usuń sodę oczyszczoną zwykłą wodą.
 • Wysusz wyczyszczony plastikowy przedmiot.

Soda oczyszczona była już używana przez nasze babcie, żeby w mieszkaniu nie było plam. Ten prosty sposób osiągnął wysoki poziom świadomości w zakresie wspólnego sprzątania łazienki i kuchni. Nawet klub chemiczny nie nadąża!

Czyszczenie plastiku. Gumki do ścierania: przydatni mali codzienni pomocnicy

Gumka do brudu okazuje się również doskonałym pomocnikiem przy czyszczeniu plastiku. Przyjrzyjmy się, jak to działa:

 • Gumka do usuwania zabrudzeń potrzebuje trochę wilgoci do działania.
 • Po zwilżeniu plamy „usuń”.
 • Gumka rozpuszcza się stopniowo.
 • Wytrzyj powierzchnię na mokro miękką szmatką.
 • Następnie ponownie wysusz wszystko – i gotowe.

Gumki do brudu działają w zasadzie tak samo, jak gumki znane ze szkoły. Usuwają plamy mechanicznie i praktycznie się dla nich poświęcają, dlatego też gumka do brudu nigdy niestety nie trwa zbyt długo.

Ponownie wyczyść plastikową tablicę

Czy Twój plastik ma regularny kontakt z żywnością? Następnie do czyszczenia należy użyć substancji bezpiecznej dla żywności, takiej jak margaryna lub olej kuchenny. To spowoduje brzydkie plamy z plastikowych desek.

Dobrze wetrzyj olej lub margarynę w powierzchnię, a następnie pozostaw na chwilę. Następnie spłucz deskę ciepłą wodą i ciesz się efektem. Jeśli nadal występują przebarwienia, pozostaw deskę na chwilę na słońcu.

Powszechnie wiadomo, że promienie UV są trudne: w dłuższej perspektywie czasowej ich blaknięcie. Dotyczy to nie tylko naszych mebli ogrodowych i włosów, ale także wszelkiego rodzaju zabrudzeń, a jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, warto spróbować.

Czyść plastik w zmywarce lub pralce

Niewrażliwe małoformatowe części plastikowe z pewnością można wyczyścić w zmywarce lub pralce. Nie należy jednak ustawiać urządzenia na zbyt wysoką temperaturę: w razie wątpliwości lepiej pozostać w temperaturze 30 stopni lub w cyklu wełny.
W przypadku pralki plastikowe elementy należy włożyć do worka na pranie; Małe części są umieszczane w koszyku na sztućce w zmywarce. I jesteś gotowy do pracy!

PORADY I WSKAZÓWKI

Lakier samochodowy sprawdził się również jako środek czyszczący do mebli ogrodowych. Uważaj, aby nie używać tego produktu na słońcu, w przeciwnym razie szybko pojawią się plamy.