Kratki trawnikowe – jak bezpiecznie zabezpieczyć trawnik

Kratki trawnikowe

Stosowanie kratek trawnikowych zyskało na popularności, zwłaszcza w ostatnich latach, ponieważ zastępuje poprzednie całkowite uszczelnienie gleby. Wydajność przesiąkania odgrywa ważną rolę zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym.

Plastikowe kratki trawnikowe do lekkich mocowań

Przemysł oferuje kratki do trawników lub plastry miodu wykonane z tworzywa sztucznego, które mocują trawnik, ale mają wyraźne ograniczenia w zakresie ich sprężystości. Nawet bardziej niż w przypadku betonowych kratek trawnikowych, produkty z tworzyw sztucznych nadają się tylko do ograniczonego ruchu. Nadają się do parkowania pojazdów tylko wtedy, gdy są rzadko używane. Warianty z tworzywa sztucznego są szczególnie popularne jako mocowania podłogowe w obiektach jeździeckich, gdzie kratki trawnikowe są również znane jako płyty wybiegowe. Inne rodzaje plastikowych kratek trawnikowych to mocowanie pochyłych powierzchni, takich jak nasypy, do mocowania zielonych dachów oraz jako mocowanie chodnika na trawniku, aby zapobiec osławionej „utartej ścieżce”.

Kratki trawnikowe betonowe są również przejezdne

Kratki trawnikowe
Trawnik

W przeciwieństwie do plastikowych kratek do trawników, betonowe kratki do trawników, które zostały wynalezione dopiero w latach 60. XX wieku, mogą być również używane w pojazdach. Parkingi dla przyczep kempingowych, wiaty samochodowe lub miejsca parkingowe mają wysokie właściwości infiltracyjne i przenoszą duże obciążenia. Podczas gdy otwarte trawniki stanowią znacznie ponad połowę, a zwykle nawet osiemdziesiąt do dziewięćdziesięciu procent całkowitej powierzchni pokrytej tworzywem sztucznym, mniej niż połowa powierzchni to trawniki pokryte produktami betonowymi. Standaryzowane standardowe kratki trawnikowe są oferowane w kształcie prostokąta z ośmioma otworami, których szerokość zapewnia wystarczającą sterowność. Oprócz klasycznego kształtu producenci produkują również plastry miodu i romby, które są podobnie stabilne. Kratki trawnikowe mają wystarczającą wytrzymałość w przypadku wjazdów na dziedziniec lub garaż, które są sporadycznie używane,w dużym ruchu lub bardzo ciężkich pojazdach ładowność osiąga swoje granice.

Możesz zaoszczędzić, zmieniając przepisy dotyczące pieczęci

Szczególnie w ostatnich latach coraz więcej gmin zmieniło sposób obliczania ilości ścieków na nieruchomość. Ponieważ trend odchodzi od rozległego uszczelniania podłogi w kierunku częściowego uszczelniania, ustawodawca chce stworzyć zachęty. Wszystkie całkowicie uszczelnione obszary na Twojej posesji, np. Kamienne lub betonowe płyty, są liczone jako producenci ścieków. Korzystając ze średnich wartości opadów na metr kwadratowy, za ścieki trzeba zapłacić ryczałtową stawkę. Jeśli korzystasz z kratek trawnikowych, obszary te zostaną ocenione jako częściowo lub niezamknięte, co pozwoli zaoszczędzić drogie opłaty za ścieki.