Pluskwy w łóżku. Co możesz zrobić?

Pluskwy w łóżku.

Pluskwy w łóżku. Jeśli budzisz się wcześnie z brzydkimi użądleniami lub ukąszeniami na ciele, prawdopodobnie masz robaki w łóżku. To denerwujące i niewygodne. Powiemy Ci, jak dowiedzieć się, co cię ugryzło i jak sobie z tym poradzić.

Pluskwy w łóżku. Jakie insekty mogą być w łóżku?

W Niemczech i Europie Środkowej pluskwy, pchły i wszy to najczęściej występujące szkodniki w łóżkach. Pająki też mogą gryźć. Jednak większość pająków jest zbyt małych i niewystarczająco silnych, aby gryźć ludzką skórę. Podczas gdy wszy, pchły i pluskwy żywią się ludzką krwią, pająki gryzą tylko w celu samoobrony. W każdym łóżku żyją setki roztoczy, ale nie gryzą ludzi, żywią się martwymi cząstkami skóry. Tak więc, o ile nie ma alergii, roztocza nie są uciążliwe.

Pluskwy w łóżku. Rozpoznaj przyczynę

Zanim przystąpisz do walki, powinieneś wiedzieć, kim jest twój przeciwnik. Przede wszystkim ważne jest, aby wykluczyć, że jest to nieszkodliwy komar lub alergia. Po wykluczeniu tej opcji istnieje kilka metod, których możesz użyć, aby znaleźć przyczynę ukąszeń lub użądleń:

1. Zbadaj użądlenia / ugryzienia

U każdej osoby ukąszenia mogą wyglądać inaczej, w zależności od ich reakcji fizycznej. Jednak to, co odróżnia robactwo od siebie, to preferowane miejsca ukąszenia i liczba ukąszeń. Wszy żyją we włosach, a także gryzą dzień i noc. Szwy znajdują się głównie na karku linii włosów. Pluskwy i pchły atakują całe ciało, a zwłaszcza jego dolną część. Pozostawiają liczne szwy, czasem zwykłe ulice lub stada.
Z drugiej strony pająki żądają tylko raz lub dwa, jak powiedziałem, w samoobronie.

2. Odróżnij pluskwy od pcheł

Największa różnica między pchłami a pluskwami ​​polega na tym, że pchły nie pachną brzydko. Pluskwy wydzielają słodką, śmierdzącą wydzielinę, podczas gdy pchły są całkowicie bezwonne. Pchły również lubią mieszkać w futrze swoich zwierząt. Umieść arkusz białego papieru pod zwierzęciem i energicznie przetrzyj jego futro. Jeśli spadną małe, czarne kulki, odchody pcheł, twoja ukochana ma pchły w futrze, a ty prawdopodobnie także w łóżku.

Przewodnik krok po kroku dotyczący zwalczania robactwa w łóżku

Pluskwy w łóżku.
Pluskwa
  • grzebień na pchły
  • odkurzacz
  • Pralka

1. Walcz grzebieniami

Bez względu na to, jakie masz błędy, możesz pozbyć się większości błędów mechanicznie. W przypadku wszawicy można rozczesać włosy grzebieniem przeciw wszom, a w przypadku inwazji pcheł u zwierząt można je wyczesać z futra grzebieniem do pcheł.

2. Wyprać pościel

We wszystkich przypadkach zdecydowanie powinieneś prać pościel w tak dużej temperaturze, jak to możliwe, najlepiej co kilka tygodni, aż nie będzie już żadnych robaków. Larwy potrafią przeżyć pranie, dlatego ważne jest aby prać pościel bardzo często.

3. Odkurz łóżko

Dokładnie odkurz swoje łóżko za pomocą odkurzacza za każdym razem, gdy myjesz pościel. Odkurzaj również dywany, dywaniki, sofy i inne elementy wyposażenia mieszkania z tkanin.

4. Tępiciel

Szczególnie w przypadku inwazji pluskiew usilnie zaleca się konsultację z eksterminatorem. Te bestie są niezwykle irytujące i niezwykle trudne do pozbycia się.

Ryzyko dla zdrowia

Choć ukąszenia robactwa mogą być uciążliwe, pod warunkiem, że nie jesteś uczulony, nie ma zagrożenia dla zdrowia. Pluskwy, wszy czy pchły również nie są nosicielami chorób.

Często Zadawane Pytania

Jak rozpoznać robaki w łóżku?

Jeśli ugryzienia nie znajdują się w obszarze linii włosów, zwykle wystarczy rozróżnić pchły, roztocza i pluskwy. Roztocza to białe, bardzo małe i bardzo szczeciniaste zwierzęta. Pchły powodują łatwe do zidentyfikowania użądlenia, zwykle w grupach po trzy, podczas gdy pluskwy częściej powodują ukąszenia.

Jak powszechne są robaki w łóżku?

Pluskwy w rzeczywistości nie są dla nas rodzime, ale często są wprowadzane podczas podróży. Pchły często pochodzą od psów lub kotów, ale powszechne są również pchły ludzkie. Roztocza żywią się ludzkim łupieżem i dlatego są bardzo powszechne w ludzkich łóżkach.

Jaki jest najlepszy sposób na walkę z owadami w łóżku?

Sypialnie należy zawsze bardzo dokładnie posprzątać we wszystkich miejscach, pomieszczenie i pościel dokładnie wietrzyć jak najczęściej. W przypadku inwazji należy umyć całą pościel i, jeśli to konieczne, profesjonalnie wyczyścić materac. W przypadku silnej inwazji legowisko i ściółka mogą wymagać całkowitej wymiany.