Łóżko w sypialni ze skośnym sufitem.

Łóżko w sypialni ze skośnym sufitem

Łóżko w sypialni ze skośnym sufitem. Jeśli w sypialni masz spadzisty sufit, jeszcze ważniejsze jest, aby sypialnia była umiejętnie umeblowana i udekorowana, aby nachylenie nie wydawało się przytłaczające. Szczególnie ważna jest pozycja łóżka. Oto kilka wskazówek.

Łóżko w sypialni ze skośnym sufitem. Brak miejsca ze względu na spadzisty dach

Łóżko w sypialni ze skośnym sufitem.
Sufit skośny

Ze względu na spadzisty dach w małym pomieszczeniu miejsce na wysokie meble może być rzadkością. Dlatego tym ważniejsze jest wykorzystanie miejsca stojącego na szafki. Co więc można zrobić pod spadzistym dachem? Najlepsze łóżko! Nie musisz stać prosto w łóżku, więc nie potrzebujesz wysokiego sufitu nad łóżkiem. Jeśli masz również pochyłe okno dachowe bezpośrednio nad łóżkiem, możesz nawet podziwiać rozgwieżdżone niebo w pogodną noc, leżąc.

Łóżko w sypialni ze skośnym sufitem. Kierunek widzenia

Zgodnie ze sztuką projektowania zawsze powinieneś wyglądać przez spadzisty dach, to znaczy wezgłowie łóżka powinno znajdować się w najniższym punkcie zbocza. Jeśli spojrzysz na pochyłość, efekt jest przytłaczający. Jednak ze względów bezpieczeństwa projektanci zalecają raczej umieszczanie łóżka stopami w nachyleniu, aby zagwarantować niezbędną przestrzeń nad głową.

Łóżko w sypialni ze skośnym sufitem. Bardzo niskie spadziste sufity

Jeśli jednak nachylenie dachu jest bardzo małe, należy powstrzymać się od ustawiania łóżka bezpośrednio pod nim, aby uniknąć wypadków. Wyobraź sobie, że budzisz się w nocy i wpadasz na zbocze, pijany snem. Niezły pomysł.

Warcaby

Ważne jest również, aby unikać przeciągów w okolicy głowy. Jeśli okna są lekko nieszczelne lub w sypialni występują przeciągi z innych powodów, należy wziąć to pod uwagę podczas ustawiania łóżka. Ciągła bryza w okolicy twarzy prowadzi do napięcia, a nawet choroby.

Preferencje osobiste

Ostatecznie jednak najważniejsze jest to, jak czujesz się komfortowo. Każdy woli inne miejsce do spania: niektórzy, być może z lekką klaustrofobią, ludzie nie lubią mieć nad sobą pochyłej ściany. Jeszcze inni, którzy lubią izolować się podczas snu, mogą czuć się dobrze, patrząc w spadzisty dach. Po prostu wypróbuj i zdecyduj na podstawie swoich przeczuć.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli lubisz zasnąć, możesz zbudować coś w rodzaju łóżka z baldachimem wokół swojego łóżka pod spadzistym sufitem. Uzyskaj swoje sugestie tutaj.