Żółte płytki. Słońce na podłodze i ścianie z żółtymi kafelkami

żółte płytki

Żółte płytki. Kolor słońca nie był już modny przez wiele lat, ponieważ wiele standardowych żółtych płytek z lat 50. i 60. XX wieku, zwłaszcza w łazienkach, wskazywało, że wystrój i wygląd wnętrz są nieaktualne. Zaawansowana technologia produkcji pozwala obecnie na znacznie szerszy wybór odcieni żółtych.

Najczęściej występuje w ceramice

Jasnożółty kolor stwarza przyjazną i radosną atmosferę i jest często stosowany do płytek w małych łazienkach, ponieważ tworzy optyczną przestronność. Przy odpowiednim oświetleniu żółty odblaskowy połysk może wahać się od jasnożółtego, zbliżonego do fluorescencyjnego, do stonowanego pomarańczowo-żółtego.

Żółte płytki są używane prawie wyłącznie w ceramice, ponieważ blask koloru najlepiej uzyskać dzięki szkliwionym powierzchniom. Żółte płytki są często używane w połączeniu z innymi kolorami, ponieważ pokrycie całej ściany lub podłogi jest często postrzegane jako zbyt intensywne. Jako drugi kolor preferowany jest biały, ale powszechne są również jasne brązy.

Gres porcelanowy lub kamień naturalny

Żółte płytki

Żółte płytki można znaleźć w palecie kolorystycznej niemal każdego producenta. Gres porcelanowy jest jednym ze standardowych kolorów i ma najniższą cenę spośród wszystkich płytek. Istnieją zarówno mozaiki w jednym lub więcej odcieniach żółtego, jak i standardowe rozmiary, takie jak kwadraty o wymiarach bocznych 15, 20 lub 30 centymetrów.

  • Żółte płytki ceramiczne są dostępne w sklepach internetowych i sklepach żelaznych w przedziale cenowym od ośmiu do 180 zł za metr kwadratowy.
  • Cementowe lub betonowe płytki w kolorze żółtym mają matową powierzchnię i są bardziej subtelną alternatywą, a większość z nich kosztuje od pięciu do dwudziestu euro za metr kwadratowy.
  • Naturalna skała o żółtym kolorze jest rzadka i występuje głównie w rejonie marmuru. Tutaj, podobnie jak na naturstein-profi.com, ceny za metr kwadratowy zaczynają się od pięćdziesięciu euro, ale mogą wzrosnąć do trzycyfrowych kwot.

PORADY I WSKAZÓWKI

Wysoce odblaskowy kolor żółty jest bardzo zależny od oświetlenia. Przed zakupem żółtych płytek należy ocenić działanie różnych źródeł światła na podstawie próbek produktów.