Płytki bez kleju na podłodze i ścianie

płytki

Płytki są częścią historii budownictwa od ponad dziesięciu tysięcy lat. Od początku mocowane są do ścian i podłóg lepszymi lub gorszymi metodami. Kleje do płytek istnieją tak długo, jak same płytki. Rozwój nowoczesnych technik produkcji i materiałów pozwala teraz na wykonywanie płytek bez kleju do płytek.

Cztery powszechne i możliwe alternatywy

Pracochłonna część pracy podczas układania płytek i nakładania kleju do płytek. Pionowo na ścianach wyzwanie związane z konsystencją, przyczepnością i prawidłowym utwardzaniem ponownie wzrasta. Podczas gdy alternatywy płytek na klik i cokołów dla płytek podłogowych istnieją od dawna, płytki na rzepy są stosunkowo mało znane w przypadku ścian. Innowacyjny, nowy produkt z powłoką korkową właśnie rozpoczyna swój ostateczny triumfalny postęp.

Cokół pod płytki podłogowe

Układanie na cokołach jest szczególnie znane z terenów zewnętrznych na balkony i tarasy. Metoda przeznaczona jest głównie do płyt betonowych i kamiennych. Można go jednak również wykonać z odpowiednimi płytkami (wytrzymałość, stabilność) i otwartymi fugami.

Systemy Click do płytek podłogowych

Zaadaptowani ze znanego systemu zatrzaskowego do podłóg laminowanych, niektórzy producenci opracowali połączenia zatrzaskowe. Ciężar własny i spójność podłogi z płytek zapewniają stabilną pozycję.

Płytki
Łazienka

Płytki na rzep na ścianę

Angielski producent Johnson Tiles opracował płytki Velcro o nazwie produktu Cristalgrip. Na ścianę nakładana jest tkanina, która zapewnia przyczepność na tylnej stronie płytek rzepowi. Spoiny wypełnia się tradycyjnie.

Płytki z powłoką korkową na podłogę

Niemiecka firma Agrob z okolic Bonn oferuje pod nazwą Drytile płytki z podłogą korkową. Korek zasysa gładkie i czyste podłogi ze względu na ciężar płytek. Obwodowy występ korka automatycznie tworzy szczeliny o dokładnych wymiarach i sprawia, że krzyżowanie płytek staje się zbędne.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli szukasz innych alternatyw, możesz odkryć inne systemy montażu i układania płytek w niektórych niszach. W targowej budowie i wyposażaniu stajni można znaleźć produkty bardzo wyspecjalizowanych producentów, z którymi z pewnością można coś zrobić w sektorze prywatnym.