Malowanie kuchni – jaki kolor jest odpowiedni?

Malowanie kuchni.

Malowanie kuchni. Istnieje wiele możliwych kryteriów odpowiedniego koloru ścian w kuchni. Podstawę, na której można określić projekt kolorystyczny, można przeczytać w tym artykule.

Malowanie kuchni. Kryteria wyboru koloru

  • Modne kolory
  • Efekty kolorystyczne i harmonie kolorów
  • Motywy kolorystyczne ze struktury i koloru

Malowanie kuchni. Modne kolory

Trendowe kolory zmieniają się w regularnych odstępach czasu. Jasne, mocne kolory zniknęły. Nowe trendy to ziemiste, naturalnie wyglądające kolory. W tej chwili dominują odcienie szarości, brązu i piasku. Fiolet jest nadal popularny jako kontrastowy kolor.

  • Przeczytaj także – Malowanie kuchni na szaro
  • Przeczytaj także – Profesjonalne malowanie kuchni
  • Sprawdź również – Malowanie kuchni na miętową zieleń

Płaskie projekty z kilkoma akcentami i dekoracjami dominują w obecnych projektach kuchennych.

Malowanie kuchni. Efekty kolorystyczne i harmonie kolorów

Kryterium doboru koloru może być również psychologiczny efekt koloru. Jasnoniebieskie i zielone odcienie działają uspokajająco, czerwony i żółty pobudzają i pobudzają.

Pomarańcza może pobudzać apetyt. Dlatego w projektach kuchennych należy unikać tego koloru. Fiolet ma dokładnie odwrotny skutek.

Różowe odcienie działają kojąco i sprzyjają komunikacji.

Motywy kolorystyczne ze struktury, wzoru i koloru

Malowanie kuchni.
Malowanie kuchni.

Śródziemnomorskie wzory powstają z terakoty i kolorów ziemi w połączeniu z wypranymi strukturami, na przykład techniką gąbki.

Większe obszary mycia w połączeniu z mglistymi szarymi tonami tworzą w kuchni mroczny klimat. Takie projekty są również modne w innych pomieszczeniach.

Powtarzające się, bardzo duże wzory to również opcja dla kuchni. Można je pomalować lub wykonać przy pomocy naklejek ściennych.

W przypadku kuchni w stylu retro odpowiednie są rolki z wzorem, które tworzą rodzaj malowanej tapety na ścianie kuchni. Można tu również zastosować klasyczne wzory, takie jak motywy roślinne.

Wzory szablonów mogą być używane jako obramowania lub pojedyncze paski, a także dobrze pasują do kuchni w stylu retro.

PORADY I WSKAZÓWKI

Pomysły na zaprojektowanie ścian kuchennych można również znaleźć w katalogach i broszurach największych producentów kuchni. Tam zwykle można zobaczyć efekt aktualnych trendowych kolorów i wzorów. Malowanie nie każdemu mężczyźnie przypada do gustu. Jeśli Twój mąż niechętnie się do tego zabiera, zawsze warto zastanowić się nad wynajęciem profesjonalnej firmy, która fachowo pomaluje Twoją kuchnię. Warto także udać się do jednego ze sklepów, typu OBI lub Castorama w celu zasięgnięcia porady na temat obecnie sprzedawanych farb. Czasami farba po zaschnięciu oddaje nieco jaśniejszy odcień niż pierwotnie zakładaliśmy. Warto dopytać, dlaczego tak się dzieje.