Toaleta, umywalka i prysznic: jak często należy czyścić łazienkę?

Jedni czyści z pasją, inni jęczą na widok mopa. Niezależnie od tego, do jakiego typu należysz, łazienka wymaga regularnego czyszczenia. Powiemy Ci, jak często musisz czyścić toaletę, umywalkę, prysznic itp. Oraz podpowiemy, jak szybko i higienicznie czyścić łazienkę.

Harmonogram czyszczenia łazienki

  • Codziennie: codzienne czyszczenie toalety, prysznica i umywalki 
  • Co tydzień: Dokładnie zmoczyć czystych płytek ściennych i podłogowych, gruntowne czyszczenie wapno płytek ściennych, prysznicowych ścianach, prysznic i do kąpieli kanalizacji, wymazać meble łazienkowe , czyste półki dokładnie
  • Co dwa tygodnie do miesiąca: Dokładnie odwapniać armaturę

Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka wygląda to na dużo pracy. Ale dzięki niewielkiemu rutynowemu sprzątaniu łazienki można wykonać w mgnieniu oka.

Czyste sanitariaty prawidłowo

Umywalka i toaleta są używane wiele razy dziennie. Prysznic działa co najmniej raz dziennie. Wanna jest używany częściej, gdy są dzieci w domu. Zlewy i toalety są szczególnie podatne na zarazki i cząsteczki brudu. Dlatego regularne czyszczenie jest koniecznością, szczególnie w Santiärkermaik, aby zapewnić niezbędną i zdrową higienę oraz usunąć bakterie i zarazki.

Naczynia do czyszczenia łazienek – domowe środki i organiczne środki czyszczące

Możesz przejść obok wielu cudownych produktów, aby uzyskać lśniącą łazienkę. To kosztuje, szkodzi środowisku i uwalnia zanieczyszczenia. Wystarczy organiczny uniwersalny środek czyszczący. Domowe środki zaradcze, takie jak ocet, esencja octu, soda oczyszczona, soda i kwas cytrynowy, są jeszcze lepsze. Pozwoli to usunąć szkodliwe zarazki, osady brudu, osady mydlane, kamień i zapobiegnie powstawaniu pleśni. Soda doskonale usuwa nieprzyjemne zapachy i jest doskonałym higienicznym środkiem czyszczącym. Ocet ma intensywny zapach, ale szybko znika po wywietrzeniu. Alternatywnie możesz również użyć kwasu cytrynowego, który nie pachnie tak intensywnie i działa równie dobrze

Sprzątanie łazienki – lista kontrolna na każdy dzień

  1. Otwórz okno, aby ulatniały się zapachy środków czyszczących.
  2. Dodaj trochę esencji octu do toalety, aby poluzować osady. Esencja octu może siedzieć podczas czyszczenia zlewu i prysznica.
  3. Zlew można dobrze czyścić wodą z octem i gąbką do czyszczenia szkła lub ściereczką z mikrofibry. Posyp sodę oczyszczoną na kamień i zdepilowane sitko spustowe i wymieszaj z niewielką ilością wody. Następnie energicznie wytrzyj wszystko gąbką lub ściereczką z mikrofibry. To samo robisz z baterią i płytkami za zlewem. Wypłukać z zimną wodą, wytrzeć do sucha, sporządzona.
  4. W ten sam sposób myjemy brodzik lub wannę, a następnie ściągamy ścianki prysznica gumową ściągaczką
  5. Wreszcie trafia do toalety. Nałóż sodę lub sodę oczyszczoną na wilgotną gąbkę lub szczotkę i użyj jej do wyczyszczenia krawędzi muszli klozetowej. Użyj wody z octem lub wody sodowej do wyczyszczenia zewnętrznej rury spustowej, zewnętrznej ściany toalety i cokołu podłogowego. Cała muszla klozetowa jest następnie dobrze czyszczona szczotką toaletową. Teraz jest to łatwe, ponieważ esencja z octu już wykonała dobrą robotę. Teraz deskę sedesową przeciera się octem i wyciera do sucha. 

W ten sposób jest jeszcze szybszy

Butelka z rozpylaczem ze środka do mycia okien lub innego środka czyszczącego jest pusta? Nie wyrzucaj tego. Napełnij butelkę roztworem wody octu lub wody sodowej. Następnie można po prostu obficie spryskać powierzchnię umywalki, prysznica i wanny oraz armaturę. Pozwól tej mieszance działać na chwilę, dokładnie ją spłucz, wytrzyj do sucha i wszystko się błyszczy. Możesz wlać czystą esencję octu do butelki z rozpylaczem. Możesz go używać do rozpylania kamienia na ścianach pryszniców lub płytkach ściennych. Pozwól mu działać przez chwilę i zmyj na mokro. 

Co tydzień lub częściej – w razie potrzeby

To, jak szybko i ile kamienia osadza się, zależy od twardości wody. Od tego należy uzależnić dokładne usuwanie kamienia. Tutaj esencja sody i octu są idealnymi środkami czyszczącymi. Na początek dodaj trochę sody do wanny, prysznica i odpływów zlewu, a zlew i wanna przeleją się. Do dokładnego odkamieniania. Do kranów można dodać pastę z sody lub sody oczyszczonej i trochę wody. Użyj tego do wcierania złączek. Pastę można nakładać wszędzie tam, gdzie występują uporczywe osady kamienia. Następnie można dokładnie wyczyścić wszystkie powierzchnie ściereczką z mikrofibry lub gąbką do czyszczenia szkła i wodą. Następnie wypoleruj wszystko suchą ściereczką z mikrofibry. Nawiasem mówiąc, soda i ocet są również idealnym środkiem do czyszczenia odpływów, jeśli tak naprawdę gdzieś nie spływają.

Wniosek: szybkie i łatwe sprzątanie łazienki

Czy tego chcesz, czy nie, łazienka powinna być regularnie czyszczona dokładnie, aby zapobiec niezbędnej higienie i zapobiec przedostawaniu się zarazków i bakterii do łazienki. Dzięki odpowiedniemu planowi sprzątania i naszym wskazówkom można to zrobić bardzo szybko, a zobaczysz: sprzątanie to świetna robota, ponieważ od razu widać sukces, a sukces wprawia w dobry nastrój.