Czyszczenie szczotki do toalety – 5 najlepszych wskazówek

Co tydzień znowu ten czas: wchodzisz do łazienki, a ona kuca jak gruby, obrzydliwy pająk – szczotka toaletowa w uchwycie. Przez długi czas były zaniedbane, zawsze używane, ale nie zadbano o nie. Teraz jest zarośnięty i pojawia się pytanie: wyrzucić szczotkę do toalety czy ją wyczyścić? Powiemy Ci, jak możesz wyczyścić szczotkę do toalety i użyć jej ponownie – to oszczędność pieniędzy i jest dobre dla środowiska.

Wskazówka 1: Jak nie musisz czyścić pędzla

Masz na to dwie możliwości: Oczywiście możesz po prostu kupić czarną szczotkę toaletową. Nie widać żadnych zabrudzeń, wygląda stylowo i nadaje całej łazience odrobinę niezwykłości. Ale nawet jeśli po tygodniach nadal wygląda dobrze, zarazki tarzają się w nim jak robaki w boczku – więc nie jest to możliwe, a przynajmniej niehigieniczne.

Drugi wariant to skuteczne zapobieganie zabrudzeniom: zanim przygotujesz się do skorzystania z toalety, po prostu oderwij z rolki kilka arkuszy papieru toaletowego. Wrzucasz to do miski i możesz spokojnie korzystać z toalety, nie martwiąc się o jej późniejsze czyszczenie. Szczoteczka niewinnie pozostaje w uchwycie i oszczędzasz sobie pracy – niestety nie zawsze to działa.

Wskazówka 2: szybko i łatwo wyczyść szczotkę do toalety

Każdy musi to zrobić w pewnym momencie, łącznie ze studentami: posprzątać łazienkę . Dlaczego więc nie połączyć nieprzyjemnego z nieprzyjemnym i jednocześnie wyczyścić szczoteczkę? Kiedy przychodzi kolej na toaletę i wlewasz środek do czyszczenia toalety do miski, włóż do niej również szczotkę. Następnie nałóż trochę środka do czyszczenia toalety na włosie i ustaw zegar na 30 minut: Jeśli dzwonek zadzwoni, spłucz i wyszoruj miskę szczotką, obie będą lśniąco czyste.

Wskazówka 3: Ocet rozpuszcza kamień i brud

Nie zawsze musi to być chemia, domowe środki zaradcze też dają z siebie wszystko, na przykład ocet. Dzięki kwasowi po kilku godzinach pędzel znów zamieni się w białą wróżkę. Powód: lekko żółta farba na pędzlu to zwykle tylko wapno , które można łatwo usunąć octem: weź wiadro, napełnij je octem i włóż do niego pędzel. Następnie pozostawiasz miksturę na noc i rano spłukujesz szczotkę toaletową. Niestety nie jest to rozwiązanie uniwersalne, a trudne zabrudzenia wymagają trudniejszych środków.

Wskazówka 4: Chemiczne środki czyszczące do uporczywych zabrudzeń

Jeśli ocet już nie pomaga, możesz użyć bomby chemicznej. Jednak chemiczne środki czyszczące nie zawsze są tak szkodliwe, jak się początkowo wydawały. Najłatwiejszym środkiem są patyczki do czyszczenia zębów. Wkładasz to do muszli klozetowej i pozwalasz szczotce siedzieć w niej na noc. Jeśli to też nie zadziałało, pomocne mogą być tabletki do zmywarki . W tym celu bierzesz dwie tabletki do zmywarki i wiadro. Następnie nalewasz gorącą wodę na tabletki i pozwól szczoteczce moczyć się w niej przez noc.

W przypadku szczególnie uporczywych zabrudzeń pomoże tylko środek czyszczący na bazie chloru. Należy jednak zachować ostrożność: jeśli chlor wejdzie w kontakt z innymi środkami czyszczącymi, może wzrosnąć gazowy chlor. Jest to niezwykle toksyczne, a nawet śmiertelne w wysokich stężeniach. Dlatego zawsze należy trzymać chlorowe środki czyszczące z dala od dzieci. Ponownie mieszasz to w wiadrze z wodą i pozostawiasz w nim szczoteczkę na godzinę – następnie spłucz pędzel i gotowe.

Wskazówka 5: żwirek dla kota w uchwycie

Należy wyczyścić nie tylko samą szczotkę do toalety, ale także jej uchwyt. Wypłukujesz je gorącą wodą, a następnie czyścisz środkiem dezynfekującym. Na koniec wskazówka, jak uniknąć irytującej wody, która zawsze kapie ze szczotki. Aby to zrobić, wystarczy umieścić w uchwycie żwirek dla kota: wchłania wodę i usuwa zapachy. Jeśli żwirek dla kota miał już swój dzień, trafia do kosza, a nie do toalety!