Modernizacja ogrzewania podłogowego: czas na przytulne ciepło w łazience

Trzeba przyznać, że latem ogrzewanie podłogowe ma mniejsze znaczenie. Ale kiedy na zewnątrz znowu robi się mglisto, zimno i niewygodnie, nie ma nic lepszego niż przebywanie we własnych ciepłych czterech ścianach. Szczególnie w łazience odpowiednia temperatura ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia jesienią i zimą. Systemy ogrzewania płaszczyznowego x-net firmy Kermi do podłóg i ścian firmy Kermi zapewniają przytulne ciepło bez grubego szlafroka lub kapci. Cecha szczególna: ogrzewanie podłogowe można łatwo zamontować również w łazience.

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet: przyjemne ciepło promieniowania, dobrą efektywność energetyczną, niskie koszty ogrzewania, dużą elastyczność i przyjemny klimat w pomieszczeniu. Nic więc dziwnego, że ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w łazienkach. Jeśli jeszcze go nie masz, możesz go łatwo zaktualizować.

Ogrzewanie podłogowe lub ścienne wyróżnia się między innymi komfortowym promieniowaniem cieplnym, wysoką energooszczędnością i większą przestrzenią na meble. Specjalista od klimatu w pomieszczeniu Kermi oferuje w tym celu wszechstronny program z ogrzewaniem i chłodzeniem powierzchniowym

Właściwe ogrzewanie podłogowe w każdej sytuacji montażowej

Gama ogrzewania / chłodzenia płaszczyznowego x-net firmy Kermi oferuje wszechstronny system, który można dostosować do pomieszczenia i sytuacji montażowej. Dotyczy to również remontów łazienek. System klipsów x-net C16 jest używany głównie do montażu z płynnym jastrychem lub problematycznymi podłożami, takimi jak izolacja z miękkiej wełny mineralnej. System x-net C13 dry ponownie nadaje się do lekkich konstrukcji podłogowych ze względu na niewielki ciężar dzięki prefabrykowanej wylewce o krótkim czasie schnięcia, a x-net C15 został specjalnie opracowany przez Kermi jako system cienkowarstwowy do renowacji i modernizacji.

x-net C15 – mocny centymetr dla przyjemnych temperatur.

System suszenia x-net C13 umożliwia szczególnie lekkie konstrukcje podłóg ze względu na niewielki ciężar na jednostkę powierzchni. Szybkie czasy schnięcia umożliwiają szybki postęp budowy. 

System cienkowarstwowy x-net C15 nadaje się szczególnie do renowacji, ponieważ prawie nie zajmuje miejsca. Dzięki temu można go zainstalować wszędzie tam, gdzie prawie nie ma dostępnej wysokości montażowej. Jest płaski, lekki i można go szybko i łatwo zainstalować na dowolnej wykładzinie podłogowej. System oparty jest na elemencie wypustkowym, w którym układane są rury, które można łatwo przykleić do istniejącej podłogi – czy to na jastrychu, płytkach czy drewnie. W ten sposób ogrzewanie podłogowe w łazience można łatwo doposażyć bez żmudnego dłutowania i rozbiórki. Wysokość systemu to dobry jeden centymetr, co oznacza, że ​​możliwe są wysokości konstrukcji podłogi od 17 mm. Ponieważ rury grzewcze są tylko nieznacznie pokryte masą do odlewu, system jest szczególnie energooszczędny i czuły.

x-link – połącz ogrzewanie podłogowe z grzejnikami

Jeśli chcesz zamontować ogrzewanie podłogowe tylko w pojedynczych pomieszczeniach lub obszarach łazienki, jest to szczególnie łatwe. Ponieważ ogrzewanie podłogowe Kermi x-net można łatwo podłączyć do istniejącego obiegu grzewczego lub istniejącej sieci rurociągów za pomocą zestawu przyłączeniowego x-link za pośrednictwem wybranych grzejników Kermi. Nadal można sterować dwoma grzejnikami oddzielnie od siebie. To jest szczególnie ważne. Bo ogrzewanie podłogowe powinno z reguły regulować tylko żądaną temperaturę podstawową, a sam grzejnik należy nagrzewać tylko przez krótki czas – np. Na poranny prysznic lub wstępne podgrzanie ręczników. Projekt grzejnika i wygląd pomieszczenia nie są zakłócane przez dużą skrzynkę kontrolną, jak to zwykle bywa.Tylko jedna dodatkowa głowica sterująca do sterowania ogrzewaniem podłogowym wskazuje na pracę łączoną.

Jeśli chcesz zmodernizować ogrzewanie podłogowe tylko w pojedynczych pomieszczeniach, jest to szczególnie proste: dzięki zestawowi przyłączeniowemu x-link na grzejniku dekoracyjnym Kermi ogrzewanie podłogowe x-net można łatwo podłączyć do obiegu grzewczego – oba źródła ciepła są indywidualnie sterowane. 

Podłoga i ściana – ogrzewanie i chłodzenie

Jeśli modernizacja ogrzewania podłogowego nie jest możliwa pomimo wyrafinowanego systemu Kermi, nie musi to oznaczać rezygnacji z ukrytych grzejników. Dzięki x-net C21 i x-net C22 Kermi oferuje również ogrzewanie ścienne w systemie tynkowym lub suchym, które można zainstalować alternatywnie lub dodatkowo do ogrzewania podłogowego, zapewniając w ten sposób więcej ciepła lub chłodu w razie potrzeby. Wiele wariantów systemów z gamy x-net może nie tylko zapewnić przytulne ciepło zimą, ale także chłodzenie latem dzięki dodatkowemu elementowi sterującemu: zimna woda jest następnie pompowana przez rury, co delikatnie obniża temperaturę i bez przeciągów.