Czyszczenie futra jagnięcego – delikatnie, ale skutecznie

Czyszczenie futra jagnięcego to dosyć delikatna sprawa. Skóra jagnięca to jedna z delikatniejszych tkanin, które łatwo ulegają uszkodzeniu. Dlatego ważne jest, aby zachować dużą ostrożność, jeśli chcesz samodzielnie wyczyścić swój płaszcz z tego futra. W każdym razie najpierw spójrz na metkę i upewnij się, że możesz nawet pomóc. Jeśli nie: ruszaj do czyszczenia z dobrym kawałkiem! Jeśli tak: czytaj dalej!

Płaszcz ze skóry jagnięcej można czasem prać w pralce

Czyszczenie futra jagnięcego. Czy skórę jagnięcą można prać w pralce?

Odpowiedź na to pytanie można znaleźć również na etykiecie odpowiedniego futra jagnięcego; Zwykle jest tak, ale pod pewnymi warunkami. Oczywiście i tak nikt nie może ci odebrać konieczności ręcznego czyszczenia drogiej odzieży. Jest to forma czyszczenie o wiele bardziej łagodniejsza, ale niestety jest to także mniej skuteczny sposób doprowadzenia futra do stanu blasku i zachwytu nim.

  • Przeczytaj również – Aby uzyskać więcej higieny: Skutecznie wyczyść termos
  • Przeczytaj także – Czyszczenie kwasem cytrynowym: skuteczne domowe środki zaradcze
  • Sprawdź także – Przeciw brudowi i pleśni: skuteczne czyszczenie tapicerki przyczep kempingowych

Czyszczenie futra jagnięcego. Instrukcje: Jak czyścić płaszcz z owczej skóry w pralce?

Materiały:

Mydło żółciowe
Łagodny detergent
opcjonalnie: detergent do skóry
Smar do skóry

Sprzęt:

Pralka

Czyszczenie futra jagnięcego: 1. Obróbka wstępna mydłem żółciowym

Czy na płaszczu z jagnięcej skóry są jakieś plamy, których naprawdę chcesz się pozbyć? Często zbyt dużo brudu i tłuszczu osadza się na kołnierzu, a zwłaszcza na dolnych rękawach. Najlepszym sposobem leczenia tych obszarów jest mydło z żółcią.

Czyszczenie futra jagnięcego: 2. Kożuch w pralce

Teraz włóż płaszcz do pralki i ustaw program do wełny. Można też zezwolić na pranie w 30 stopniach, ale lepiej to sprawdzić.

Czyszczenie futra jagnięcego: 3. Użyj łagodnego detergentu lub detergentu do skóry

Wlej trochę łagodnego detergentu do przegródki na detergent; opcjonalnie możesz również użyć specjalnego detergentu do skóry. Ta ostatnia nie jest jednak bezwzględnie konieczna, zwłaszcza jeśli później przesmarujesz skórzane elementy.

4. Wysuszyć płaszcz z jagnięcej skóry

Wyjmij płaszcz z pralki jak najszybciej po praniu, zaoszczędzisz mu zbytniego wirowania. Zamiast tego powieś ubranie trochę dłużej, najlepiej na wieszaku na sznurku.

Czyszczenie futra jagnięcego

5. Kontynuacja leczenia

Zalecamy kilkakrotne ręczne ciągnięcie i ugniatanie płaszcza podczas schnięcia, aby skóra znów stała się miękka i elastyczna. Wreszcie wszystkie elementy skórzane można posmarować smarem do skóry.

PORADY & TRIKI

Możliwe jest również włożenie suszonej ręcznie skóry jagnięcej do suszarki na około kwadrans. Użyj do tego niskiej temperatury. Zabieg ten sprawia, że ​​materiał ponownie staje się nieco bardziej miękki.