Czyszczenie pereł. Delikatnie wyczyść perły, aby znów błyszczały

Czyszczenie pereł ekologicznymi preparatami daje niesamowite efekty. Perły to wspaniałe naturalne produkty, które nie bez powodu kosztują dużo pieniędzy. Oczywiście chcesz, aby Twoja błyszcząca biżuteria była jak najlepsza, co obejmuje regularne czyszczenie. Ale drugi zabieg również decyduje o tym, czy twoje perły wyglądają naprawdę dobrze na dłuższą metę – czy nie. Zagłębiamy się nieco głębiej w tę sprawę i wyjaśniamy, jak należy czyścić perły.

Perły czyści się pojedynczo miękką ściereczką

Czyszczenie pereł: jak często i jak?

Eksperci zalecają dokładne czyszczenie pereł około dwa razy w roku. Oczywiście nie odbywa się to za pomocą środków ściernych lub agresywnych, ale w możliwie najdelikatniejszy sposób. Ponieważ perełki są wrażliwe i należy je delikatnie czyścić.

  • Napełnij miskę letnią wodą.
  • Dodaj trochę płynu do mycia naczyń.
  • Zanurz perełki na chwilę.
  • Wyczyść każdą kulkę miękką ściereczką.
  • Do płukania używaj czystej wody.
  • Pozwól mu dokładnie wyschnąć.

Uwaga w przypadku naszyjników z pereł: Jeśli Twój naszyjnik nie jest całkowicie suchy przed kolejnym użyciem, nitki mogą się zerwać. Lepiej więc dać sobie około 24 godzin przed ponownym założeniem biżuterii po czyszczeniu.

Czyszczenie pereł. Druga metoda czyszczenia: mydłem dla dzieci

Mydełko dla niemowląt to wspaniały produkt pielęgnacyjny do pereł, czy to w postaci kolczyków, czy innej biżuterii. Środek jest cudownie neutralny i delikatny, dzięki czemu nic nie zaszkodzi Twojej biżuterii. Procedura jest taka sama jak przy czyszczeniu wodą i detergentem.

Do tego celu można użyć specjalnej ściereczki do polerowania pereł z obydwoma wymienionymi metodami czyszczenia. Za jego pomocą wypolerujesz swoją biżuterię na wysoki połysk, aby znów wyglądała jak nowa. Odrobina oliwy z oliwek daje mniej więcej ten sam efekt, ale również sprawia, że ​​powierzchnia błyszczy.

Jeśli nie masz pewności co do czyszczenia, możesz zabrać swoje perły do ​​najbliższego jubilera. To czyści twoją biżuterię w profesjonalny sposób i gwarantuje, że nie pozostawi żadnych irytujących śladów.

Czyszczenie pereł.
Perły

Dzięki temu Twoje perły będą czyste i zdrowe

Perły nie lubią pewnych rzeczy i reagują bardzo wrażliwie, gdy mają wątpliwości. Dlatego teraz przedstawiamy kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci w utrzymaniu biżuterii na dłuższą metę.

1. Jak najrzadziej noś perły bezpośrednio na skórze, ponieważ kwaśny pot je atakuje.
2. Jeśli bardziej się pocisz z powodu choroby lub leków, jest to tym bardziej prawdziwe.
3. Produkty kosmetyczne nie powinny mieć kontaktu z Twoimi perłami. Ani makijaż, ani dezodorant nie mają pozytywnego wpływu na wrażliwe powierzchnie.
4. Zawsze trzymaj perły dobrze chronione, ale zawsze w kontakcie z naturalną wilgocią, aby nie wyschły.
5. Unikaj kontaktu z detergentami podczas czyszczenia perełek, w przeciwnym razie mogą się one brzydko odbarwić.
6. Zdejmij perły przed pójściem do fryzjera, ponieważ często rozpyla się tam chemikalia.
7. Odrobiną alkoholu i miękką szmatką możesz usunąć pot i inne osady z pereł pomiędzy.

PORADY & TRIKI

Nigdy nie przechowuj swoich pereł z inną biżuterią wykonaną z metalu lub kamieni szlachetnych. Twardsze materiały mogą szybko pozostawić rysy na perłowej powierzchni – a tego na pewno nie chcesz.