Delikatne czyszczenie skóry jagnięcej.

Tak dokładnie czyścisz skórę jagnięcą!

Delikatne czyszczenie skóry jagnięcej jest możliwe dzięki użyciu ekologicznych środków czyszczących. Skóra jagnięca to coś wyjątkowego: zimą tworzy przyjemnie ocieplający podkład, a latem reguluje klimat. Rodzice uwielbiają pozwalać maluchowi się na nim kopać – właściciele psów kładą swojego najlepszego przyjaciela na puszystej wełnie. Jeśli jednak futro się zabrudzi, nie należy zachowywać się przychylnie, bo w najgorszym przypadku jest to tylko dobre dla kosza.

Cząsteczki kurzu i roztocza lubią przyklejać się do skóry jagnięcej

Delikatne czyszczenie skóry jagnięcej. Dlaczego rzadko należy myć skórę jagnięcą?

Nawiasem mówiąc, skóra jagnięca zachowuje swoją elastyczność dzięki naturalnemu tłuszczowi, podobnie jak dywan ze skóry bydlęcej. Dotyczy to zarówno samej wełny, jak i skóry jako elementu nośnego. Jeśli skóra jagnięca jest czyszczona ciepłą wodą lub nawet detergentem, zawsze traci część tego tłuszczu.

  • Przeczytaj także – Samodzielne czyszczenie futra jagnięcego – delikatnie, ale skutecznie
  • Przeczytaj także – Delikatne czyszczenie jedwabiu: W ten sposób znów pachnie i jest świeży!
  • Sprawdź również – Czyść z lekkim połyskiem: Jak czyścić steatyt

Jeśli tłuszcz zniknie, zniknie również puszystość, a skóra może stać się twarda i krucha. Dlatego tak ważne jest jak najrzadziej pranie skóry jagnięcej, bo tylko w ten sposób można ją zachować przez długi czas.

Delikatne czyszczenie skóry jagnięcej. Tak należy czyścić skórę jagnięcą

W międzyczasie ważne jest, aby co jakiś czas wybijać skórę jagnięcą i, jeśli to konieczne, wyszczotkować ją specjalną szczotką. Jednak tylko końcówki powinny być traktowane, dolna wełna powinna pozostać nietknięta przez pędzel.

Jeśli plama naprawdę utknie, spróbuj najpierw ją wyszczotkować. Jeśli to nie zadziała, możesz selektywnie pracować wilgotną, niestrzępiącą się szmatką i spróbować usunąć brud z futra.

Zrób to ostrożnie i bardzo celowo. Normalnie można zetrzeć brud kawałek po kawałku wilgotną ściereczką i w ten sposób ponownie zapewnić czystość. Czasem jednak cały wysiłek jest bezużyteczny, wtedy pomaga tylko pranie.

Delikatne czyszczenie skóry jagnięcej. Czyszczenie na mokro skóry jagnięcej: tak to działa!

Jeśli twoja jagnięca skóra jest tak brudna, że ​​jej wytrzepanie, wyszczotkowanie lub czyszczenie wilgotną ściereczką nie pomoże. Tak to działa z praniem w pralce:

  • Sprawdź, czy twoja skóra jagnięca nadaje się do cyklu wełny.
  • Następnie użyj programu do wełny na zimno bez wirowania.
  • Włóż futro do pralki oddzielnie, bez żadnych innych rzeczy do prania.
  • Użyj detergentu do wełny lub skóry zwierzęcej.
  • W takim przypadku lepiej obejść się bez zmiękczacza do tkanin.
  • Nigdy nie używaj suszarki później!

Oczywiście możesz również wybrać pranie ręczne. Aby to zrobić, potrzebujesz naczynia z letnią wodą, w którym możesz namoczyć sierść. Odrobina specjalnego detergentu pomoże usunąć plamy.

Delikatne czyszczenie skóry jagnięcej

Osusz jagnięcą skórę po czyszczeniu

Delikatnie wysusz skórę jagnięcą w normalnej temperaturze pokojowej. Na początku i kilka razy w przerwach naciągnij go do kształtu i ugniataj skórę rękami. Przy odrobinie szczęścia podkładka znów będzie miękka i puszysta.

PORADY & TRIKI

Nadmierne ciepło nie jest dobre ani dla wełny, ani dla skóry. Dlatego nigdy nie susz skóry jagnięcej na grzejniku lub na słońcu! Lepiej poczekaj cierpliwie, wtedy wszystko pójdzie dobrze