Usuń świeże plamy z czerwonego wina za pomocą soli

Świeże plamy z czerwonego wina bywają ciężkie w usunięciu. Sól domowa do usuwania świeżych plam z czerwonego wina jest popularna i w większości przypadków niezawodnie skuteczna. Im szybciej zareagujesz, tym szybciej sól rozwinie swoje działanie absorbujące i neutralizujące. Ponieważ w tym przypadku obowiązuje zasada „dużo pomaga bardzo”, miłośnicy czerwonego wina (i miłośnicy jagód) zawsze powinni mieć w domu pół kilo soli.

Plamy ze świeżego czerwonego wina można wyssać z tekstyliów solą.

Świeże plamy z czerwonego wina. Liczy się szybka odpowiedź

W reakcji na świeżą plamę z czerwonego wina, obficie rozsmarowanie soli na czerwonych śladach jest idealnym i niezawodnym środkiem domowym. Im świeższe i jednocześnie wilgotniejsze plamy z czerwonego wina, tym lepiej sól „wchłania” płyn, w tym kolor.

  • Przeczytaj także – Usuń plamy z czerwonego wina za pomocą białego wina lub wina musującego
  • Przeczytaj także – Usuwanie plam z czerwonego wina na drewnie
  • Sprawdź także – Usuwaj zaschnięte plamy z czerwonego wina z rosnącą intensywnością

Działanie soli w usuwaniu plam z czerwonego wina nie ogranicza się do chłonnych powierzchni i materiałów. Jeśli, na przykład, czerwone wino rozleje się na niezabezpieczoną drewnianą powierzchnię, jako środek pierwszej pomocy zawsze zaleca się dodanie soli. Kluczem jest szybka reakcja.

Świeże plamy z czerwonego wina. Sól jest tylko nosicielem

Każdy, kto ma do czynienia z chemicznym i fizycznym podłożem soli oraz jej wpływem na plamy z czerwonego wina, szybko natrafi na mniej znane powiązania. Sama sól nie jest substancją pomocniczą, która pochłania barwy czerwonego wina. Do zwykłych handlowych soli przyprawowych dodawana jest tak zwana strużka pomocnicza.

Środek pomocniczy składa się z węglanu wapnia i w niektórych przypadkach z innych krzemianów. Te składniki soli kuchennej są elementami chłonnymi podczas posypywania plam z czerwonego wina. Sól lub chlorek sodu nie mają właściwości absorbujących, a w niektórych przypadkach są wręcz przeciwne do zamierzonego. Jeśli plamy z czerwonego wina wyschły lub przyschły, mogą wystąpić brązowe przebarwienia, które są trudniejsze do usunięcia niż pierwotne zabrudzenie.

Proszek kredowy to lepsza alternatywa

Węglan wapnia jest również znany jako kreda i jest używany na przykład do produkcji kredy tablicowej. Aby skutecznie wchłonąć plamy z czerwonego wina, posypanie proszkiem kredowym jest lepszą metodą niż sól. Oferowana jest również jako kreda wybielająca.

Popularność soli prawdopodobnie wynika z faktu, że jest ona podstawowym składnikiem niemal w każdym gospodarstwie domowym. Węglan wapnia w postaci sproszkowanej kredy lub ubitej kredy jest rzadko dostępny.

Świeże plamy z czerwonego wina

PORADY & TRIKI

Jeśli chcesz rozsądnie uzupełnić zapas detergentów, przygotuj węglan wapnia w postaci proszku. Często pomaga również usunąć zaschnięte plamy z czerwonego wina.