Usuń plamy ze szpinaku

Usuń plamy ze szpinaku, czytając poniższy artykuł. Szpinak z ziemniakami i jajkiem sadzonym to jedno z najbardziej znanych, tradycyjnych dań. Jednak przy rodzinnym stole mocne zabarwienie zielonego szpinaku może powodować uporczywe plamy na dziecięcych swetrach i na dywanie. Oto kilka wskazówek, jak się ich pozbyć.

Wiadomo, że szpinak jest zdrowy; ale uporczywe plamy po nim potrafią uprzykrzyć życie.

Usuń plamy ze szpinaku. Jak skutecznie usunąć plamy ze szpinaku?

Szpinak zawiera silne barwniki, które mogą wnikać głęboko we włókna tekstylne. Jeśli kiedykolwiek znowu pojawi się szpinak, powinieneś zapobiegać uporczywym plamom, zabezpieczając dzieci śliniakiem, a możesz nawet siebie zabezpieczyć w ten sam sposób :). Jeśli jednak szpinak rozpryśnie się lub rozleje, a jedyne co ci pozostanie to go usunąć, pomocne będą te wskazówki:

  • Traktuj plamę tak szybko, jak to możliwe
  • Zmyj plamę ciepłą wodą z mydłem
  • Natrzyj detergentem / sodą
  • Użyj surowych ziemniaków lub wody ziemniaczanej

Usuń plamy ze szpinaku. Woda mydlana

Zwłaszcza jeśli od razu zauważysz plamę i natychmiast podejmiesz działania, istnieje duża szansa, że ​​możesz usunąć plamę po szpinaku letnią wodą z mydłem. Najpierw usuń gruboziarnistą masę (jeśli to możliwe bez wywierania zbyt dużego nacisku, aby nie wciskać szpinaku we włókna tekstylne). Możesz zalać plamę z ubrania wodą z mydłem i spłukać czystą wodą. Nie pocieraj zbyt mocno!

Usuń plamy ze szpinaku. Proszek do prania / soda

Jeśli plama okaże się zbyt uporczywa, inną alternatywą mogą być detergenty, zwłaszcza łagodne detergenty lub soda do prania. Detergent usuwa przede wszystkim składniki tłuszczowe, takie jak mleko, śmietana i olej z plamy ze szpinaku. Nasącz proszek ciepłą wodą i namocz trochę ubrania.

Usuń plamy ze szpinaku. Surowa woda z ziemniaków

Właściwości ściągające surowych ziemniaków są dobrze znane. Taki ziemniak może być również używany do usuwania plam ze szpinaku. Plamę, która została uwolniona od grubych resztek, naciera się odciętym bokiem pokrojonego w plastry ziemniaka. Ta metoda jest szczególnie przydatna, gdy szpinak rozlał się na dywan. Ubrania, które są łatwiejsze w obsłudze, można również przez jakiś czas moczyć w niesolonej wodzie ziemniaczanej.

Usuń plamy ze szpinaku
Szpinak

Maślanka

Maślanka jest również jednym z domowych sposobów usuwania plam ze szpinaku. Białko w maślance może wyciągać zielone substancje barwiące z włókien tekstylnych. Zanurzoną w maślance plamę należy pozostawić na dłuższy czas (na noc).

Mydło żółciowe

Jeśli plama ze szpinaku już wyschła, ubranie lub dywan i tak należy namoczyć – najlepiej w mieszaninie ciepłej wody i mydła żółciowego. Po takim zabiegu najlepiej uprać ubranie lub dywan (jeśli gabaryty na to pozwalają) normalnie w pralce.