Usuń plamy olejowe z tynku razem z nami!

Usuń plamy olejowe z tynku dzięki naszemu doświadczeniu w usuwaniu wszelkich plam. Od czasu do czasu olej kapie na drogę z samochodu lub ze świeżo naoliwionego łańcucha rowerowego. Olej natychmiast wchłania się głęboko w kamień chodnika, lub podjazdu, a brzydkie plamy oleju zdobią drogę. Jak możesz to znowu usunąć?

Usuń plamy olejowe z tynku. Te domowe środki pomogą złagodzić plamy oleju na plastrze

Do odkurzania świeżych plam:

  • trociny
  • żwirek
  • Mąka ziemniaczana (na mniejsze plamy)
  • lub inne materiały chłonne

Do usuwania starych i uporczywych plam

Usuń plamy olejowe z tynku. Instrukcja krok po kroku usuwania świeżych plam olejowych z tynków

Materiały:

  • Którykolwiek z powyższych sposobów wchłaniania oleju
  • którykolwiek z powyższych chemicznych środków do usuwania plam
  • Dużo ciepłej wody

Narzędzia:

  • Szczotka druciana
  • Wiadro na wodę lub wąż wodny – bez myjki ciśnieniowej

1. Działaj szybko

Jeśli to możliwe, nałóż na plamę jeden z wyżej wymienionych materiałów, aby jak najszybciej wchłonąć olej po wypadku. Jeśli jest to tylko niewielka plama, najgrubszą możesz po prostu odkurzyć chusteczką. Zapobiegnie to wnikaniu płynu głęboko w kamień i utrudni jego usunięcie.

Posyp więc plamę żwirkiem, trocinami itp. i dobrze dociśnij. Odczekaj około 10 do 15 minut, a następnie zamieć lub odkurz materiał (ma to sens w przypadku mąki ziemniaczanej).

2. Czyszczenie na mokro

Wlej mały łyk gorącej wody na zabrudzone miejsce i dodaj łyk wybranego środka czyszczącego. Następnie dokładnie umyj obszar.

Następnie spłucz mieszaninę ciepłą wodą z wiadra lub węża.

Powtórz czyszczenie, jeśli plama nadal jest widoczna.

Jak usuwane są stare plamy olejowe?

Starych plam olejowych nie można wchłonąć przy pomocy żwirku dla kota lub tym podobnych. Zamiast tego będziesz musiał po prostu szorować więcej tutaj: Pomiń krok 1 i przejdź od razu do kroku 2: Więc najpierw nalej gorącą wodę na tynk, wyszczotkuj go i pozwól mu działać w ciągu kilku minut. Następnie spłucz i nałóż wybrany odplamiacz na plamę z oleju. Dobrze wmasuj, pozostaw na chwilę, a następnie spłucz gorącą wodą. Powtarzaj ten proces, aż nic nie pozostanie z plamy oleju.
Ale bądź ostrożny: używaj odplamiacza obficie, ale oszczędnie z odplamiaczem, w końcu to chemikalia spływają do twoich klombów na krawędziach lub do ziemi i niszczą żyjące tam mikroorganizmy.

Usuń plamy olejowe z tynku

Usuń plamy olejowe z tynku. Często Zadawane Pytania

Czy na tynkach można używać dowolnego odplamiacza olejowego?

Nie definitywnie nie. Przed użyciem zawsze należy dokładnie sprawdzić, dla jakich podłoży producent zatwierdził zastosowanie. W przypadku wysokiej jakości kamienia naturalnego można stosować tylko specjalne środki czyszczące do danego rodzaju kamienia.

Jak powstają plamy olejowe z kamienia naturalnego?

Przede wszystkim olejek, który jest jeszcze płynny, powinien związać się z powierzchnią. Możesz to zrobić z żwirkiem dla kota lub piaskiem. W specjalistycznych sklepach dostępne są specjalnie odpowiednie odplamiacze olejowe do każdego kamienia naturalnego. Jeśli to możliwe, nie należy stosować innych środków.

Jakie są domowe sposoby na usunięcie plam z oleju kuchennego z plastrów?

Jeśli plamy pochodzą z domowego oleju lub smaru (nie ze smarów lub olejów mineralnych), plamy można łatwo usunąć za pomocą detergentów w tabletkach rozpuszczonych we wrzącej wodzie. Następnie dobrze wyszoruj i spłucz wodą.