Temperatura topnienia wosku ze świecy

Temperatura topnienia wosku ze świecy jest zależna od użytego wosku. Woski bowiem są różne. Niezależnie od tego, czy chcesz samodzielnie tworzyć świece, czy zrobić jakąś rzecz z wosku – musisz wiedzieć, gdzie jest temperatura topnienia wosku ze świecy. Powiemy Ci o tym w tym poście.

Wosk pszczeli topi się od 62 ° C

Temperatura topnienia wosku ze świecy. Nie wszystkie woski są sobie równe

Świece wykonane są z szerokiej gamy wosków, zwykle parafiny, stearyny lub wosku pszczelego, lub mieszanki wosków. Woski te są nie tylko wykonane z różnych surowców, ale również nie mają tej samej temperatury topnienia.

Temperatura topnienia wosku ze świecy. Kiedy topi się wosk pszczeli?

Tradycyjny wosk pszczeli ma stosunkowo wysoką temperaturę topnienia. Wosk staje się płynny w temperaturze 62-64 ° C. Mięknie w temperaturze 20-40 °C, dzięki czemu można go ręcznie formować i doskonale nadaje się do rękodzieła oraz wyrabiania różnych form. Przyjemny, naturalny zapach to miły dodatek do wrażeń dotykowych.

Aby samemu wykonać świece z wosku pszczelego, trzeba podgrzać wosk do ok. 62 °C. Jeśli chcesz użyć wosku pszczelego do celów terapeutycznych, nie powinien on być znacznie gorętszy, aby nie stracił cennych składników.

Temperatura topnienia wosku ze świecy

Temperatura topnienia stearyny

Stearyna ma również wysoką temperaturę topnienia. Staje się płynna w temperaturze 60-64 ° C. Stearyna jest dość twarda i dlatego używa się jej tylko do świec, a nie do wyrabiania form.

Kiedy parafina się topi?

Parafina ma najniższą temperaturę topnienia. Rozróżnia się miękką i twardą parafinę. Miękka parafina staje się płynna już przy ok. 45°C, twarda dopiero od 50°C. Niska temperatura topnienia może być korzystna, jeśli na skórze pojawi się wosk ze świecy. Wosk ze świecy może nie być tak gorący jak świeca z wosku pszczelego lub świeca stearynowa i spowoduje mniej oparzeń.

Na przykład, jeśli chcesz zrobić wosk lub gips na dłonie, tzn. musisz zanurzyć w wosku całą dłoń, mniej bolesnym rozwiązaniem jest wosk, który staje się płynny w niższych temperaturach.