Wosk ze świecy na skórze – jak niebezpieczny?

Wosk ze świecy na skórze to dosyć miłe doświadczenie. Każdy wie, żeby nie zbliżać się za bardzo do płonących świec, zwłaszcza żeby ich nie przewrócić. Ale są też inne sytuacje, w których wosk ze świecy wchodzi w kontakt ze skórą. Tutaj możesz przeczytać, czy to niebezpieczne.

Wosk ze świecy można łatwo usunąć ze skóry

Stosowanie wosku ze świec

Jak sama nazwa wskazuje, do świec używa się wosku ze świecy. Jednak wosk ze świecy może być również używany do wykonywania wosku lub gipsu na dłonie, a wosk służy do depilacji. W każdej sytuacji, celowo i nieumyślnie, wosk wchodzi w kontakt ze skórą.

Wosk ze świecy jest gorący

Wosk do świec topi się w temperaturze od 40°C do 60°C. Oznacza to, że w kontakcie ze skórą w stanie płynnym nie jest całkowicie zimny. Jednak wosk ze świecy niekoniecznie jest niebezpieczny dla skóry, ponieważ temperatury zwykle nie są tak wysokie, że można się na nim poważnie poparzyć. Wyjątkiem są małe dzieci, których skóra jest nadal bardzo wrażliwa.

Kontakt z woskiem ze świecy powoduje powstawanie czerwonych plam na skórze, co jest spowodowane przepływem przez nią większej ilości krwi. Oparzenia są możliwe tylko w rzadkich przypadkach, jak już wspomniałem, szczególnie u dzieci lub w miejscach, gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa, a także gdy duża ilość wosku ze świecy dostanie się na przykład na wewnętrzną stronę nadgarstka.

Wosk ze świecy na skórze
Wosk ze świecy na skórze

Usuń wosk ze świecy ze skóry

Wosk do świec jest dość łatwy do usunięcia ze skóry. Materiał bardzo szybko się schładza i twardnieje. Wtedy możesz go po prostu odkleić.

Inaczej jest z depilacją lub robieniem woskowych dłoni, ponieważ w grę wchodzi duża ilość wosku. Być może już zadałeś sobie pytanie: Jak ponownie usunąć wosk ze skóry? Pomoc oleju lub tłuszczu. Olej jest zwykle już zawarty w zestawach do woskowania. Wetrzyj to w wosk i otaczającą skórę. Olejek wciąga pod wosk i rozluźnia go ze skóry. Jeśli chcesz zrobić woskowe dłonie, posmaruj je wcześniej wazeliną, aby wosk nie przyklejał się do skóry.