Wyczyść leżak plażowy i usuń plamy z pleśni

Wyczyść leżak plażowy stosując nasze triki. Nic nie przypomina wakacji bardziej niż relaks na słońcu na leżaku. Coraz częściej jako meble ogrodowe wykorzystuje się również leżaki. Po zimowym przechowywaniu może dojść do szoku na wiosnę: plamy pleśni psują trochę nastrój i Twojego domu! Z naszego poradnika dowiesz się, jak skutecznie wyczyścić leżak plażowy i pozbyć się plam z pleśni.

Ponieważ leżaki są na zewnątrz przy każdej pogodzie, pleśń na nich nie jest rzadkością

Wyczyść leżak plażowy. Przechowuj leżak w bezpiecznym miejscu

Aby przede wszystkim zapobiec powstawaniu plam pleśni , należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy podczas przechowywania:

  • Pozwól warkoczowi dobrze wyschnąć przed przechowywaniem.
  • Przechowuj poduszki oddzielnie od leżaka, umyj poduszki przed przechowywaniem i pozwól im dokładnie wyschnąć.
  • Przechowuj leżak plażowy tylko wtedy, gdy został świeżo wyczyszczony. Zabrudzenie sprzyja powstawaniu nieestetycznych plam pleśni.
  • Pamiętaj, aby regularnie wietrzyć swoje krzesło plażowe, nawet zimą. Niezależnie od tego, czy do przechowywania używasz piwnicy, stodoły czy osłony przeciwdeszczowej: świeże powietrze jest dobre i odpędza zarodniki i pleśń.

Wyczyść leżak plażowy. Czyszczenie wiklinowych krzeseł plażowych

Polyrattan to niezwykle odporne tworzywo sztuczne, które bardzo dobrze radzi sobie w warunkach złej pogody. To bardzo utrudnia powstawaniu plam z pleśni. Jeśli powierzchnia jest szpecona nieestetycznymi plamami zawierającymi pleśń, przetrzyj krzesło plażowe mieszaniną octu i wody w stosunku 1:1.
Następnie dokładnie spłucz obszar zimną wodą.
W przypadku większych zabrudzeń zaleca się stosowanie myjki wysokociśnieniowej. Ważne: nie zapomnij pozwolić leżakowi dobrze wyschnąć. Gdy są wilgotne, plamy pleśni szybko wracają.

Wyczyść leżak plażowy
Leżaki plażowe

Czyszczenie leżaków z prawdziwego rattanu

Z kolei leżaków wykonanych z prawdziwego rattanu nie wolno czyścić wodą. Posmaruj krzesło plażowe mieszanką soli krystalicznej, takiej jak boraks i woda z mydłem. Następnie opłucz leżak zimną słoną wodą i pozostaw do wyschnięcia na słońcu.
Jeśli Twoje krzesło plażowe jest pomalowane, zalecamy czyszczenie go mieszaniną wody z mydłem i amoniaku. Również w tym przypadku leżak należy dokładnie wysuszyć na słońcu. Światło UV skutecznie zabija wszelkie pozostałe zarodniki.

Jeśli przechowujesz leżak pod paroprzepuszczalnym kapturem przeciwdeszczowym, pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu go od wewnątrz i zabezpieczeniu przed plamami pleśni.

JEŚLI SZUKASZ INNOWACYJNEGO, BEZPIECZNEGO I SKUTECZNEGO ŚRODKA DO USUWANIA PLEŚNI TO ZNAJDZIESZ GO TUTAJ: IXOX.PL