Jak powstają plamy pleśni?

Jak powstają plamy pleśni? Jak usunąć plamy pleśni? Drugie dziecko przyszło na świat, stary wózek powinien wreszcie zostać ponownie użyty – ale brzydkie plamy pleśni psują drogi pojazd. To samo często dzieje się z meblami ogrodowymi po ich przechowaniu na zimę. Plamy pleśni mogą mieć wpływ na wszystkie rodzaje materiałów. Ale jak powstają brzydkie plamy? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

Plamy pleśni są wynikiem wilgoci

Jak powstają plamy pleśni? Plamy pleśni: pochodzenie

Pleśń pojawia się zawsze, gdy zbyt duża wilgotność spotyka się z niewystarczającą wentylacją. Dlatego szczególnie narażone są materiały, które mogą łatwo wchłaniać wilgoć. Tekstylia, pianki i tapicerka muszą być przechowywane bardzo ostrożnie, najlepiej w suchym dobrze wentylowanym miejscu. Pochłaniają wilgoć z otaczającego powietrza w pomieszczeniu. Jeśli wilgoć nie może się ponownie wydostać, powstaną nieestetyczne plamy pleśni.

Podczas przechowywania należy zatem zwrócić uwagę na następujące kryteria:

  • Fajne
  • Suchy
  • Mała wilgotność
  • Dobra cyrkulacja powietrza

Jednak nawet bardziej wytrzymałe materiały, takie jak drewno i tworzywa sztuczne, nie są bezpieczne przed plamami pleśni. W szczególności materiały chłonne mogą być łatwo zaatakowane. W pomieszczeniach plamy pleśni mogą łatwo pojawiać się na ścianach, tapetach, zasłonach prysznicowych, a także na meblach lub podłogach.

Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na powstawanie nieestetycznych, niebezpiecznych plam w wilgotnych pomieszczeniach. Obszary, które są często narażone na działanie wilgoci, należy sprawdzać nieco częściej: Jeśli podczas podlewania regularnie pojawia się wilgoć, gleba pod rośliną doniczkową może szybko ją wchłonąć. Ze względu na niską wymianę powietrza pod doniczką lub podstawką szybko tworzą się plamy pleśni.

Czy plamy pleśni są niebezpieczne?

Chociaż plamy pleśni nie zawierają jeszcze aktywnej pleśni, zawierają duże ilości zarodników grzybów. To również tworzy charakterystyczny, stęchły zapach. Jeśli odkryjesz plamy pleśni, powinieneś działać tak szybko, jak to możliwe. Wdychanie zarodników może również powodować szereg zdrowotnych problemów. Ponadto, szybko usuwając plamy pleśni, zapobiegasz poważnej inwazji pleśni.

Jak powstają plamy pleśni?
Pleśń na ścianie

Usuń plamy z pleśni

Plamy pleśni mogą być uporczywe. Istnieje jednak kilka bardzo skutecznych domowych sposobów na szarawe lub zielonkawe plamy.
Większość powierzchni można potraktować mieszaniną octu i wody, aby usunąć plamy pleśni. Następnie upewnij się, że dane miejsce jest odpowiednio wentylowane, aby uniknąć ponownego zarażenia plamami pleśni.

JEŚLI SZUKASZ PROFESJONALNEGO ŚRODKA, KTÓRY USUNIE PLEŚŃ TO ZNAJDZIESZ GO TU: IXOX.PL