Dywan w biurze i dywan w sypialni.

Dywan w biurze i dywan w sypialni, czy istnieje znacząca różnica między dywanami do tych dwóch rodzai pomieszczeń?

Dywan w biurze i dywan w sypialni, czym różnią się dywany do tych dwóch jakże różnych pomieszczeń? Aranżacja wnętrz, w której nie bierze się pod uwagę tego, jaki dywan do danego pomieszczenia trafi, musi skończyć się katastrofą. Dywany odgrywają ogromną rolę w funkcjonowaniu danego pomieszczenia. To, z jakiego materiału jest wykonany dywan, o jakiej grubości włosia, a także to, jak będzie przebiegało jego czyszczenie, musi być przez Ciebie rozważone w momencie jego zakupu. Jeśli chodzi o wybór dywanu do sypialni, to tu raczej wszystko jest jasne. Dosłownie jasne, bo to właśnie tego typu dywany najczęściej trafiają do sypialni. Jednak jeśli chodzi o dobór dywanu do biura, to tutaj już nie jest tak jasno, jak w sypialni. Dywany w biurze będą pod ciągłym naciskiem brudnych butów, tutaj jasny kolor słabo się sprawdzi. Dywan do biura musi być zatem łatwy w czyszczeniu, a wszelki brud nie powinien być łatwo zauważalny.

Dywan w biurze i dywan w sypialni. Co powinno być priorytetem podczas wyboru dywanu do biura?

Dbałość o szczegóły jest bardzo ważna w przypadku dekorowania i urządzania wnętrz. Jeśli biuro ma być wizytówką firmy, to podłoga powinna być schludna i oryginalna. Dywan powinien sprawiać, że każdy, kto będzie przebywał w Twoim biurze, będzie czuł się komfortowo. Ok, teraz się zastanów, czy warto w biurze kłaść dywan, czy może lepiej będzie wyłożyć podłogę wykładziną? Na pewno jeśli chodzi o czyszczenie, to wykładzina będzie pod tym względem lepszym rozwiązaniem. Wykładziny podłogowe są najczęściej wykonane z poliamidu i polipropylenu. Są to włókna syntetyczne, które łatwo się czyści.

Dywan w biurze i dywan w sypialni
Dywan w biurze i dywan w sypialni

Dywan w biurze i dywan w sypialni. Gramatura dywanu w biurze

Gramatura dywanu, czyli jego grubość to także ważny aspekt, który powinieneś wziąć pod uwagę. Oczywiście tutaj ogromną rolę odgrywa to jak często ty i Twoi pracownicy, koledzy z pracy przechadzacie się po danej podłodze. Możesz wybierać pomiędzy gramaturą: 380, a 2500. Dla biura najlepsza jest gramatura 600-750

Włosie dywanu przeznaczonego do biura

Dywan biurowy powinien mieć krótkie włosie, gdyż takie dywany jest o wiele łatwiej czyścić.