Dywan w łazience

Jaki dywan wybrać i jak taki dywan czyścić?

Dywan w łazience nie powinien być nudny, zarówno w kształcie, jak i kolorystyce. Jeśli są w naszych mieszkaniach pomieszczenia, w których zdecydowanie góruje praktyczność, to są to zdecydowanie kuchnia i łazienka. Harmonijna całość w kwestii wystroju to podstawa w tych pomieszczeniach. Jednym z elementów, który znajduje się w łazience, a który ma wpływ na kwestię estetyki w łazience, jest dywan.

Dywan w łazience. Czym powinieneś się kierować przy doborze dywanu do łazienki?

W pierwszej kolejności powinieneś wziąć pod uwagę to, z jakiego materiału jest wykonany dywan łazienkowy. Łazienka jest często i gęsto eksploatowana, dlatego staranny dobór wszelkich dodatków powinien stanowić priorytet jej urządzania. W łazience mamy do czynienia z częstym zachlapaniem podłogi w także dywanu. Z tego powodu zaleca się, aby włókna dywanu łazienkowego były syntetyczne. Tego typu włókna pozwalają na łatwe ich czyszczenia, a także zmniejszają ryzyko rozwijania się wszelkiego rodzaju bakterii. Włókna syntetyczne można czyścić przy użyciu wilgotnej ściereczki. Gdy będziesz kupował dywan do łazienki, zwróć uwagę na to, czy jego producent pozwala go prać w pralce. W łazience mamy do czynienia z wilgocią i ciepłem, a takie warunki są idealne dla rozwijania się różnego rodzaju mikroorganizmów. Jeśli nie prałeś/łaś dywanu łazienkowego przez dłuższy okres czasu to możesz być pewny/wna, że Twój dywan łazienkowy jest pełen niechcianych organizmów. Podczas czyszczenia dywanu łazienkowego pamiętaj o tym, by nie używać preparatów, które są bardzo silne. Zwróć także uwagę na temperaturę, w której pierzesz dywan łazienkowy,  nie powinna ona przekraczać 30 stopni Celsjusza.

Dywan w łazience. Czy do łazienki powinieneś położyć wykładzinę klasyczną, czy może antypoślizgową?

Jeśli szukasz czegoś bezpiecznego, to znasz odpowiedź na powyższe pytanie. Wykładzina antypoślizgowa jest o wiele bardziej bezpieczne od zwykłego dywaniku, gdyż jej spód jest wyściełany specjalnym podkładem. Podkład ten minimalizuje ryzyko poślizgu. Co za tym idzie, zmniejsza się także ewentualne ryzyko Twojego upadku. Ten fakt, jest szczególnie ważny jeśli z łazienki korzystają osoby w podeszłym wieku, czy też dzieci. Oczywiście fakt, że przy wykładzinie z antypoślizgowym podłożem jest wygodniej się poruszać, także nie powinien umknąć Twojej uwagi.

Częstotliwość wchodzenia na wykładzinę antypoślizgową nie ma większego znaczenia, gdyż jej przyczepność do podłogi zapewnia stabilność przez długi czas od momentu jej położenia.

Dywan w łazience.
Dywan w łazience

Jaki kolor i jaki kształt dywanika łazienkowego będzie najlepszy dla Twojej łazienki?

Przy wyborze kolory dywanika łazienkowego, główne skrzypce zagrają kolory ścian, podłogi, czy też różnego rodzaju dodatków, które znajdują się w łazience. Swego czasu górowały kolory kremowe, szare, ewentualnie biel. Dziś na rynku można znaleźć dywanik łazienkowy w niemalże każdym dostępnym kolorze. Oczywiście dywan łazienkowy to doskonała szansa dla Twojej łazienki na uczynienie jej ciekawą i oryginalną.

TH!NK

Dywany w łazience w pierwszej kolejności powinny być praktyczne, zarówno pod względem czyszczenia, jak i funkcjonalności. Staraj się nie zwracać uwagi jedynie na aspekt wizualny. Jeśli materiał, z którego jest wykonany dywan łazienkowy będzie trudny w utrzymaniu, to szybko stwierdzisz, że ciekawy wygląd to za mało.