Dywany antypoślizgowe

Dywany antypoślizgowe mogą nadać wnętrzu nie tylko piękna, ale także zwiększyć jego bezpieczeństwo. Zazwyczaj przy urządzaniu wnętrza na pierwszy plan wysuwają się względy estetyczne. Jednak gdy mówimy o dywanach antypoślizgowych, sprawa ma się nie co inaczej. W ich przypadku liczysz też na to, że przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w pomieszczeniu, w którym je położysz.

W którym pomieszczeniu najczęściej kładzie się wykładzinę antypoślizgową?

Zapewne będzie to łazienka. Oczywiście w każdym pomieszczeniu możesz położyć dywan antypoślizgowy, jednak łazienka to jedyne miejsce w Twoim domu, gdzie podłoga nie dość, że jest z płytek, to jeszcze często jest zalewana wodą. Dywan antypoślizgowy ma szczególne znaczenie dla osób starszych i dzieci. Dywany antypoślizgowe są zazwyczaj kładzione w pobliżu wanien i pryszniców. To w tych miejscach łatwo o poślizg, tuż po wyjściu z kąpieli.

Oczywiście dywan fantastycznie sprawdza się także jako dekoracja i wspaniale ociepli wnętrze.

Łącząc wygląd, komfort, funkcjonalność zauważymy, że dywany antypoślizgowe idealnie sprawdzają się w pokojach dla młodzieży. Oryginalny wygląd i kształt sprawiają, że każdy znajdzie coś zarówno dla siebie, jak i swojego dziecka. Jeśli dywan wybierany jest przez dzieci, to zazwyczaj najważniejszy jest wygląd, na który składają się grafika i kształt. Do pokoju dla dzieci zazwyczaj zaleca się wybrać dywan o krótkim włosiu. Takie dywany łatwiej czyścić, a sama zabawa także jest mniej problematyczna. Na dywanach o długim włosiu zabawki zaplątują się, co utrudnia zabawę.

Dywany antypoślizgowe
Dywan antypoślizgowy

Czy dywany antypoślizgowe przykleja się na stałe?

Dywan antypoślizgowy może zostać przyklejony do podłogi na stałe, ale może także zostać przyklejony na taśmę dwustronną. Dywany przyklejane na stałe są stabilniejsze i mniej podatne na odklejenie nawet po długim okresie użytkowania. Niestety przyklejenie dywanu na stałe ma pewne wady. W momencie, gdy chcesz zmienić dywan na inny, nowy będziesz musiał odkleić stary dywan. Może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia podłogi.

Dywan antypoślizgowy w kuchni

Podłoga w kuchni także może zostać zalana wodą, co może przyczynić się do Twojego upadku. Położenie dywanu antypoślizgowego w kuchni jest więc uzasadnione. Jednak w kuchni, jak nigdzie dywan jest narażony na poplamienie. Przygotowywanie niedzielnego obiadu, a zwłaszcza deseru, np. ciasta z truskawkami może skończyć się tym, że dywan będzie musiał zostać bardzo dobrze wyczyszczony. Dlatego większość osób nie decyduje się na położenie dywanu w kuchni. Zwróć uwagę na to, że jeśli położysz dywan w kuchni, to sprowadzisz na siebie, czy też Twoje dzieci obowiązek częstego czyszczenia. Właśnie szybka reakcja może zapobiec powstaniu trwałego zabrudzenia dywanu w kuchni. Pytanie tylko, czy warto poświęcać wolny czas na częste mycie dywanu?.