Dywan wyglądający jak marmur

Dywan wyglądający jak marmur to zdecydowanie ciekawa propozycja dla Twojego salonu lub łazienki. Jeśli szukasz dywanu, który jest oryginalny, to dywan imitujący marmur powinien zwrócić Twoją uwagę. Styl nowoczesny pomieszczenia, czy też klasyczny lub art deco idealnie nadają się do tego typu dywanów. Z poniższego artykułu dowiesz się dlaczego warto kupić dywan, który wygląda jak marmur.

Dywan wyglądający jak marmur to dywan inspirowany naturą

Marmur jest używany od czasów starożytnych, wykorzystywano go jako budulec do wykładania ścian, a także podłóg. Marmur to oznaka luksusu i bogactwa. Stać na niego niewielu, a ci, którzy mają go w swoich domach, nie wyobrażają sobie, by mogło go nie być. Szczególnie trwałość jest bardzo ceniona przez właścicieli domów, które wyłożone są marmurem. W jakich krajach znajdują się złoża skały marmuru? Możesz kupić marmur, który pochodzi z Włoch, z Chorwacji, czy też z Polski. Najbardziej pożądanym marmurem jest marmur z Włoch z okolic Carrary. Polskie złoża marmuru znajdują się w Sudetach. Marmur występuje w różnych kolorach, jednak najpopularniejsze kolory to szary, biały i czarny. Przyznasz, ze ta uniwersalna kolorystyka pozwala na łączenie marmuru z wieloma dodatkami meblowymi.

Dywan wyglądający jak marmur
Marmur

Dywan wyglądający jak marmur

Jeśli szukasz dywanu, który ma zwrócić uwagę Twoich gości to zdecydowanie dywan wyglądający jak marmur to dobry wybór. Przede wszystkim dlatego, że dywan tego typu mocno podkreśli charakter wnętrza. Oczywiście marmur sprawia, że pomieszczenie wydaje się trochę chłodne, jednak to już kwestia gustu. Czym różni się prawdziwa skała marmuru od imitowanego na marmur dywanu? Przede wszystkim światło inaczej się odbija, co wpływa na to, jak doświetlone jest pomieszczenie.

Zazwyczaj dywany są podszyte gumowym dnem, co pozwala na utrzymanie dywanu w jednym miejscu. Cenowo te dywany są bardzo dostępne, nie powinieneś z powodu ceny rezygnować z ich zakupu. To, co może wpłynąć na Twoją decyzję zakupową to fakt, że dywan imitujący wygląd marmuru to tania podróbka, tzn. tak może być odbierany. Jeśli kogoś nie stać na prawdziwy marmur, a kupuje dywan, który marmur ma przypominać, to może to być odbierane, jako nachalne aspirowanie do posiadania rzeczy z najwyższej półki. Jednak przecież dywan to dywan, a że wygląda jak płyta marmuru to tylko kwestia gustu, nieprawdaż?

Dywany mają tę zaletę, że dodają pomieszczeniu ciepła i prestiżu, a także wpływają pozytywnie na pokój, salon pod względem akustycznym.

Dlaczego warto kupić dywan, który wygląda jak marmur?

Czy warto się zastanawiać nad zakupem dywanu, który wyglądem przypomina marmur? Na pewno tak, przede wszystkim marmur jest ładny, szlachetny, elegancki i nadaje pomieszczeniu prestiżu. Poza tym większość dywanów jest łatwa w utrzymaniu, zwłaszcza te o krótkim włosiu. Dywany imitujące wygląd marmuru zazwyczaj mają krótkie, przyjemne w dotyku włosie. Co odróżnia dywan, który wygląda jak marmur od prawdziwej podłogi marmurowej? Przede wszystkim to, że na takim dywanie jest przyjemnie się położyć, co w przypadku zimnej podłogi nie jest takie oczywiste.

Z czym można połączyć dywan marmurowy?

Kolorystycznie dywany marmurowe są łatwe do zaadaptowania we wnętrzu, w którym będą leżały. Najbardziej pasują do nich style takie jak: art deco, klasyczny i nowoczesny. Kolor ma znaczenie podczas aranżacji wnętrza, dlatego wybierz dywan, który będzie współgrał ze stołem, kanapą, komodą i zasłonami. Warto także rozważyć zakup dywanu marmurowego do łazienki. Zazwyczaj łazienka jest prestiżowa i elegancka, przynajmniej powinna być. Na dzień dzisiejszy można śmiało stwierdzić, że dywany imitujące marmur cieszą się dużą popularnością. Jak będzie w przyszłości? Czy taki dywan szybko straci swoich fanów? Hmm wszystko wskazuje na to, że raczej nie, w końcu marmur to marmur, nieprzemijalny, nie do zastąpienia.