Nowoczesne dywany, nowoczesne pomieszczenia

Nowoczesne dywany, oto co o nich wiemy. Jednak zanim przejdziemy do sedna sprawy, odpowiedzmy sobie na następujące pytania: Co to jest styl nowoczesny? Czym taki styl się charakteryzuje? „Forma powinna podążać za funkcją” Ten etos przypisany został właśnie stylowi nowoczesnemu. Proste, czyste linie bez zbędnych frędzli i innych dodatków, tym właśnie charakteryzuje się styl nowoczesny. Otwarta przestrzeń, uporządkowane umeblowanie, tym zachwyca styl nowoczesny. W pomieszczeniu, które jest urządzone w stylu nowoczesnym, nie znajdziesz bogato zdobionych niczym z epoki wiktoriańskiej i renesansowej elementów. Tutaj wygląd zgrany jest z funkcjonalnością, niczym w stylu skandynawskim.

Oto czym dokładnie wyróżnia się styl nowoczesny:

  • Ostrymi krawędziami, prostymi liniami, dyskretnymi, ale eleganckimi cechami wystroju. Przykładem mebli, które nie pasują do stylu nowoczesnego, są tapicerowane meble antyczne. Pudełkowate, ale solidne tak można określić meble w stylu nowoczesnym.
  • Okna od podłogi do sufitu, odsłonięty, surowy beton, meble wykorzystujące przestrzeń pionową, belki, które zachęcają do spojrzenia w górę oto niektóre z ważniejszych elementów stylu nowoczesnego.
  • Kolory stylu nowoczesnego są raczej stonowane, monochromatyczne, które tworzą neutralne tło. Można do nich zaliczyć: biel, szarość, beż.
  • Jako kolor akcentujący można wymienić kolor żółty, błękit, czerwień. Te kolory mają zachęcić do wędrówki po pomieszczeniu. Taką wędrówkę można urozmaicić dziełami sztuki, nietypowymi przedmiotami, a także nowoczesnymi dywanami
  • Beton, szkło i metal wymieszane ze sobą także nadają pomieszczeniu nowoczesnego stylu. Możesz nawet pomyśleć o wprowadzeniu do pomieszczenia elementów typowo przemysłowych, np. wieszaka, czy też półek
  • Urządzenia, jak i półki powinny być wpuszczone, liczy się dyskrecja i czysta linia. Uporządkowane wnętrza to cecha charakterystyczna dla pomieszczeń urządzonych w stylu nowowczesnym. Nie zapominaj o przepływie światła, pomoże ci w tym minimalizm

Nowoczesne dywany. Jakie dywany podkreślają nowoczesny styl?

Idealny nowoczesny dywan to dywan, który jest nieozdobiony, prosty i jest wykonany z naturalnych materiałów. Przykładem funkcji formy jest dywan wykonany z liści abaki. Nowoczesne dywany charakteryzuje minimalna ilość ozdób. Materiały, z których nowoczesny dywan jest wykonany, zapewniają wysoki poziom izolacji termicznej, a także akustycznej. Uzupełnieniem dla nowoczesnych styli projektowania są dywany z sizalu i juty. Występują one w wersjach z wełny i trawy, zapewniając harmonię między światem ludzi a światem natury. W naszej gamie ofertowej znajdziesz dywany, które mają subtelną fakturę i zachowują monochromatyczny schemat.

Chęć dotyku, jaka pojawia się przy dywanach z sizalu, jest podyktowana pragnieniem obcowania z naturą w przestrzeni domu, mieszkania, w którym taki dywan się znajduje. Wizualna intryga wypływa z uporządkowanych motywów, a także z delikatnych wzorów. Nieskomplikowane funkcje i wyraziste linie nadają przestrzeni oryginalności i poczucia obcowania z rzeczami, które nadają przestrzeni mieszkalnej charakteru. Pragniesz wręcz stać się częścią tego projektu, pragniesz spacerować po dywanie, który przeniósł cię na wiejską łąkę, z którą kojarzy ci się dzieciństwo, wakacje u babci.

Nowoczesne dywany
Nowoczesna sypialnia

W jaki sposób szybko uzyskać efekt nowoczesnego wyglądu danego pomieszczenia?

Spróbuj zatrzeć linię, która oddziela sferę zewnętrzną od wewnętrznej. Jest to podstawa projektowania nowoczesnych domów. Duże, wręcz masywne okna pozwalają na wejście natury do naszych salonów. Czuć jedność z naturą, pozwolić dać się jej czuć częścią Twojego domu to niejako niszczenie wszelkich barier, między tobą a światem. Lekkość i płynność musi dać się odczuć w nowoczesnym domu. Zwróć koniecznie uwagę na otwarty plan piętra.

Wszystko to możesz wzmocnić, wstawiając do salonu i pokoi wysokie meble. Wstaw do salonu stolik kawowy na nogach w kształcie spinki do włosów. Weź pod uwagę wstawienie do salonu kanapę, pod którą spokojnie przepływa światło. Koniecznie wstaw chromowane elementy, pozwolą one na uzyskanie podwójnej ekspozycji światła, poprzez jego odbijanie. Mogą to być oprawy z chromu, czy też lakierowane powierzchnie.

TH!NK

Podstawą nowoczesnych wystrojów wnętrz jest wpuszczenie do nich maksymalnej ilości naturalnego światła. Uzyskasz ten efekt poprzez wstawienie dużych okien. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości to sprawa przynajmniej, aby w pomieszczeniu znajdowały się elementy, które mogą potęgować, znajdujące się w nich światło. Używaj chromowanych obręczy luster, lub zadbaj o pojawienie się lakierowanych elementów w danym pomieszczeniu.