Dywany w stylu morskim

Dywany w stylu morskim powinny zachować pewną kulturę wzorów, a także trzymać się pewnych ram kolorystycznych. Wystrój danego pomieszczenia może nawiązywać różnymi elementami, chociażby dywanem do danej dziedziny życia, czy też miejsca turystycznego, lub stylu życia. Nadmorski styl nawiązuje rzecz jasna do żeglarstwa, plaż, muszelek, a nawet do piratów, np. wystrój pokoju dla chłopca może do tego nawiązywać.

Oto kilka elementów, które sprawią, że pokój będzie nawiązywał do morskiego klimatu.

  • Jeśli chodzi o kolorystykę, to sprawdzi się tutaj głębia kolorów, jak i tła o neutralnym charakterze. Oceaniczny błękit to podstawa. Do takiego koloru farby na ścianie możesz dodać meble z bielonym drewnem. Poduszki, koce, pościel na łóżku mogą być czerwone, lekko połyskujące.
  • Dodaj dekorację taką jak kotwica, małpia pięść, wiosła, lampy, boje, teleskopy, a pokój nabierze prawdziwie nadmorskiego stylu
  • Obrazy, które przedstawiają życie nadmorskie, powinny zawierać takie elementy, jak: skiffy, żaglówki, łódki, statki.
  • Pościel powinna mieć haftowane wykończenia, wzory.
  • Akcesoria w pokoju powinny być wykonane ze szczotkowanego mosiądzu lub miedzi. Lustra powinny być w kształcie koła rzecz jasna. Można nawiązać takim lustrem do steru statku.

Dywany w stylu morskim. A jaki dywan nadaje się do stylu nadmorskiego?

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to dywan sizalowy. Jednak jak się mocniej zastanowię, to chyba polecałbym, abyś położyła dywan w paski lub w kwadraty. Na pewno stawiałbym na stonowane odcienie, np. na brąz, szarość, takie barwy są skłonne uwydatnić styl morskiego wystroju.

Co do materiału, jaki powinieneś wybrać, to szukałbym dywanu sizalowego, który jest obszyty błękitnymi, niebieskimi, granatowymi lamówkami z materiału.

Dywany w stylu morskim
Wrak statku

Dywany w stylu morskim. Dodatki nadmorskie

Skarby morza, takie jak muszle, kotwice, haki nadadzą pomieszczeniu charakteru nadmorskiego, jednak pamiętaj, aby nie przesadzić z tego typu bibelotami, bo może to się skończyć stylistyczną porażką.

Dywany w stylu morskim
Altanka w stylu nadmorskim

TH!NK

Dobrym pomysłem na wykończenie pokoju w stylu nadmorskim jest udanie się do muzeum morza, lub innego miejsca, gdzie można oglądać różne elementy ze świata morza, żeglugi, etc. W takim miejscu możesz znaleźć coś niepowtarzalnego, np. ster statku, który zamienisz w lustro. Warto także, jeśli masz taką możliwość wejść na wrak statku. Możesz na takim statku znaleźć niezwykle oryginalny przedmiot, który po odnowieniu stanie się istnym nadmorskim skarbem, który będą podziwiać latami domownicy i Twoi goście.