Dywaniki wiejskie, jakie dywany pasują do stylu wiejskiego?

Czy charakteryzuje się styl wiejski?

Dywaniki wiejskie to tylko jeden z elementów, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas urządzania pomieszczenia w stylu wiejskim. Wieś kojarzy nam się z łąkami, lasami, polanami, drewnem, zwierzętami. Jak to wszystko przenieść na takie rzeczy, jak dywan? Relaks, estetyka i praktyczność to fundamenty wiejskiego stylu. Na pewno w ten styl wpisują się dywany z naturalnych materiałów, np. takie jak dywany sizalowe, czy też dywany z juty.

Ze stylem wiejskim, zarówno tym rustykalnym, jak i nowoczesnym wiąże się kilka ważnych elementów:

  • Postarzałe drewno i wykonane z niego meble, które otacza bielona cegła. Belki drewniane, które są odsłonięte, boazeria, balustrada to szczególnie ważne detale architektoniczne
  • Proste w użyciu i wygodne meble, z których komfortowo się korzysta i które wręcz prowokują do używania
  • Nowoczesne, zabytkowe i antyczne elementy w łatwy sposób tworzą wiejski styl naszych pomieszczeń. Zastanów się także nad rzeczami, co do których odczuwasz sentyment
  • Miękkie elementy, do których możesz zaliczyć len, bawełnę skórę, trawa morska, sizal możesz połączyć z twardymi elementami, takimi jak metal, drewno, kamień. Połączenie tych elementów na różne sposoby tworzy zrównoważony wygląd.
  • Co do kolorystyki, to wiejski styl lubi beż, biel, kolor kremowy, wszelkie szarości i zielenie. Oczywiście styl wiejski nie wyklucza czerni i metalicznych akcentów, jednak wszystko z umiarem.

Dywaniki wiejskie. Jakie dywany podkreślają wiejski styl?

Gruba trawa morska, z której są wykonane dywany, a także grubo tkany sizal to idealne rodzaje dywanów dla wiejskiego stylu. Ich natura to także biodegradowalność i ekologiczne aspekty ich tworzenia. Zastanów się także nad dywanami z wełny, one także wspaniale komponują się z neutralnym odcieniem i klasycznymi elementami stylu wiejskiego.

Dywaniki wiejskie
Okno w stylu wiejskim
Dywaniki wiejskie
Szary, sizalowy dywanik, idealny dla wiejskiego stylu

Belki na suficie, paski, wzory to tradycyjne elementy wykończenia wnętrza w stylu wiejskim. Dywan w kratę, sizalowy bieżnik, polerowane i momentami zabawne szczegóły wnętrza w stylu wiejskim to znaki rozpoznawcze dla niego.

Pomieszczenia wykończone w stylu wiejskim powinny być łatwe w konserwacji, przyjazne dla środowiska, trwałe i wygodne podczas używania. Dywany sizalowe mają wytrzymałe sploty, które możesz, dosyć łatwo wyczyścić. Dywany z sizalu idealnie nadają się pod duże, drewniane stoły. Sizal to idealny dywan do pomieszczeń w stylu wiejskim.

Dywaniki wiejskie. Jak wykończyć pomieszczenie, które ma mieć wygląd domu wiejskiego?

Przede wszystkim zachowaj równowagę między solidnymi a miękkimi elementami. Wprowadzaj do domu tylko naturalne materiały i podkreślaj ich charakter dużą ilością naturalnego światła. Wprowadzaj z umiarem akcenty metalowe, może to być mosiądz, żelazo, które jest kute, ocynkowana stal, cyna, np. kosz na pranie może być wykonany z drutu. Drewniane półki możesz okuć metalem. Tkaniny, dywany, powinny być miękkie i przytulne.

TH!NK

Jeśli Twój dom ma być zaprojektowany w stylu wiejskim, to postaraj się o jakąś rzecz ze wsi, która będzie niepowtarzalna. Może to być koło od wozu, które przerobisz na lustro, albo belka ze stodoły, która przeszyje Twój sufit. Portrety Twoich dziadków, chociażby ślubne także przyczynią się do wzrostu w Twoim pomieszczeniu wiejskiego klimatu. Szukaj niepowtarzalności, a uzyskasz oryginalne wiejskie wnętrze.